Şimdi Ara

BİMCELL [Ana Konu] (404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.419
Cevap
184
Favori
1.139.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende aynısını söyleyebilirim. Eşim hastanede yatıyordu çapa da. Ben BİMcell eşim Turktelekom hattını kullanıyor. Daha 4g çıkmamıştı.

3g.olarak aynı anda aynı mekanda hız testi yaptım en az.10 mbit turktelekom artida.

Çekim gücü de bende 2cizgi iken esimde 3cizgi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korkusuzkahraman86 K kullanıcısına yanıt
    Bana pek mantıklı gelmiyor. Hiç bir ticari firma bunu kabul etmezki. Müşteri kaybeder.
    Bu telefon farkı olabilir. Esim ve benim hattım da türk Telekom. Benim telefonum Note4 , esiminkiler GM 5 Plus ve Huawei Mate 20 lite. Aynı yerde aynı baz istasyonunda sinyal alırken eşiminkinin sinyal gücü ve internet hızı benimkinden hep fazla oldu. Bunu test programları ile de gördüm. Onunkinin çektiği yerde benimki çekmediği bile olurdu.
    Aylık 8 gb 1000 dk lik paket kullanıyorum. Tahattut bitti. 7-8 gb civarı ve 750 dk gibi paketler bakıyorum. Fiyatları 45 civarı. Bimcellde 29 dan başlıyor. Geçişde ücretsiz. En azından 1 ay denerim. Tahattut te yok. Memnun kalmazsam. Mecburen turkcell e geçeceğim. Buralarda en zayıf internet vadafone.

• İnternet hızı ve çekim gücü Türk Telekom nasılsa, Bimcellde aynı. Yani bimcel az çeker, internet hızı az olur. Öncelik telekomundur. Yok böyle bir şey. Zaten olamaz da.

Sadece fark kullanılan telefona göre değişebilir. Aynı yerde ve aynı şartlarda Apple 6 s plus ile Samsung c9 pro. İkisinde de Bimcell var. Çekim gücünün c9 proda daha iyi olduğunu gördüm. Hatta bazı yerlerde C9 pro çekiyor ama Apple 6 s hiç çemiyor.
  • Hatları.iki. cihazda da ayrı ayrı denedim. Modem farkı olur diye. Ancak aynı sonuç çıkıyor.

Zaten asıl operatör den farklı isimlerle hizmet alan firmalar öncelik hakkının asıl operatör den yana olduğunu bilir.

• Beyler bu akşam(pazartesi) başvursam geçiş işlemi hangi gün olur ortalama? ayın 10unda tahhahüt bitecek ona yakın bir tarihte geçsem süper olacak?
  • Otomatik TL yükleme talimatı gibi bir şey var mı? paketimin bitmesine şu kadar gün kaldı, paket bitti mi o gün tekrar tl yüklemek falan bunların Devamlı aklımı meşgul etmesini istemiyorum. Mesela her ayın 15 inde otomatik 25 TL yüklenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle58

Otomatik TL yükleme talimatı gibi bir şey var mı? paketimin bitmesine şu kadar gün kaldı, paket bitti mi o gün tekrar tl yüklemek falan bunların Devamlı aklımı meşgul etmesini istemiyorum. Mesela her ayın 15 inde otomatik 25 TL yüklenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
    Her ayın belirledigin tarihinde yükleme talimatı verebilirsin,ama her paketim bittigi gün yüklensin olmuyor. Denk gelmiyor. Her ayın 15'inde yükleme talimatı versen,bazı aylar 31 çekiyor,paket de 30 günde bitiyor,1 gün sarkıyor.

• Bir gün de paket dışı kullanırız önemli değil. bu şekilde otomatik yükleme talimati nerden nasıl veriliyor?
  • eagle58 kullanıcısına yanıt
    Kredi kartin yada hesabin olan bankadan. Telekom bayilerine git bir sor kampanya varsa belki hediye GB verebilirler otomatik yukleme kampanyasina. Eskiden bir ara kampanyasi vardi hediye gb geliyordu otomatik odemeli her yuklemeye.

• Her konuya bilip bilmeden yorum yapıyorsun gsmobile. Milleti yanlış yönlendiriyorsun. BİMcell ile Türk Telekom bayisinin Ne ilgisi var BİMcell Türk Telekom altyapısını kullanan sanal bir operatör dür yüklemeleri ya BİM mağazalarından ya da BİMcell online işlemlerden yapılır. BİMcell'de kesinlikle otomatik ödeme talimatı söz konusu değildir

• Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    Fark vardır buna Emin olun. Sizin mantığınız alıyor mu eşit hizmeti sanal operatör de verecek ama sanal olan daha ucuz olacak.

Her Zaman asıl operatör önceliklidir. İk hattı da aynı cihazda deneyin sonuç bariz belli oluyor.

İnternette bile Telekom altyapısı kullananlar farklı bir iss ile Telekom un kendinden hizmet alanların hızları Pingleri farklı.

Telekom en iyi portları Kendi kullanıcısına nispeten daha düşük hiz daha eski sorunlu olanları da diğer iss lere tahsis eder. İnternet konusunda bakabilirsiniz hep şikayetler bu yönde.

• Beyler 2 günde taşıma olurmu kesin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deryadeniz907

Bu mesaj silindi.
    Deryadeniz907 bu tarz polemikleri forumda yapma,başkalarına da yapıyorsun ama bana yapma. Sen sadece düşünceni söyle,farklı düşündüğünü söyle. Bu tarz söylem olmaz.

• Merhabalar;

Sadece aranmak için en uygun fiyatlı alabileceğim hat hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Merhabalar;

Sadece aranmak için en uygun fiyatlı alabileceğim hat hangisidir?
    Hiç tl harcamayacak mısınız? Tabiki turkcell o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekli Komutan

Hiç tl harcamayacak mısınız? Tabiki turkcell o zaman.

Alıntıları Göster
    Mesela hangi tarife olur.

• Yok harcamayacağız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arif kullanıcısına yanıt
    TL harcanmayacaksa paketin önemi yok,paket yapmayacaksın çünkü. Bu durumda en iyi çeken operatoru kullan. Bizler turk telekomu paket tarife fiyatları uygun ucuz diye seçiyoruz.
    Tarifeyi de konustukca kazan yaparsin. Yada tarife saniye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 5 Mart 2019; 15:27:44 >
  • Teşekkürler
  • Beyler 5gb lık tarifeye geçtik diyelim.Daha sonra 10gb lık olana geçebiliyormuyuz ?
  • 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.