Şimdi Ara

Bilkent Sabancı Mühendislik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıralamam 19k geldi sabancı %50burslu mühendislik 14k ile kapamış bilkent ücretli endüstri mühendisliği 23k ile kapamış bu sene vakıf üniversitelerinin fiyat artışından ötürü benim sıralamama gelme ihtimali var mıdır?

• Up

• Hocam bence Sabancı gelmez ama Bilkent gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam zaten Sabancının gelmesi zor ama fiyat artışı olsa bile bilkent belli olmaz bakalım inşallah gelir bilkent

• VBT25 V kullanıcısına yanıt

Ama altına tobb yaz ya da ücretli Sabancı yine de ne olur ne olmaz endüstri yükselişte biraz. Altına ne yazmayı düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swarleyyyy_ -- 23 Temmuz 2023; 18:33:8 >
  • Hocam sabancı 510k tl olduğu için ailen sıcak bakmıyo doğal olarak altına özyeğin yüzde elli ve tobb bilgisayar yazıcam gelmeyecektir muhtemelen belki bilkent makine de yazabilirim gelebilir ama vakıftaki mühendislikler ne olur bilinmez.Siz ne düşünüyosunuz?

Özyeğin endüstri mi yazacaksınız hocam? Ben de düşünüyorum nasıldır? Bilkent makine düşünüyordum da araştırınca soğudum bölümden, karşılığı alınmayacak gereksiz bir zorluk var. Ücretli tobb bilgisayar da düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swarleyyyy_ -- 23 Temmuz 2023; 19:12:54 >
  • Yok hocam özyeğin bilgisayar müh. kast etmiştim aslında aklımda endüstri çok yoktu hep eee ceng ve me üzerinde durmuştum ama malesef eee ve ceng gelmiyicek bilkentte makineyide biraz daha detaylı araştırınca sizin gibi ben de soğudum.Endüstriyide araştırınca kanım ısındı gibi yazıcam muhtemelen bilkenti ama endüstri gelmezse arkaya ne yazıcam bilmiyorum.Tobbun cengini ben de yazıcam ama sanmıyorum 20kdan geliceğini bakalım artık.İnşallah tıplara bu sene yönelim olur.

Hocam ben tobb ücretli endüstri yazmayı düşünüyorum. Geçen sene yazan bir tanıdığıma %25 burs vermişlerdi. (Çoğu kişiye veriyorlar sanırım) bana da makul geldi. Ankara’ya yakınsanız tobb istanbul tarafındaysanız Özyeğin mantıklı gibi. Size Bilkent ie gelme ihtimali çok yüksek zaten. Çoğu bölümü doyuma ulaştı artık ilerleyeceğini hiç sanmıyorum. Zaten tıp geçen seneden düşük olmaz bu sene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swarleyyyy_ -- 23 Temmuz 2023; 20:12:5 >
  • Swarleyyyy_ S kullanıcısına yanıt

İnşallah hocam hayırlısı ben de geçen sene mezuna bırakmıştım 60kdan özü ceng yazmıştım gelmemişti.Bugün tobbun tanıtımına gittim iesi yazılabilir aslında yarı burslusu 28k ile kapamış staj imkanları falan da iyi.

• sabancı gelmesi imkansız maalesef. gerilemesi zor oranın.

• Haklısınız gerilemesi zor gibi

• Hocam neye karar verdin

Hocam bilkent endüstri yazıcam önlerede biraz ölü tercihler yapıcam gelmesi zor biraz. Arkalarada bilkent makine tobb eee falan yazarım ama hala net değilim. Sen neye karar verdin

Hocam Bilkent ie yazmayı düşünüyorum ben de ama bana gelmez büyük ihtimal benim 26k sıralama. Bilkent makineyi yazmayacağım hocam çünkü okuyan biriyle görüştüm iyi hocaların çoğu ayrıldı dedi ve şu anki hocalar daha mesleğe yeni başlayanlarmış o yüzden pek tavsiye etmedi. Altına tobb ee ya da ie yazacağım %25 burs verecekler sanırım tercih ettiğimden dolayı bu cezbedici oldu. Size %80 gelir Bilkent ie bu sene geçen seneki kadar tercih edileceğini sanmıyorum. Bilkent’i bu kadar yüksek tutan ucuz olmasıydı onu da kaybetti gibi bu sene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swarleyyyy_ -- 29 Temmuz 2023; 0:17:0 >

Hocam fiyat artışları bir nebze ilerleyişi yavaşlatır gibi ama bilkentte olacağını sanmıyorum açıkçası malesef Türkiye şartlarında özel üniler için normal bir fiyat oldu 300k aynı zamanda sabancı ve koça kıyasla hala çok daha makul bir fiyat. Bilkent makinenin hocalarına baktığımda hepsi iyiydi aslında ama dediğiniz doğru olabilir. Altlara ben de tobb yazıcam gibi duruyo şu anlık ama türkçe olması beni biraz düşündürüyo açıkçası.

• hocam genel olarak 300k dan hesaplarsak da en az 2.5 milyon gider bunu da çoğu aile karşılayamaz. Özellerin en ucuzu olması da pahalı olduğu gerçeğini değiştirmez bence. Bir de zaten şu anda Bilkent ücretlilerin sıralamaları çok yüksek daha ileri gideceğini hiç sanmam. Bir de geçen sene daha çok talep vardı forumda onu da hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swarleyyyy_ -- 29 Temmuz 2023; 10:15:56 >

Haklısınız hocam en ucuzu olmasına rağmen pahalı sıralamalar ne olur görücez ama bu sene tıpa biraz yönelim var gibi 10k-30k aralığında bu mühendisliklere de olumlu yönde etki edecektir bence.

• Hocam sizce tobb ie nasıldır?

Hocam ben tobba gidip konuştum ie hakkında gidilir iyi bir üni ama okulun adam akıllı bir kampüsü olmaması ve üç dönem olması benim için biraz sıkıntılı eğitimi ve staj imkanları iyi yazılabilicek en iyi ünilerden bu sıralamalarda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.