Şimdi Ara

BİM de ASUS X54C-SO570R 799 LİRA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
40.793
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wadjet

Bende evdekiler için geçen yıl Bim'den ASUS marka laptop almıştım. Taş gibi çıktı halen kullanıyorlar bir sorunu da yok. Tavsiye ederim.

halen kullanıytolar ne demek hocam ya, sanki kullanım ömrü 4-5 ay olan bişeyden bahsediosun :) yada sizinkiler diğer marka laptopları 6 ayda bir bozup değiştiriyo mu nedir :)

quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

evet artırma imkanı her zaman vardır ama nasıl slot sayısı oda önemli. mesela 2 slotlu 2x1 gb ram ise daha pahalıya mal olur. 4 slotluysa çok problem olmaz gibi :)

4 ram slotlu nb ? 2 tane olsun yeterlidir :) ki 1 taneymiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKhan -- 22 Eylül 2012; 15:51:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKhan

quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Bende evdekiler için geçen yıl Bim'den ASUS marka laptop almıştım. Taş gibi çıktı halen kullanıyorlar bir sorunu da yok. Tavsiye ederim.

halen kullanıytolar ne demek hocam ya, sanki kullanım ömrü 4-5 ay olan bişeyden bahsediosun :) yada sizinkiler diğer marka laptopları 6 ayda bir bozup değiştiriyo mu nedir :)

quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

evet artırma imkanı her zaman vardır ama nasıl slot sayısı oda önemli. mesela 2 slotlu 2x1 gb ram ise daha pahalıya mal olur. 4 slotluysa çok problem olmaz gibi :)

4 ram slotlu nb ? 2 tane olsun yeterlidir :) ki 1 taneymiş :)

Hocam bizimkiler biraz kötü kullanır bu tarz aletleri. O yüzden fazla gitmiyor.

• Millet beğenmiyor yorumları okudum da neden anlamadım. Kız arkadaşım alacak word dosyaları açacak film izleyecek internete girecek. Belki bir kaç program yukler onun dışında bir işi yok. nasıl olur sizce almalı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 800 Tl peşin nasıl verceksiniz ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Millet beğenmiyor yorumları okudum da neden anlamadım. Kız arkadaşım alacak word dosyaları açacak film izleyecek internete girecek. Belki bir kaç program yukler onun dışında bir işi yok. nasıl olur sizce almalı mı?

Al isini gorur sen o tarz yorum yapanlara aldiris etme Cliodan s60 performansi bekliyorlar sanirim

• Bu bilgisayarın yada aynı özelliklerde bir bilgisayarın piyasa değeri nedir internette asusun bu modeli için fiyat bulamadım.

• Bu fiyatlarda i3 hiçbi notebookda olmaması lazım. Frekansı biraz düşük ama 4 çekirdekli sonuçta (2/4). Paralel işlem olan herşeyde Pentiumlara göre çok daha iyi perf verir.

HD3000 iyi de harici kartlarla karşılaştırılabilirmiş gibi abartmayın.

Ama Masaüstünde i3 de HD2000 varken mobilde HD3000 var. Gücünü kapasitesini bilip ona göre bakarsanız elbette güzel ve oyun da oyunatır idare edecek kadar bişey demez kimse ona.

2gb ram işlemcinin daha iyi olmasını düşünürseniz kabul edilebilir. Bi sürü şey yapmaya yeter, yeterli değil derken neye göre yeterli değil diosunu onu da yazın. Online BF3 oynanmaz bununla, Onlarca flashlı bilmemneli sekme açıp, winamp vs. ile muzik dinleyip bi yandan da film de oynatır sorun olmaz.

Pentium versiyonlardan eksiği 2gb ram, fazlası i3 işlemci ve Windows 7, bana göre iyi bi değiş tokuş. Pentium olan bazı modellerde W7 starter var.

%100 emin olmamakla birlikte Optik sürücüsü bluray de kullanabiliyor sanırım. Eğer öyle ise 3d bluray de çözebilir belki. HDMI versiyonu 1.3a diyor, ama HD3000 kullananlarda HDMI 1.4a desteklemesi lazım, Sesi HDMI üstünden iletmek için.

Eğer öyle ise 3d bluray de çözebilen bi HTPC olarak da kullanılır, düşük güç tüketimi, yeterli hdd vs.

Peşin parayı dert etmeyenler için alınabilir güzel alet.

• fiyat uygun bencede.

gecen sene migrostan indirimli diye bu fiyata dell dual core almistim gercek cift cekirdek bile degil bu fiyatlari gordukce hala uzulurum

• yorumlarınız için teşekkürler 28i alacağım bilgisayarı açılmadan kuyruğa girip :) her bim e geliyor mu acaba bir de?

