Şimdi Ara

Bir insan mükemmellik çıkmazından nasıl çıkabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Bunu bi şeyle uğraşırken en iyi şekilde yapmakla bağdaştırabilirim. Elinden gelenin en iyisi değil yalnız; salt bir şekilde en iyiyi yapmak. Sanırım OKB ile de bi bağlantısı var da ben psikolojik durumlardan konuşmaktan ziyade çözüm odaklı bir şey arıyorum.


  Acaba insan çocukluğunda yaptığı şeylerden bir ödül kapamadığı, hatta ve hatta ebeveynlerinden birine "yaranamadığı" için böyle bir zorlantıya giriyor.
 • Mükemmelliğin sınırı yoktur ve göreceli bir kavramdır bana göre.

 • bende mükemmelliyetçilik depresyonla tembelliğe dönüştü. çözüm bulursanız haber verin.

 • Mükemmeliyetçiliği yine mükemmeliyetçilik ile engelleyebilirsiniz. Her hangi bir ürün veya hizmette gereğinden fazla mükemmeliyetçilik verimsizlik ile mükemmeliyetçiliğe ters düşer.


  Burnumuza silinip atılacak bir peçeteye verilecek fazla önem, emek uzun süre giyilecek bir kıyafete verilebilir.


  Aynı derde sahip biri olarak derdimizin mükemmeliyetçilik mi hayalperestlik mi olduğu konusunda gerçekçi olmalıyız.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 17 Aralık 2021; 15:5:48 >
 • Hatalar yaparak belki cikilabir ama bu seferde verecegi rahatsizlik hissinin yukune dayanabilirlermi? Aslinda meslek alaninda biraz yarari oluyor bu durumun. Birseyi her yonuyle dusunuyor insan diger yandan yokunda gitmeyen en ufak seyde rahatsizlik duyuyor insan, biran once duzeltmeye calisiyor.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Mükemmel, bir işin hatasız, nihai ideal versiyonudur, ancak düşünce ile tasarlanabilir. Idea-l ' dir. Zihinde yaşar. Gerçekte, basit düzeyde düşünürsek, bir insan tarafından yapılan bir işin mülemmel sayılabilmesi için göz önüne alınması gereken çok fazla değişken bulunur. Mükemmellik kişisel tanımınıza bağlı da olsa, ulaşılması imkansızdır. Mükemmel olan, "2+2=4" terimi teknik olarak insan tarafından ortaya atılsa da, zaten mevcut olanı bir şeyi göstermek, işaret etmek gibidir.


  Psikolojik açıdan bakarsak kendinize siz ve çevreniz tarafından size gereğinden fazlaca yüklenen gerçekçi olmayan beklentiler kişinin mükemmelin ardında koşmasının nedeni olabilir. Çocuğun sadece başarı kazandığında takdir görmesi, iyi olmadan, başkalarıyla kıyaslanmadan çocuğun kişisel değerinin göz ardı edilmesi hatta çocuğun varlığının bu şartlar sağlanmadan kabul dahi edilmemesi yetişkinlikte buna yol açabilir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Neighbourhood -- 24 Aralık 2021; 22:38:57 >
 • mükemmellik demeyelim ama mükemmelliyetçilik erteleme ile çok bağlantılı. madem mükemmel yapamayacağım, o zaman mükemmel yapabilmek için zaman kazanayım veyahut mükemmel yapamama ihtimlalinin doğurması muhtemel stresten kaçayım gibi. bastırılmış özgüven eksikliği ile de alakalıdır. sevilmem/kabul görmem, mükemmel olmama bağlı gibi patolojik inançlar.

 • Mükemmelliği arzulamayarak ve belirli derecede özsaygı sahibi olarak. İnsan hem özsaygısı daha düşük olunca hem de büyük hedefler koyunca kafasında bellediği bir mükemmelliği arıyor. Kişi kapasitesini aşarak koyduğu büyük hedefleri gerçekleştiremedikçe özsaygısını daha da düşürüyor; haliyle kısır bir rahatsızlık döngüsü halinde daha da çok mükemmelleşme ya da telafi arıyor.

  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
 • Bu durum biraz bende de var.

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.