Şimdi Ara

BIM'den 109 TL 'ye Piranha Unique X M.Player (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
6.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sertac-73

quote:

Orijinalden alıntı: KurSan1945

dandik mal almaya çok meraklı milletiz, aslada akıllanmayız yahu bu dandik mala para vereceginize biraz daha verin yıllarca kullanacak ürün alın,

bu gibi ürünlere para verenleri asla anlamıyorum,

piranha
    vestel
    arçelik
    premier
    sunny

merak ediyorum nerde yaşıyorsun? ne iş yapıyorsunn
    Senin ailenden veya akarabandan birisi bu firmalardan veya tedarikçilerinden birine mal veya hizmet tedarik eden firmalarda çalışıyorsa ne yapıyorsun
    Kapından içeri o kişiyi sokmuyon mu?
    Git sen kötü mal yapıyorsun falan filan...şeklinde mi davranıyorsunn..

Arçelik ve VESTEL e bu kadar burun kıvıran birisi eşyalarını uzaydan mı getirtiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 14 Kasım 2010; 8:30:10 >

• İki sene gideceğini bilsem alırrım ama ondan bile şüpheliyim... Piranha ismi bile insanı tereddütte bırakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arokh

İki sene gideceğini bilsem alırrım ama ondan bile şüpheliyim... Piranha ismi bile insanı tereddütte bırakıyor.

AYNEN

İSMİNDE HAYIR YOK,

YOK JAWS

• Tamam bazı markalar gerçekten sorunlu ama özellikle arçeliği bu sınıfa nasıl soktun anlamıyorum...18 yıl önce arçelik çamaşır makinası almıştık, halen sorunsuz çalışıyor...Banyo içerisinde kullandığımız için kasasında çürümler var ve bu 18 yıl içinde bir sefer kayış, bir sefer tahliye pompası, bir seferde borulardan biri değişti...
  • Arkadaşlar isme falan çok takılmayın hepsi Made in PRC ve türevleri...
    Neyse. A-200 var bende birde buna benzer bişi almak istiyordum. MKV ve WiFi kısımı önemli... Ağdan en az 720p leri oynatabilmesi lazım. DLNA da varsa iyi olur. NFS serveri destekliyormu sadece Samba mı bilen varsa beri gelsin :D
    Kullanma amacım ben A-200 de keyif yaparken çocuk damlayıpda gelmesin ben çizgi film izleyeceğim diye. Odasından WiFi ile izlesin. Filmler PC de kablosuz modeme kablo ile bağlı, A-200 kablosuz bağlı diğer ucuz cihazda kablosuz bağlı olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2001

kullanan arkadaslarima birkac soru sormak istiyorum yanitlarsaniz cok sevinirim.

1- dts kodlu mkv filmleri seyrederken hdmi dan degil de av - kompozit kablo ile tv ye bagladigimizda yine tv den dts sesleri alabiliyor muyuz yoksa dts sesler sadece hdmi uzerinden mi iletiliyor ?

2- altyazi font buyukluk ve altyazi konumu ayarlanabiliyor mu ?

3- 1 tb hdd leri tanimada bir sorun vs olur mu ?

4- begenmedigimiz takdirde urunu kac gun icinde bim e iade edebiliriz iade ederken sorun cikartiyorlar mi ?

simdiden teşekkürler...

Arkadaşım konuyu ben açtım ve bu sorularının nerdeyse hepsinin cevapları ilk mesajımda var!

1- bunu denemedim bilmiyorum ama büyük ihtimal hdmi dan yolluyordur sadece.
    2- ilk yazımda söylediğim gibi: Altyazı Fontlarını her türlü ayarlayabiliyorsunuz
    3 - 1.5 Tb lık HD ile denedim sorunsuz çalışıyor, üstelik WD gibi scan yapmıyor 10 saat, direkt folder ve dosyaları ları gösteriyor.
    4- ben daha önce BIM e ürün verdim, sorun çıkarmadılar ama herzaman böylemi bilemem.