• Özellillerini bilmiiyorum ama bu fiyatlara tekno marketlerde sürekli laptop satılıyor. Cumartesi teknosada 2GB ram, 500Gb HD, 15" monitör... işlemcisini anlamadım 649 liraydı.
  • Arkadaşlar aynı model değil ama aynı özelliklerde (hatta benimkinde usb 3.0 vardı) asus notebooku 5-6 ay kadar önce limangodan aynı fiyata, 12 taksitle aldım.2. ayda harddiski bozuldu.Servise yolladık, 1 ay sonra geldi.Geçen de ekran da dikey kalın bir ölü piksel çizgisi çıktı.2 haftadır serviste, bakalım ne zaman gelir? Bu arada cihaz çok titiz bir şekilde kullanıldı.Ha bir de geçen orta halli bir bilgisayarcı arkadaşıma anlattım durumu.Bak dedi asus var mı dükkanımda.Mümkün olduğunca alıp satmıyorum, bıktım kardeşim dedi.Yine de klasik lafla kapatalım "elektronik şans işidir" Özelliklerine göre fiyat güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Özellillerini bilmiiyorum ama bu fiyatlara tekno marketlerde sürekli laptop satılıyor. Cumartesi teknosada 2GB ram, 500Gb HD, 15" monitör... işlemcisini anlamadım 649 liraydı.

Bu fiyata Asus ve i3 satılmıyor. Fiyat gayet iyi, B900 serisi işlemcili bilgisayarlarla kıyaslamayın..
  • Arkadaşlar, geçen sene Ekim ayında stılan K52F (i3) almıştım. O zamanki fiyat 749 TL idi. 50 TL bir fark gelmiş ki bu da normal. Bu fiyata i3 hiçbir firmada satılmıyor. Yalnız sadece şunlar var;
    1---pil-4 hücreli(şu anki yeni nesillerden daha düşük işletimcilerde bile en az 6 hücre var) bu da pilin kullanum süresnde düşük kalıyor. kullandığınız yerlerde (eğer yolda değilseniz) çevrenizde elektrik fişi olmasına dikkat edin. Çünkü yaklaşık 1 saat kadar dayanıyor.
    2---monitör parlak olduğundan gündüz biraz sorun olabilir. Ayarlarını ona göre yapıp eyvallah edersiniz.
    3---bence en önemli eksisi hoparlörler yetersiz ve ses gücü çok düşük (sanırım bunun sebebi dahili karttan) ama bunun sa çözümü takarsınız bir harici kullanırsınız.

Bunlara rağmen bu çıkacak olandan da almak niyetndeyim, çünkü öncekini anneme kaptırdım (facede okay oynamaya bayılıyor) ve mağazalarda i3 ler 1.000-1.200 TL arasında satılıoyor. 800 TL civarında fiyatla satılanlat Pentium B810-B900 ki bunlarda işletim sistemi olarak düşük.

Bu arada 1 senedir hiç problem çıkarmaması da en sevindirici kısmı (Allah nazardan saklasın)

Almak isteyip de bunu başaranlara şimdiden hayırlı olsu... Ben tavsiye ederim ...

Herkese saygılar...

• quote:

yorumlarınız için teşekkürler 28i alacağım bilgisayarı açılmadan kuyruğa girip :) her bim e geliyor mu acaba bir de?

ben sordum her şubeye geliyormuş..kaçta gitsek ya acaba,bim kaçta açılıyordu?
  • yorumlar için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlbam

quote:

yorumlarınız için teşekkürler 28i alacağım bilgisayarı açılmadan kuyruğa girip :) her bim e geliyor mu acaba bir de?

Bimler 09.00 da açılıyor ama sıraya girmeniz için 8.30 da gidin bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: tlbam

quote:

Bimler 09.00 da açılıyor ama sıraya girmeniz için 8.30 da gidin bence..

anladım sağolasın..
  • bu özellikte bir ürünü internet üzerinde alabileceğim bir yer varmı acaba 1o ay taksitle alabilirim im taksit yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msevik

bu özellikte bir ürünü internet üzerinde alabileceğim bir yer varmı acaba 1o ay taksitle alabilirim im taksit yapmıyor.

Şöyle bir şey var ama muadili midir bilmiyorum. Bilenler yorum yapsın.

699 TL --- 10 taksitle alabilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-rv515-a05tr-rv515-e-450-165ghz-2gb-ddr3-500gb-156-dvdrw-amd-radeon%E2%84%A2graphics-cam-bt-w7str/productdetails.aspx?I_ID=61947

• 4 tane ram slotu kesinlikle yoktur.. %99 2 tane vardır .. en garanti sisoft sandra yüklenip bakılabilir..
    2 tane 1er gb varsa 1 i çöpe atılıp yerine 50 liraya 4gb ram alınarak 5gba yükseltilebilir.. tek 2 gb varsa yanına 4gb alıp 6 yapılır..

oyun oynamayı düşünmüyorsanız bence idare edecek bir laptop.. tek sorun windows basic 3-4 tane program acınca daha fazlasına izin vermemesi..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.