Şimdi Ara

Bina kapısı camera sistemi ve kayıt tutulması. [ YARDIM ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
7.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün yine alt kiracımıza hırsız girmeye çalişmiş , bide ne cesaretse gündüz vakti geliyo şerefler

Ihtiyacım olan bina kapı önüne bi adet camera takmak ve hangi zile basılırsa o dairede bunun görülmesini saglamak , ayrıca gün içerisinde hareket algılayarak kapıdaki ışıktan faydalanıp ara ara resim çekmesini istiyorum .

Kapı önüne camera ,
    4 daireye görüntüyü almak için ufak lcd ( artık ne deniyorsa tam olarak ) .
    Birde görüntüleri kaydetmek için depolama aygıtı .

Bu sistemi yapabilen bi kurum kuruluş varmıdır ? Yada ben kendim parçaları biyerden alıp yapabilirmiyim ? Yapabilirsem parçaları nereden alabilirim

Kaba taslak bana ne kadara patlar ?

• yeriniz neresi bilmiyorum ama geçen ay biz üç adet kamera ve bir adet dvr cihazı alıp dediğinize benzer bir sistemin montajını yapmıştık.
    bizim aldığımız kameralar samsung 4160p idi yanlış hatırlamıyorsam. dvr cihazı da yine aynı marka. içerisine 2 tb hdd taktık kayıt için.
    lcd kullanmadık, doğrudan tv ye bağladık av girişinden.
    bize maliyeti 3500 civarı oldu. bu fiyata kablo, konnektör vs. dahil, işçilik dahil değil biz yaptığımız için.
    ama fiyatı etkileyen kameralar oldu bizde.
    sizin istediğiniz gibi bir seti 1100 tl ye görmüştüm ankara da bir yapı markette set halinde. ama ekransız dı oda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanturk45

yeriniz neresi bilmiyorum ama geçen ay biz üç adet kamera ve bir adet dvr cihazı alıp dediğinize benzer bir sistemin montajını yapmıştık.
    bizim aldığımız kameralar samsung 4160p idi yanlış hatırlamıyorsam. dvr cihazı da yine aynı marka. içerisine 2 tb hdd taktık kayıt için.
    lcd kullanmadık, doğrudan tv ye bağladık av girişinden.
    bize maliyeti 3500 civarı oldu. bu fiyata kablo, konnektör vs. dahil, işçilik dahil değil biz yaptığımız için.
    ama fiyatı etkileyen kameralar oldu bizde.
    sizin istediğiniz gibi bir seti 1100 tl ye görmüştüm ankara da bir yapı markette set halinde. ama ekransız dı oda.

hocam görüntülü telefonlar falan var , illa ben daireye görüntü vermem için bundan mı almak zorundayım . 3,5 '' lik ekran 4 adet , 1 adet cam bide harddisk = 1 milyarı geçmez diye düşünüyorum .

sizin baktıgınız yer nasıl birşeydi elektronikci falan mı ? istanbuldayım ben bu arada

• sizin bahsettiğiniz şekilde bir yapı düşünmemiştim ben.
    burada asıl parayı tutan kameranın performansı, yani özellikleri.
    mesela biz gece görüşü iyi olan bir kamera almak istemiştik.
    700 tvl lik bir kamera baktık. bu da bize maliyet oalrak geri döndü.
    aynı şekilde bu görüntüyü cif değil de d1 formatında kaydetmek için de iyi bir dvr gerekliydi.
    sonuçta bizim rakam bunalrdan dolayı biraz arttı.
    ama siz 3.5" ekran, tek kamera ve bir dvr+hdd diyorsanız dediğiniz rakamalra bu işi rahatlıkla halledersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanturk45

sizin bahsettiğiniz şekilde bir yapı düşünmemiştim ben.
    burada asıl parayı tutan kameranın performansı, yani özellikleri.
    mesela biz gece görüşü iyi olan bir kamera almak istemiştik.
    700 tvl lik bir kamera baktık. bu da bize maliyet oalrak geri döndü.
    aynı şekilde bu görüntüyü cif değil de d1 formatında kaydetmek için de iyi bir dvr gerekliydi.
    sonuçta bizim rakam bunalrdan dolayı biraz arttı.
    ama siz 3.5" ekran, tek kamera ve bir dvr+hdd diyorsanız dediğiniz rakamalra bu işi rahatlıkla halledersiniz.

