Şimdi Ara

BİOS FABRİKA AYARLARINA ÇEVİRMEK ZARARLI MIDIR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba benim usb okuyucular nedense çalışmıyor :S mouse,flashdisk filan takınca ısığı yanıyor fakat hiç bir değişiklik olmuyor .Bende biosu fabrika ayarlarına çevirmeyi düşünüyorum. Bunun bir faydası veya zararı olur mu ? Bios u fabrika ayarlarına çevirmek neleri değiştirir ? Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: IamJOKER

Merhaba benim usb okuyucular nedense çalışmıyor :S mouse,flashdisk filan takınca ısığı yanıyor fakat hiç bir değişiklik olmuyor .Bende biosu fabrika ayarlarına çevirmeyi düşünüyorum. Bunun bir faydası veya zararı olur mu ? Bios u fabrika ayarlarına çevirmek neleri değiştirir ? Şimdiden teşekkür ederim.

bios ta bir değişiklik yapmadıysanız zaten fabrika ayarlarındadır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dramer1

quote:

Orijinalden alıntı: IamJOKER

Merhaba benim usb okuyucular nedense çalışmıyor :S mouse,flashdisk filan takınca ısığı yanıyor fakat hiç bir değişiklik olmuyor .Bende biosu fabrika ayarlarına çevirmeyi düşünüyorum. Bunun bir faydası veya zararı olur mu ? Bios u fabrika ayarlarına çevirmek neleri değiştirir ? Şimdiden teşekkür ederim.

bios ta bir değişiklik yapmadıysanız zaten fabrika ayarlarındadır...

bilgisayara virüs bulaşmıştı. Şimdi temizledim ve dediğim gibi usb okuyucu zarar görmüş virüsden büyük ihtimal ondan bios u fabrikaya döndürmeye düşünüyorum .

• Bios virüsten zarar görmez. ( Bir zamanlar CIH virüsü vardı o zaman bios bozardı ve bios epromunun tekrar yazılması gerekirdi)

Sistemdeki virüsleri temizleyin. Gerekirse de işletim sistemini tekrar yükleyin, donanımsal bir sorun varsa zaten yazılımsal olarak ya da default ayarlara getirmek ile bu sorun düzelmez.

Fabrika ayarları dediğiniz, bios içindeki default ayarlardır. Bu ayarlara getirmek ile sistem zarar görmez, overclock yapanlar ise ayarlarını tekrar eski ayarlarına manuel olarak getirirler ki aynı performans için bu da sizin yapmadığınız bir işlem olduğundan bir sorun teşkil etmez.
  • Hayır sistem zarar görmez .Ayrıca biosun ayarları ile oynamadıysanız saat dilimi hariç zaten fabrika ayarlarındadır.
    Düzenleme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grejuva007 -- 5 Şubat 2013; 0:24:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.