Şimdi Ara

Binayı kentsel donusume vermek için uygulanacak adimlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1982 de yapılan bina bakımsız 4.kat çekme ( kat mulkiyetli ) olarak yeni aldık 3 ay kadar oldu diğer ev sahipleriyle konuştuğumuzda kabul etmediler ama ev dökülüyor eski yapi bir dış cephe boyaması bile yaptirmiyorlar düşünün artık siz yaptırin biz odemeyiz diyorlar biz kentsel donusume vermek istiyoruz haliyle kimse kabul etmiyor

Uygulanacak adımlar nelerdir kimse kabul etmese bile binaya riskli raporu aldırıp donusume sokabilir miyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam kat malikleri(komsular) neden kabul etmiyor ?? Üzerine para eklemeye bütçeleri mi yok yoksa huysuzlugundan mı kabul etmiyorlar ?? Sorunun temeline inebilirsek alternatif çözümler araştırabiliriz.

• Ben 4.kattayim arsa çok değerli onu açık aile çay bahçesi var belediyenin yanında okul okulun önünde otobüs durağı 1 mahalle aşağısında pazar yeri var öncelikle konum bu şekilde ama bina 1980lerde yapılmış heryeri yıpranmış dökülüyor kimse bakim yaptirmamis

Kentsel donusume alternatif olarak öncelikle bir dış cephe iç cephe yaptıralım masrafları paylaşalım dedik ona da yanasmadilar kısaca ceplerinden masraf edip binaya kimse bakim yaptirmamis şimdiye kadar ve deprem riski var allah korusun

1.katta alzaimer li bir kadın ve oğlu kat sahibi biz girmek istemiyoruz masraf çok tutar dedi kestirip attılar

2.katta kiraci varmis sahibine ulaşamadık

3.kat boş ve sahibi satmak istiyor ilan koymus 1 5 yıldır ilan duruyor

4.biz

Binayı kentsel donusume vermek için uygulanacak adimlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0C5C87D7 -- 28 Şubat 2022; 14:14:37 >

• Anladım..Peki sistemi biraz farklı yoldan götürdüğümüzü düşünelim.Sizin daireye ait tapu ile bir kaç kentsel dönüşüm yada inşaat firması ile görüşerek işe başlayabilirsiniz.Eğer onlar karlı bir yatırım olarak görürseler gerekirse bina ya sağlamlık raporu için başvuru yapılır ve bina riskli görünürse ki görünüyor gibi yıkım kararı çıkacaktır.Yıkım kararı sonrasında biraz da mecburiyetten birileri ile anlaşmak zorunda kalabilirler.Ancak birden cok inşaat firmasından proje ile ilgili onay almadan direk sağlamlık testine gider ve bina kentsel dönüşüm için uygun olmazsa(iki tarafı kurtaracak şekilde) o zaman sizde zarar görürsünüz.Ancak müt. bu işe sıcak bakarsa bir şekilde yolu bulunabilir diye düşünüyorum

• Antalya.Gayrimenkul kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla 2000 den önce yapılan binalar ile 2000 den sonra yapılanlar arasında çok ciddi farklar varmis beton dur malzemedir standartlar bayağı bir artmış hemen yan apartman da bu şekilde kentsel dönüşümle yenilenmiş arastirdigima göre birlik olmak tabi daha kolay olur ama apartmanın içini çekmeye vaktim olmadı gerçekten dökülüyor saglamlastirma ya gidilebilecek de olsa bir kalitesi olduğunu düşünmüyorum dediklerini uygulayacağım teşekkür ederim Binayı kentsel donusume vermek için uygulanacak adimlar 

• Evet o bölge için haklısınız 99 depremi Türkiye de bir çok şey değişti diyebiliriz.Ben bulundugum belediye ile görüştüm iskan için o şekilde bilgi verdiler her belediye farklı olabilir ilgili belediye ile görüşek gerekiyor.Sonucu buraya yazabilirseniz sizden sonrası için bilgilendirici olacaktır.Şimdiden bol şanslar diliyorum.Rica ederim.

• Teşekkürler faydalı anlatiminiz için belediye ve kentsel dönüşüm yetkili bir kaç firmayla konuşup net olarak yazacağım detaylı olarak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.