aynen gece görüşüne falan gerek yok , bina girişi zaten hareket algıladıgında ışık yanıyor .

netten araştırıyorumda hiç dogru dürüst bilgi vs bulamadım , acaba normal elektronikciler bu işi yapar mı dersiniz ?

• istanbul için sanırım karaköy bu iş için uygun olabilir.
    orada elektronikçiler vardı.
    mutlaka bu işleri yapanlar da vardır.
  • Geçtiğimiz günlerde dikkatimi çekmişti,

10 TL'ye hırsızlara karşı önemli bir önlem olabilir. Hareket sensörlü sahte kamera

Sahte Kamera Linki
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Geçtiğimiz günlerde dikkatimi çekmişti,

10 TL'ye hırsızlara karşı önemli bir önlem olabilir. Hareket sensörlü sahte kamera

Sahte Kamera Linki

hocam eywallah hiçbirşey bulamassam bundan takarım
  • Arkadaşlar Bir ayda uygun bir yer, adres bulamadıysanız burayı okuyun.Karaköyde Yer altı geçidinin çıkışında AL BARAKA TÜRK ün yanında SELANİK PASAJI var..Bütün her türlü elektronik ürünler orada mevcut. Girişinde ise her türlü güvenlik sistemleri kuran, satan, monte eden dükkanlar var..Gidip bilgi alınız..HAREKET DEDEKTÖRLÜ SİSTEMLER DAHA UYGUN. kapıdan giren olunca bütün ışıkları yakıp değişik açılardan kameraları çalıştırıyor..Günü, saati, tarihi orada görülüyor..gereksiz kayııt yapılmıyor. Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 17 Ekim 2011; 9:17:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar Bir ayda uygun bir yer, adres bulamadıysanız burayı okuyun.Karaköyde Yer altı geçidinin çıkışında AL BARAKA TÜRK ün yanında SELANİK PASAJI var..Bütün her türlü elektronik ürünler orada mevcut. Girişinde ise her türlü güvenlik sistemleri kuran, satan, monte eden dükkanlar var..Gidip bilgi alınız..HAREKET DEDEKTÖRLÜ SİSTEMLER DAHA UYGUN. kapıdan giren olunca bütün ışıkları yakıp değişik açılardan kameraları çalıştırıyor..Günü, saati, tarihi orada görülüyor..gereksiz kayııt yapılmıyor. Bilginize...

gidip bi bakayım hocam en kısa zamnda

• quote:

Orijinalden alıntı: Déathklaat

quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Geçtiğimiz günlerde dikkatimi çekmişti,

Sahte Kamera Linki

hocam eywallah hiçbirşey bulamassam bundan takarım

Arkadaşlar bende bundan düşünüyordum aslında ama geçenlerde haber gördüm

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/10/09/oyuncagi-gercek-saninca-evi-yakti

insanın canı sıkılıyor, bence kayıtı ev dışında tutabilen bir sistem varsa böyle bişey araştırın. Birde evinize mutlaka sigorta yaptırın derim ben, senede 150-200 TL para neye verilmiyor. Tabi hepsindende önce Allah'a emanet edin okuyun bir ayetel kürsi

EDİT: Buarada haberi TV de görmüştüm adamın evi harabe olmuş, zaten itfaiye girdikten sonra evden pek hayır beklememek lazım duvarlar vs. heryet isli çamur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h@ydut -- 17 Ekim 2011; 12:14:44 >