Bu arada bunu WIFI üzernden kullanmak için almayın bence, sadece 1 usb giriş var ve wifi usb dongle takınca hd takamıyorsunuz.
    Network tank olark düşünmeyin bunu, kalan herşeyi çok güzel yapıyor.
    KULLANAN biri olarak Tavsiye ederim.

• USB nin 1 adet olamsı sorun değil. Ben sadece ağdan oynatmak için istiyorum. Tüm filmler PC de HDD duruyor Qnap NAS misali düşünülebilinir. Yani usb den film ve ya dahili HDD den film oynatma için değil, Yerel ağ üzerinden film oynatmak için istiyorum.

Kitapçığında wifi hakkında bilgi varmı mesala hangi chipset lerle uyumlu olduğu?
  • İnsanlar hemen detaylı bir bilgi sahibi olmadan bir ürünü nasıl aşağlıyabiliyorlar anlamıyorum. Çinde üretiliyor kesin dandiktir vs vs... Acaba piyasadaki hangi ürün çok kaliteli muhteşem tesislerde üretiliyor biliyorlarmı? Yerli markalara bu kadar kolay çamur atabiliyorken yabancı markaların yurtdışında 100$ın altında sattıkları ürünleri burda fahiş fiyatla sattıkları zaman o ürün çokmu kaliteli oluyor? Benzer ürünleri satan Dark aynı işi gören fason yaptırılmış ürünleri daha pahaliya sattığı içinmi kaliyeli oluyor.

Bu ürünün Unique S modelini almayı düşünüyorum, hatta burada başlık açtım ama pek cevap gelmedi, nettede bilgi bulamadım ve Piranha müşteri hizmetlerini aradım hiçbir bilgi bulamadığımı ürünü denemek istediğimi söylediğimde merkez showroomlarında denetebileceklerini söylediler. Henüz vakit bulup gidemedim. Denediğimde eğer ürün tanıtımdaki gibi riplenmiş bluray oynatıyorsa ve yüksek bitrateli mkv test dosyalarında takılmazsa alacağım. En azından birebir görüşebildiğim bir satış ofisi ve teknik servisleri var. Dark forumunu incelediğimde bir kullanıcının problemine veilen cevabı aşağıya ekliyorum...

""madem ki elinizde crt tv ve beko ve vestel dvd video recorderleri var siz buradan pırpırsız kayıt yapmaya devam edin, ürünümüzü de lütfen iade edin""

bu şekilde bir tavra maruz kalacağıma 3-5 ay sonra bozulursa birebir görebileceğim bir servise götürüp değiştirir veya paramı iade alırım çok daha iyi...

Bu arada hala Unique S ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa öok memnun olurum. Beni en çok cezbeden özelliği analog çıkışı oldu, böylelikle ek bir maliyet olmadan PC speakerlarımı kullanabilirim

• Bu alet su an bütün bim lerde Bulunuyor mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

quote:

Orijinalden alıntı: KurSan1945

dandik mal almaya çok meraklı milletiz, aslada akıllanmayız yahu bu dandik mala para vereceginize biraz daha verin yıllarca kullanacak ürün alın,

bu gibi ürünlere para verenleri asla anlamıyorum,

piranha
    vestel
    arçelik
    premier
    sunny

merak ediyorum nerde yaşıyorsun? ne iş yapıyorsunn
    Senin ailenden veya akarabandan birisi bu firmalardan veya tedarikçilerinden birine mal veya hizmet tedarik eden firmalarda çalışıyorsa ne yapıyorsun
    Kapından içeri o kişiyi sokmuyon mu?
    Git sen kötü mal yapıyorsun falan filan...şeklinde mi davranıyorsunn..

Arçelik ve VESTEL e bu kadar burun kıvıran birisi eşyalarını uzaydan mı getirtiyor?

