Şimdi Ara

bir aracın geçmişini nasıl öğrenebiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
78.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir araç alıcam ve bunun daha önce herhangibir kazasının olup olmadığını nerden nasıl öğrenebilirim

• En az bir hatunun geçmısını ogrenmek kadar zor iştir..

• Tramer'in sms ile hasar gecmi$i ogrenme olayi falan cikti ama, sonucunun kolpa olmasi muhtemel. Arac kaskodan yaptirilmami$ olabilir. En iyi yontem yetkili servise gidip tam ekspertiz yaptirmak. Biraz daha maliyetli oluyor, ancak en saglam sonuc oyle alinir.
  • arabanın plakasını bitişik yazarak 5664 e mesaj atınca tramer kayıtlarında bulunan kazaları geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

Tramer'in sms ile hasar gecmi$i ogrenme olayi falan cikti ama, sonucunun kolpa olmasi muhtemel. Arac kaskodan yaptirilmami$ olabilir. En iyi yontem yetkili servise gidip tam ekspertiz yaptirmak. Biraz daha maliyetli oluyor, ancak en saglam sonuc oyle alinir.

maliyeti ortalama ne kadar oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

arabanın plakasını bitişik yazarak 5664 e mesaj atınca tramer kayıtlarında bulunan kazaları geliyor.

Ücreti ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adizman

quote:

Tramer'in sms ile hasar gecmi$i ogrenme olayi falan cikti ama, sonucunun kolpa olmasi muhtemel. Arac kaskodan yaptirilmami$ olabilir. En iyi yontem yetkili servise gidip tam ekspertiz yaptirmak. Biraz daha maliyetli oluyor, ancak en saglam sonuc oyle alinir.

Servisine gore degi$iyor. Yakin zamanda bir tanidik Chevrolet Rezzo icin 150 TL verdi. Forumda Fiat Palio icin 50 TL diye duymu$tum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

arabanın plakasını bitişik yazarak 5664 e mesaj atınca tramer kayıtlarında bulunan kazaları geliyor.

Ücreti ne kadar?

7 sms - 14 kontör bilmiyordum netten araştırdım.
  • tramer kayıtları ne oluyor cahilliğimi bağışlayın?
  • quote:

quote:

quote:

Servisine gore degi$iyor. Yakin zamanda bir tanidik Chevrolet Rezzo icin 150 TL verdi. Forumda Fiat Palio icin 50 TL diye duymu$tum.

Expertiz aracı almadan önce tam olarak her şeyi öğrenmeyi sağlar mı en iyi yerde yapılsa bile?
  • ekspertiz yetkili serviste yapiliyor. ne kadar guvenilir, onu bilemiyorum malesef...
  • arabanın sigorta şirketinden kazası olup olmadığını öğrenebileceğimizi soylüyor bazı arkadaşlar bu olabilir mi?
  • quote:

arabanın sigorta şirketinden kazası olup olmadığını öğrenebileceğimizi soylüyor bazı arkadaşlar bu olabilir mi?

Atıyorum kişi alkollüyken bir kaza geçirmişse sigorta tarafından yaptırmaz kendi cebinden yaptırır durum böyle oluncada sigortanın haberi olmaz böyle bir durumdan.

Misal..
  • e diyelim ki adamın birisi sıkı bi kaza yaptı, sonra gittim sanayide yaptırdı..

tramer, kasko, sigorta hepsi tertemiz.. hiç birisinin haberi yok..

şimdi adamın aracının geçmişi temiz mi oluyor.. (kağıt üzerinde öyle ama ya gerçekte?)

O yüzden Serhat ın esprili dille söylediğine katılıyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

En az bir hatunun geçmısını ogrenmek kadar zor iştir..

