Şimdi Ara

Bios Pili Nasıl Dolar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar elimde bir kasa var. Hangi dolu bios pilini taksam bosalıyor. Her defasında bios, saat vb gibi şeyler sıfırlanıyor. bu pili nasıl yapabilirimki bosalmasın?

• eger oyle bir sorunu varsa kasanın sasesinde bir sorun vardır yani yanlızca pile degil psu yada zarar verebilir,bundan dolayı bence o kasayı kullanma
  • Zaten kasayı ilk dısarıda kurdum. Yani herhangi bir kasaya monta etmedim anakart vb şeyleri. Oradada aynı sorun vardı.
  • Pilin takıldığı yuvada bir deformasyon olup olmadığını kontrol edin.Eğer bir problem yok ise muhtemelen anakart sorunludur.O piller kolay kolay bitmez eğer hemen bitiyor ise o pilden aşırı akım çekiliyor demektir.
  • Şu ana kadar gördüğüm en hızlı pil bitiren anakart Abit AN7 oldu. 1 sene içerisinde bitiriyor. Ama sizin durumunuzda kesinlikle normal olmayan bir durum var, pil yuvasında birbirine değen birşeyler var mı diye kontrol edin, daha olmadı garantiden değiştirin. Kolay gelsin.
  • İlk kez duydum böyle olayı sonucunu yazarmısın üstadım çözünce
  • Anakartta sorun var

bir şekilde kısadevre yapıyordr.

benzer bir durumda bil bilgisayar su baskınındandolayı oluştu anakartı elden geçirdik ama sebebini bulamadık

windowsa bilgisayarın her açılışında sistem saatini internetten güncelleyeck ayrı bir program bul.
  • Kasayı Müşteriye o şekilde tesil ettim. Sorun bencede ana karttan, Çünkü kasadan ne cıkarsam, ekran kartından tutun, ram dan tutun, Cpu ya kadar cıkarıp takmamla bios kendini rahatlıkla sıfırlıyabiliyor.
    Kasanın garantiye gitme şansıda yok, 3 bucuk senelik bir kasa. Bakalım bir çözum yolu üretemezsek ya degişim yapacagız yada bu sekilde kullanmaya dwm edecekler. Gerci onlar icin pek bi sorun yok ama düşünün kasanın elektirik fişini cekip cıkarınca bile bios kendini sıfırlayabiliyor =)
  • Benim elimede bu tipte birkaç sistem geçti. Sorun genellikle anakarttan kaynaklanıyor. Anakart üzerindeki ne diyolar o şişen şeylere transistörmü ne
    onları bir kontrol edin. Birde bios update etmenin belki faydası olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 3310

yaklaştın kondansatör olacaktı
    kondansatörün poposundaki artı işareti gibi kısım kabarıyor "ben arızalıyım" diyor

Heh işte o dediğinden :) Benim elime geçenlerin hepsinde kondansatör şişmesi vardı
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 23 Mayıs 2007; 3:40:43 >
  • ewet o kondöstörlerde sorun olabilir ama bence uğraşma yeni bitane anakart al ve bitsin kafa yorma boşuna :D buda başka bi çözüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahde@mynet.com

ewet o kondöstörlerde sorun olabilir ama bence uğraşma yeni bitane anakart al ve bitsin kafa yorma boşuna :D buda başka bi çözüm

hep akıl veriyolar ya bide para veren çıksa
  • bin başım parda veren vardır elbet biz bu arkadaşın derdine bi care bulalımda bi diyimi gerci ben anlamadım anlayan arkadaşlar yardımcı olacaklardır kesin
  • Walla bunların hepsi ikinci el kasa, Elimde bi kac tane war, gecende bir müşterininde pc sinde olmusdu. Öle herkesede bios dan dolayı sıfır kasa alacak halimiz yok. Akıl veren cok para veren yok arkadaşın dedigi gibi :D
  • arkadaşlar bakınız işin içine bios girdiğinde kendinizden emin değilseniz lütfen servise gidiniz hata ve yanlışlıkların dönüşü olmaz 10 ytl için değmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: yirmidokuz

arkadaşlar bakınız işin içine bios girdiğinde kendinizden emin değilseniz lütfen servise gidiniz hata ve yanlışlıkların dönüşü olmaz 10 ytl için değmez

bios yüklemesi 30 ytl :D tanıdık bulursan dahada düşüyor 15 ytl ye kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: pisicomaniac

quote:

Orjinalden alıntı: yirmidokuz

arkadaşlar bakınız işin içine bios girdiğinde kendinizden emin değilseniz lütfen servise gidiniz hata ve yanlışlıkların dönüşü olmaz 10 ytl için değmez

bios yüklemesi 30 ytl :D tanıdık bulursan dahada düşüyor 15 ytl ye kadar

eskiler bilirler 2005 yılının sonlarında bios update furyası esti forumun yarısı anakart değiştirdi tek sorun restart ı yanlış yapmalarıydı
    servis 30 ytl
    anakart 80 dolar
    başarılı bios update paha biçilemez:D
  • bios update nasıl yapacagız? Nasıl Bios yükleme yapılır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SuSKuNGeNC

bios update nasıl yapacagız? Nasıl Bios yükleme yapılır?

bu konuda tam bilgi verebilirmsiniz benimde çok merak ettiğim konu tabiki riskide var bios uçabilir...
  • Hiç yokda iyidir :D
    Bi söz var, Ben Zaten kaybetmişim, denesemde birşey olmas =)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.