Şimdi Ara

BİR SÖZ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2-3 günden beri aklımı bir soru kurcalıyor. Yaşar Kemal'in şu sözü;

O güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler;
    Demirin tuncuna insanın piçine kaldık.

Sanki bir şiire gönderme çünkü bu demir tunç at falan sanki unlu bir şairin şiirinde vardı. Google'dan da araştırdım bulamadım. Bilen arkadaşlar bilgi bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilen yok mu yav?

• Demirciler Çarşısı Cinayeti romanı bu sözle başlar. Kitabın en yoğunlaştırılmış ifadesidir diyebilirim. Lütfen okuyun romanı beni o zaman çok daha iyi anlayacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Demirciler Çarşısı Cinayeti romanı bu sözle başlar. Kitabın en yoğunlaştırılmış ifadesidir diyebilirim. Lütfen okuyun romanı beni o zaman çok daha iyi anlayacaksınız.

Hocam biliyorum kitabı ve sözü fakat buna benzer bir şiir vardı sanki ve Yaşar Kemal burda o şiire gönderme yapıyor sanki. Bende o şiiri arıyorum.

• Haklısın dostum...
    Nazım hikmetin içinde demir ve tunç geçen bir şiiri vardı. Bende aradım bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatihs_54

Haklısın dostum...
    Nazım hikmetin içinde demir ve tunç geçen bir şiiri vardı. Bende aradım bulamadım

"Nazım Hikmet'ten Stalin'e" olabilir mi?
  • yaşar kemal o şiir de deniz gezmiş yusuf inan ve diger arkadaşının idama gidişini anlatmak istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyin bakkal kitapçım -- 17 Mart 2014; 10:31:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin bakkal kitapçım

yaşar kemal o şiir de deniz gezmiş yusuf inan ve diger arkadaşının idama gidişini anlatmak istiyor

Kardeş o şiir değil bir kitaba giriş sözü gibi bir şey. Ama aklımda buna benzer bir şiir kalmış onu arıyorum...

• üç fidana söylenmiş ve o özlemi anlatmak istedigini biliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.