• o zaman en önemli bilgi iyi bir servis kontroludur galiba
  • tramer ve 50 tl lik servis kontrolü.bunun üstüne varsa aracın plakasında yazan özel servisin kayıtları.
  • Tam öğrenilemez ama büyük kaza varsa kesin öğrenilir şöyle tarif edeyim. Mesala kısa bir zaman önce netten bir araç beğendik fiyatta uygun gelmişti acaba dedik araç kazalımı diye araştırma yapabilir miyiz diye. Ben ise bu durumu trafikten bir polis arkadaşıma sordum oda benden plakasını biliyorsan sorun olmaz dedi. Bizde biliyoruz dedik tabi polis arkadaşımıza plakayı verdikden sonra o da emniyetten aracın motor numarasını şase numarasını aracın sahibinin T.C. kimlik numaralarını öğrendikten sonra tanış bir sigortaya giderek bu bilgileri verdik sonuçta aracın kaç tane plaka değiştirdiğini hangi plakaları aldığı aracın kendisinin bir kazası olup olmadığını dahası kendisine çarpan araçlar (karşın tarafın siğortası ile ödenmiş kaza masrafı) olup olmadığına kadar öğrenebiliyorsunuz . bilgilerinize ...........Fakat ( küçük- büyük kazası olurda aracını kendisi yaptırmışsa bu bilinmez tabi....sigorta harici)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptas -- 18 Ocak 2010; 23:22:15 >
  • bu devirde en zor işlerden bir tanesi ve de karmaşık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

En az bir hatunun geçmısını ogrenmek kadar zor iştir..

o kadar zor değil yaaa 2 haftanı bu işe ayırman ve kafayı biraz yemen gerekiyor ciddi yorucu bir iş...

öncelikle hangi servislere girmiş çıkmış buna bakılması ve servis kaydının yapılması lazım...

eve ufak bir araç almadan yaklaşık bundan 4 ay öncesi her yeri araştırdım bir araç buldum hafif hasarlandı dendi...ankara da idi...arkadaşımdan rica ettim gidip bakmasına telefonda sahibi ile defalarca konuştum meğerse galericiymiş sahibiyim diye tanıttı kendisini...

eşim bindi az kullanıldı yalanlarından bir demet araç 18.000km de dizel...ve kelepir bir bit yeniği sinsilesi...

neyse servisi şurda yapılmıştır şeklinde bir not düşmüş servisi aradım...

aracın ilanında sağ çamurluk park esnasında hasar aldı sadece problemi o yazılmıştı...

aracın pert olduğunu önünün dashboarda kadar komple söküldüğünü arkadan kazalı aynı modelin önü sökülerek kaynak yapıldığını anlattı servis çalışanı daha sonra patlayan airbagleri takmışlar ancak çoğu kişi bilmez airbaglerin patlaması için emniyet kemeri takılı olmalı ve emniyet kemeri yani koltuk altında bulunan dirençlerin fabrika çıkışıdır kaza sonrası bu direnç patlar ve yenisini çoğu servis aşırı masraflı olduğu için takmaz el yapımı allaha emanet bir sistem iliştirilir ve airbag muhtemel bir kazada açılmama olasılığı çok yüksektir...

kısacası aracın geçmişi için servise ve nerde bakıma girildiği gerçeği bulunabilirse buradan yola çıkarak başından geçenleri anlayabiliriz...

bu arada km düşürülmesi de cabası...

bir önek verelim...BMW 116i mesela linkte bakabilirsiniz....araç gıcır gıcır ama sağ kapı boydan boya giydirilmiş bir yere ve aracın sadece hasarının bu olduğu yazılıyor...arka fonda ise pert araçlar sıra sıra dizili yapılmayı ve aynı şekilde poz verilmesi bekleniyor....

http://www.sahibinden.com/2008_model_1_16i_triptonik_m_technic_paket-81WQQaXQQ20063216WQQpXQQdisplayitem

samimi değiller ve çok dikkatli olunması hatta cezai yaptırımların olması gerekiyor...yazık bu ülke insanına...
  • attraction dan alıntı yapınca yazı tipi neden böyle oluyor...quote nin içine de yazmıyorum....!!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.