Şimdi Ara

Bios SSD’yi tanıyor ama Boot menüsünde görünmüyor??(capsli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopun açılışı hızlanması açısından Sandisk plus SSD aldım. Dvd rom yerine Ssd’yi taktım. Windowstayken Ssd göründü, bios kısmına geçtim orada da göründü. Format atıp yeni windowsu SSD’ye kurdum ancak Boot menüsünde SSD görünmüyor haliyle Pc açılmıyor. Sebebini bilen var mı??

• boot sekmesinde + - tuşlarını denediniz mi
  • sağ ol hocam. onu deneyecek bir şey yok çünkü boot menüsünde SSD yok :))

Sorunu şu şekilde çözdüm, Laptop'un HDD'sini çıkartıp SSD'yi taktım. HDD'yi de DVD rom sürücüsündeki çeviriciye taktım. Laptop bu kez de Boot menüsünde HDD'yi görmedi ama gerek de yok çünkü sistem SSD'ye kurulu zaten. Windowsta ve biosta her ikisi de görünüyor sonuçta.

Herkese tavsiye ederim 180 Tl 'ye SDD alarak 2011 yılında aldığım Dell Xps L502 laptop 9-10 saniyede masa üstü hazır hale geliyor, kullanımı da yeni laptop gibi akışkan.
  • bootta csm/uefi bbs priorities kısmından seçmen gerekiyor önce tabi biosta varsa dediğim kısım
  • laptop biosları farklı davranabiliyor,kısıtlı sürüm gibi,
    harddisk takılı olmayınca görüntü çıkmayan laptopu görünce çok şaşırmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

bootta csm/uefi bbs priorities kısmından seçmen gerekiyor önce tabi biosta varsa dediğim kısım
    biosu son sürümüne yükseltmeme rağmen öyle bir menü göremedim malesef, yabancı siteler dahil baya araştırdım genelde Uefi seçeneğiyle düzeltme tavsiyesi var ama o şekilde yapan da yok. En iyisi dediğim gibi SSD'yi HDD nin olduğu yere takmak.

dediğin gibi menüsü çok kısıtlı, advanced menü bile yok. Masaüstü PC'imde her şeyi yapabiliyordum. @TR34gri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 23 Ekim 2018; 0:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

biosu son sürümüne yükseltmeme rağmen öyle bir menü göremedim malesef, yabancı siteler dahil baya araştırdım genelde Uefi seçeneğiyle düzeltme tavsiyesi var ama o şekilde yapan da yok. En iyisi dediğim gibi SSD'yi HDD nin olduğu yere takmak.

dediğin gibi menüsü çok kısıtlı, advanced menü bile yok. Masaüstü PC'imde her şeyi yapabiliyordum. @TR34gri
    Kardeşim! Benim laptop ta tam tersi SSD harddisk yerine takılı eski HDD de CD rom yerine takılı, PC açılışta CD rom ( HDD ) dan başlatıyor. Bios SSD yi görüyor ama boot menüde SSD görünmüyor dolayısıyla boot önyüklemeyi degistiremiyorum. Çözümünü nedir acaba
  • Hocam biosta default disk olarak SSD'yi seçmeniz lazım. Ondan sonra diske boot yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.