• bir üniversite hastanesinde güvenlik memuruyum, görevim kamera sistemleri kurulmasını ve sistemlerin denetimini sağlamak.
    Sizin istediğiniz aslında bir kamera kayıt sisteminden farklı bir şey. Kanımca görüntülü ziller işinizi görecektir. DVR işi bunun dışında kalır. Yani hem basılan zildeki daire ufak ekrandan görsün hem kayıt yapsın maliyeti yükseltecektir.
    Bence sizde kayıda gerek yok. Ayrıca tek kamerayı görünmeden devredışı bırakmak çok kolay. Yapacağınız masrafa değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordHun

bir üniversite hastanesinde güvenlik memuruyum, görevim kamera sistemleri kurulmasını ve sistemlerin denetimini sağlamak.
    Sizin istediğiniz aslında bir kamera kayıt sisteminden farklı bir şey. Kanımca görüntülü ziller işinizi görecektir. DVR işi bunun dışında kalır. Yani hem basılan zildeki daire ufak ekrandan görsün hem kayıt yapsın maliyeti yükseltecektir.
    Bence sizde kayıda gerek yok. Ayrıca tek kamerayı görünmeden devredışı bırakmak çok kolay. Yapacağınız masrafa değmez.

hocam nereden alabilirim dediginiz sistemi . Kayıtsız görüntülü zil
  • Hangi şehirdesiniz bilemiyorum ama bu iş için genelde multitek tercih ediliyor. Apartman ile ilgili bir iş yaptırmadığımdan dolayı şurdan yaptırın diyemeyeceğim. Yine de izmirdeyseniz eğer bir firma tavsiye edebilirim. Yok değilseniz eli ayağı düzgün bir çok elektronikçi bu işi yapar siz multitek ya da muadili bir marka belirleyip tek tek fiyat alın. biri 3 biri 4 diğeri 5 diyebilir. Malesef kamera ve güvenlik sistemleri ne tutturursam tarzında gidiyor memelekette. Daire içerisinde görüntülerin renkli görünmesini isterseniz haliyle fiyatları da yüksek oluyor. daire başı 200-350 dolar isteyenler çıkacaktır. Bu da nerden baksanız 4 daire için 800-1400 dolar gibi yüksek bir şey tutabilir. Benim kafamda şöyle bir alternatif oluştu:
    Bir adet gece görüşlü orta sınıf kamera, bu kameradan 4 daireye bağlantı. Her daireye bir mini lcd. Kayıt cihazı yok. Burdaki ana maliyet LCD fiyatları olacaktır. Bu sistemin tek dezavantajı lcdsini açık tutan daireler sürekli kapı önünü gözetleyebilir. Bilmiyorum belki meraklı komşularınız vardır :) Kısaca normal zil çalışır. Zili çalan lcdyi açar kim olduğuna bakar, işi bitince elektrik harcamamak istiyorsa lcdyi kapatır. Burda önemli olan paragöz olmayan bir firma bulmak. Dediğim gibi İzmirdeyseniz bir iki firma tavsiye edebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: LordHun

Hangi şehirdesiniz bilemiyorum ama bu iş için genelde multitek tercih ediliyor. Apartman ile ilgili bir iş yaptırmadığımdan dolayı şurdan yaptırın diyemeyeceğim. Yine de izmirdeyseniz eğer bir firma tavsiye edebilirim. Yok değilseniz eli ayağı düzgün bir çok elektronikçi bu işi yapar siz multitek ya da muadili bir marka belirleyip tek tek fiyat alın. biri 3 biri 4 diğeri 5 diyebilir. Malesef kamera ve güvenlik sistemleri ne tutturursam tarzında gidiyor memelekette. Daire içerisinde görüntülerin renkli görünmesini isterseniz haliyle fiyatları da yüksek oluyor. daire başı 200-350 dolar isteyenler çıkacaktır. Bu da nerden baksanız 4 daire için 800-1400 dolar gibi yüksek bir şey tutabilir. Benim kafamda şöyle bir alternatif oluştu:
    Bir adet gece görüşlü orta sınıf kamera, bu kameradan 4 daireye bağlantı. Her daireye bir mini lcd. Kayıt cihazı yok. Burdaki ana maliyet LCD fiyatları olacaktır. Bu sistemin tek dezavantajı lcdsini açık tutan daireler sürekli kapı önünü gözetleyebilir. Bilmiyorum belki meraklı komşularınız vardır :) Kısaca normal zil çalışır. Zili çalan lcdyi açar kim olduğuna bakar, işi bitince elektrik harcamamak istiyorsa lcdyi kapatır. Burda önemli olan paragöz olmayan bir firma bulmak. Dediğim gibi İzmirdeyseniz bir iki firma tavsiye edebilirim.

