Şimdi Ara

Bir Zamanlar Hyundai İ 30 ve Pejo 308 Vardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ne oldu bunlara satışları dibe vurdu focus Megane Golf gibi araçlar fiyatlar döviz dalgalanması yüksek olsada insanlar yinede bu modellere yöneliyor demekki bu iki firmanın yanlış yaptığı şeyler var Pejo ilginç olmadık tasarım riskleri ,ön konsol göstergeler veya golfmü olsam 307 mi olsam gibi Hyundai İ 30 ise imajına rağmen yüksek fiyat özgün olmayan tasarım ve eski modelin gölgesinde kalması , sonuç hüsran
    Bir Zamanlar  Hyundai İ 30 ve Pejo 308 Vardı
    Bir Zamanlar  Hyundai İ 30 ve Pejo 308 Vardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hem 308 hem de I30 sahibi olmuş biri olarak toplumsal algılar nedeni ile bu araçların değerinin pek bilinmediğini, insanlar araca bindikten sonra şaşırdıklarını gördükten sonra rahatlıkla görebilirsiniz. Çok yakarmış sorunluymuş öylemiş vsvs bunların hepsi binmeyenlerin uydurması. En sorunsuz en iyi marka denilen toyota auris araç aldım. Araç baştan sonra rezaletti ama toplumsal algısı toyota olması yüzünden çok yüksekti. 6 ay dayanamadım sattım.
    Sadece bu iki araç değil her araç fiyattan kaybediyor. Lâkin bizde araç almadan önce 2.eli nasıldır ona bakılır
    Golf 350 bin 308 100 bin bile olsa golf alınır. " gardaşım ben golfu bugün 350 ye alırım 1 saat sonra 400 e satarım. Pejoyu şimdi alsam 10 senede satılmaz " mantık hep böyle çalıştığı için satmamaları normal
  • Pejo zamanındaki kötü şöhreti yüzünden ve çıktığı zamanki ekstrem fiyatı yüzünden pek tutmadı. Benim için iyi oldu ikinci el polo fiyatına gırtlak dolu 308 aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai tipsiz, ruhsuz zaten onu es geçerim ama 308 güzel araçtı, marka algısından dolayı yanaşmıyor bizim milletimiz diye düşünüyorum, eskiden çok sorunlu araçlar ürettiler.
  • Egea çıktı ondandır 😁

• i30u bilmem de 308 taş gibi araç, 3008 e benzer kasası gelince bence avrupada zirveye oynayabilir.

• Valla i30un şöyle 2017 temiz SMART paketlisini bulup alsan, memnun kalinmayacak arac degil aslında.

• i30 2012'de ilk çıktığında büyük bir hayranlıkla bakıyordum. çünkü o kasası çok özgün güzel bir kasaydı. yeni kasayla tipini mahvettiler.

308'e ise hiç iyi bir gözle bakmadım. peugeot denilen marka allah'a yakın bana uzak olsun. 308 değil ama 307 kullandık, oradan hatırlıyorum.
  • Hocam ilginçtir 307 pejonun en çok satılan modeliydi ama sorunları peşini bırakmadı arka süspansiyon elektronik arızalar gibi

• İ30'un nedeni 128'liklerin çok yakması ve artık özgün bir tasarımın olmaması.Gerçi 136 yaptılar,güncellediler ama iş işten geçti.
    308'in nedenini bilmiyorum.Yalan yok hiç Peugeot marka otomobilim olmadı fakat 0km hariç sahip olanında yüzü gülmedi.O yüzden de olabilir.
    Şimdi gelip Peugeot şöyle böyle güçlendi,Ar-Ge yaptı,kronik sorunları çözdü diyecek olan.Ülke forumdan ibaret değil ki güzel kardeşim.Hyundai diyince milletin aklına hala H-100, Peugeot diyince 307 geliyor.
    Millet hala çevreye göre otomobil alıyor.

• 2011 308 i uzun sure kullandim ici ferah tasarimi iyi hissettririyor fakat aracta bariz kalite sorunlari var bir kere o dengesiz govdeyi normal standartta yol tutsun diye cok sert yapmislar fakat kalitesiz bi sertlik insani rahatsiz ediyor inanin kisin cami kapali tofasin ici daha huzurlu bunun disinda on kaputta dalgalanma ve boyada dokulmeler falan rahatsiz edici seyler yeni 308 de konfor ogesi artsada o kalitesiz surus devam ediyor yalitim hissettirmesede oda rahatsiz edici

Hyundai eski i30 da hissiz direksiyonuna ragmen baya iyi tutan bir aracti ve diger hyundailerin aksine ucup kacmiyordu bence oda fiyatinin arabasi degil yani iki aracinda iyi oldugu noktalar var fakat noksanliklarida bi hayli cok o yuzden satislari az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polestar191 -- 11 Şubat 2019; 21:54:5 >
  • İ30'un berbat iç tasarımı mükemmel dış tasarımını traşlıyor.
    308 desen fiyat kurbanı gitti

• Sadece bu iki araç değil her araç fiyattan kaybediyor. Lâkin bizde araç almadan önce 2.eli nasıldır ona bakılır
    Golf 350 bin 308 100 bin bile olsa golf alınır. " gardaşım ben golfu bugün 350 ye alırım 1 saat sonra 400 e satarım. Pejoyu şimdi alsam 10 senede satılmaz " mantık hep böyle çalıştığı için satmamaları normal

• quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Hocam ilginçtir 307 pejonun en çok satılan modeliydi ama sorunları peşini bırakmadı arka süspansiyon elektronik arızalar gibi
    ve onların hepsi başımıza geldi bizim
  • i30'un eski kasasında gövde ağır, motor verimsiz, otomatikler dct öncesi çok yakıyordu falan baya bir eksisi olan bir model, yenisini de pek satmaya niyetleri yok gibi,

ama 308 arka diz mesafesi dışında cidden iyi bir paket.

estetik haricinde makyajlı kasasını alıp da memnun olmayan olmaz bence.
  • Hem 308 hem de I30 sahibi olmuş biri olarak toplumsal algılar nedeni ile bu araçların değerinin pek bilinmediğini, insanlar araca bindikten sonra şaşırdıklarını gördükten sonra rahatlıkla görebilirsiniz. Çok yakarmış sorunluymuş öylemiş vsvs bunların hepsi binmeyenlerin uydurması. En sorunsuz en iyi marka denilen toyota auris araç aldım. Araç baştan sonra rezaletti ama toplumsal algısı toyota olması yüzünden çok yüksekti. 6 ay dayanamadım sattım.
  • otobilge kullanıcısına yanıt
    ve peugeot bence üstüne koyarak devam etti çoğu sorunu düzeltti ve taş gibi makinalar çıkarttı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 308 Sedan gelse ne olurdu gerçekten merak ediyorum.

• 308 Sedan gelse ne olurdu gerçekten merak ediyorum.

• i30 ben çok beğenmiştim ama türk halkı ipini çekti modelin
    hatta fastback felan gelecek dendi noldu o iş bilen var mı?
  • Buzdolabından şaşmayacaksın aga. İsterse baz donanım olsun. Pişman etmez.
    Her devrin aracı. uygun olunca alıp biniyorsun, istediğin zaman kolayca satıyorsun.
    15 yıldır 2 ayrı aracını kullanıyorum, rutin bakımlarının dışında ne önemli bir sorun çıkarttı, ne de yolda bıraktı.
    Tok kapı sesi de cabası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.