Şimdi Ara

Bip sesi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba elimde P4S800 asus anakart atıl durumdaydı bugün uzay kurulum yaptım,ancak 5-6 saniye süren bir bip sesi önce ramleri değiştirdim farklı slotlarda denedim ekran kartını değiştirdim ama sonuç aynı en son bütün ramleri çıkarttım yine aynı bip sesi yalnız hdd bağlamadım amacım bios ekranını görebilmekti biosa düşebilseydim bir kasada toplayacaktım uzun lafın kısası sorun ne olabilir.ilgi gösterenlere teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Arkadaşlar herkese merhaba elimde P4S800 asus anakart atıl durumdaydı bugün uzay kurulum yaptım,ancak 5-6 saniye süren bir bip sesi önce ramleri değiştirdim farklı slotlarda denedim ekran kartını değiştirdim ama sonuç aynı en son bütün ramleri çıkarttım yine aynı bip sesi yalnız hdd bağlamadım amacım bios ekranını görebilmekti biosa düşebilseydim bir kasada toplayacaktım uzun lafın kısası sorun ne olabilir.ilgi gösterenlere teşekkür ederim.

quote:

1 uzun “bip” Bellek tazelenmesinde hata (RAM hatasida denilebilir)

1 uzun 1 kısa “bip” Anakart veya BIOS çipi arızası

1 uzun 2 kısa “bip” Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)

1 uzun 3 kısa “bip” Ekran kartı arızası

2 uzun 1 kısa “bip” Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )

2 kısa Bellek “bip” parity (eşlik) hatası

3 kısa “bip” Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata

4 kısa “bip” Timer hatası

5 kısa “bip” İşlemci hatası

6 kısa “bip” Klavye işlemcisi hatası

7 kısa “bip” İşlemci hatası

8 kısa “bip” Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası

9 kısa “bip” BIOS ROM hatası

10 kısa “bip” CMOS okuma/yazma hatası

11 kısa “bip” Tampon Bellek Hatası

CPU'yuda kontrol edebilirsin ekrana hiç görüntü gelmiyormuş Ekran kartı değiştirdiğin halde.. Son olarak Biosu resetleyip deneyebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 27 Mayıs 2012; 18:18:20 >

• Cevap için teşekkür ederim,biosu resetledim aynı bir değişiklik yok. Diğer ramler ile denemeye devam edeyim inşallah cpu sorunlu değildir.
  • quote:

Cevap için teşekkür ederim,biosu resetledim aynı bir değişiklik yok. Diğer ramler ile denemeye devam edeyim inşallah cpu sorunlu değildir.

İnşallah.
  • Bütün denemelerim boşa çıktı ram2 tane vertech 1gb. 12 tane 256 kingston tek tek 3 slot'tada denedim aynı işlemcideğiştirdim en son gerçi işlemci destek tablosuna bakmadım soket 478
    celeron 2.80ghz işlemci tesadüfen buldum ama ondada aynı sorunu verdi,acaba atladığım bir şey varmı bazen insan önündekini görmez tavsiyelerinizi bekliyorum
  • quote:

Bütün denemelerim boşa çıktı ram2 tane vertech 1gb. 12 tane 256 kingston tek tek 3 slot'tada denedim aynı işlemcideğiştirdim en son gerçi işlemci destek tablosuna bakmadım soket 478
    celeron 2.80ghz işlemci tesadüfen buldum ama ondada aynı sorunu verdi,acaba atladığım bir şey varmı bazen insan önündekini görmez tavsiyelerinizi bekliyorum

Hocam onboard ekran kartında denedin mi.. Ekran kartı soketide bozuk olabilir belki..

O anakartı biliyorum bende kullanmıştım çok sorun yaşadım..
  • Aklıma gelmedi değil arkadaşım ama ne yazık'ki onboard yok :( teşekkürler
  • quote:

Aklıma gelmedi değil arkadaşım ama ne yazık'ki onboard yok :( teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.