hocam istanbuldayım maalesef .

yalnız sundugunuz alternatifte lcdler sürekli açık olacagi için çok elktrik parası gitmez mi

• lcdleri sürekli açık tutmalarına gerek yok daire içi elektiriğe bağlanırsa ster istemez zil çalmadığında lcdyi tuşundan kapatacaklardır. Dairelerde sanıyorum kapıyla konuşan telefon yok. Olsaydı telefon kalrırıldığında devreye giren bir sistem de yapabilirlerdi tabi hepsi ehil insanlara bakıyor. İstanbul piyasında her ürünü buradan daha ucuza bulabilirsiniz. Eğer tavsiye bir yer bulamazsanız internetten yakınlarınızdaki güvenlik firmalarını araştırın. Mail veya telefon ile durumunuzu anlatın. Mutlaka teklif vereceklerdir. Karşılaştırın ve deneme amaçlı bir daireye seyyar olarak kurmalarını isteyin. Stokta ürünü kalan firmalar beklenmedik biçimde ucuza bile yapabilirler. Ama mutlaka siz bizzat görüşün 3-5 firmayla. Bu arada sıva üstü yaptırmayı unutmayın. Diğer türlü arızalarda sökmesi takması problem oluyor.
    Sizin için biraz fiyat araştırmaya çalıştım. Bu arada gözüme Audio markası takıldı bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.
    Girişteki santral genel olarak 200-300 dolar aralığında
    Dairelerde bulunacak paneller ise siyah beyazlar 80-110 dolar Renkliler 120-150 dolar aralığında (giriş modelleri)
    Bunlar internetteki fiyatlar, görüşme pazarlık mutlaka fyatlarda oynama yapacaktır.
    Dediğim alternatifi de az çok hesaplarsak : kamera için 150-200tl monitörler için 4x150tl= 600 toplamda 800tl. bunlara kablo işçilik eklenecek ki bu alternatifte daha çok işçilik isteyeceklerdir. Alternatifin eksileri var. Kuran adamların işçiliğine başlı olarak stabil çalışması sağlanabilir ama işçilik uyduruk olursa sürekli problem çıkarır. Yine dediğiniz gibi cihazını kapatmayanlar çok olmasa da elektrik harcar monitörün ömründen yer. Bu aternatifi sadece ucuz yollu illa kamerayla görmek isterseniz diye verdim. Bana sorsanız parasına çok bakmadan Siyah beyaz bir sistem kurarım. Kamera zaten renkli çekecektir. İsteyen daire renkli olanı taktırır fiyat farkını verip. Başınız ağrımaz.

• oturduğum dairede multitek cm-02nlrm diafon var dış zil çalışmıyor anlayan varmı acaba
  • bina giriş kapıları sağlam olursa ve güvenlik kamerası olursa hırsız falan giremez. Ama bazı bina giriş kapıları oldukça kötü, kalitesiz ve güvenliksiz. Ferforje yani demirden yapılmış bina giriş kapıları bina kapıları olursa hırsızın işi baya zorlaşıyo. bu yüzden apartman yöneticileri artık ferforje bina giriş kapıları yaptırıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vendorr2 -- 20 Temmuz 2017; 18:11:40 >

• bina girişindeki görüntülü diafon sisteminden görüntü alamaz mıyız direk bi hdd ye?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.