Eğer bu sorular bana ise şöyle cevaplayım.
    nerde yaşadığım,ne iş yaptığım konusunda kimseye bilgi vermek gibi bir düşüncem yok.

ayrıca elektrik ve elektronik işinden kendi çapımda gayet iyi bilgi sahibiyim.
    38 yaşındayım ve arçelik beko vestel gibi aletleri yıllarca kullandım.

merak edenlere kısaca anlatayım..
    vestelden aldığım tv bir kaç yıl içinde çeşitli sorunlar çıkardı aleti açıp baktığımda beş para etmez bir tüp kullanıldığını gördüm. götürdüğüm tamircide durumu onayladı ve kullanılan malzemenin kalitesiz olduğunu onayladı.

peki ben nemi yaptım, yerli mlı yurdumun insanı kazansın paramız yabancılara gitmesin diyip açelik tv aldım alet ortalama 4 senenin sonunda mortu çekti. aynı durum bu cihazdada aynı sorun en ucuz tüp kullanılmış ve tüp ölmüştü. oysa ben o zman 800 tl verip emsallerinden pahalı ve özellikli diye tercih etmiştim.. sonuç itten pişman oldum..

ve en sonunda artık evin kapısından böyle aletleri sokmama kararı aldım. tabiyki bunlar benim başım gelenler herkeste aynı olacak değil. bu firmalar herşeyi kötü yapmıyodur.. örneğin arçelik çamaşır makinasını 15 yıldır kulanan komşum var geçen bozuldu gidip söktüm adamlar 10 numara malzeme kullanmış ve hakknı vermişti.
    ama malesef tv ve benzeri elektronik aletlere beş para etmez benim tecrümle sabittir.

keşke adam gibi emsalleri gibi iş yapsalarda bizde elin gavurunu zengin etmesek.. ama benden uzaak ALLAH a yakın olsun...

• Sonuçta, burada konuşulması gereken ürünün kendisidir. Yerli üretim, yabancı üretim başka bir topik konusu olsa gerek.
    Kullanmadım, bilmiyorum ama bunu alacağıma 50 TL fazla verip, WD 2.nesil alırım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Sonuçta, burada konuşulması gereken ürünün kendisidir. Yerli üretim, yabancı üretim başka bir topik konusu olsa gerek.
    Kullanmadım, bilmiyorum ama bunu alacağıma 50 TL fazla verip, WD 2.nesil alırım .

bilmediğimden soruyorum nerede bu 2.nesil wd 150 lira mi?
  • quote:

Sonuçta, burada konuşulması gereken ürünün kendisidir. Yerli üretim, yabancı üretim başka bir topik konusu olsa gerek.

aynen katılıyorum.. ama bu durum birazda imkan meselesi kişinin bütçesinin üst sınırı buna yetiyodur heveslidir gider alır... beklentisi düşüktür karşılayabilir.. vs vs. bana göre orta kalitede 1 ürün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Handsome2000

quote:

Live olmayan modeli yaklaşık bu kadar
  • quote:

quote:

quote:

peki live olmayan modeli mkv oynattıyo mu?

• Bence PIRANHA çok iyi bir yedektir...

Yedekte her zaman lazımdır...

Yedek yedektir işte. YEDEK..

Anlayan anlar...
  • Tiske

Merhaba
    Aşağıdaki mesajı yazan zatı muhterem hakaretten uzaklaştırıldı ve bu mesaj silindi
    Aynı mesajı siz de alıntı yapmışsınız
    Kullanıcıları olarak aşağıdaki cümle foruma uygun düşmemektedir.

Silmenizi rica ediyorum
    İyi bayramlar.

----------------

ben silmek istemiyorum, aynı görüşteyim,

• quote:

quote:

quote:

quote:

peki live olmayan modeli mkv oynattıyo mu?

Evet oynatıyor.

• ya anlamadım şimdi wd live mı iyi bumu iyi? wd live 150 tl şu anda bu 110 tl
  • Wd live nerede 150 tl?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.