Şimdi Ara

BİLKENT'İ BIRAKIP TEKRAR HAZIRLANMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
5.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu an bilkent ctis'te tam burslu okuyorum ve 3. olarak girdim ama ankara'dan inanılmaz sıkıldım ve bunaldım. bu yıl tekrar çalışıp boğaziçi mis'e girmek istiyorum, şu ana kadar hiç ygs çalışmadım ve ortalama 110 120 net yapıyorum. boğaziçi'ne girmek için ilk 6 7 binde olmam lazım ve bunun için hangi kitapları almalıyım sizce, ve nasıl çalışmalıyım??

• Bence böyle bir risk almaya değmez puanında düşücek Boğaziçi MIS'e girmek her geçen sene dahada zorlaşıyor , YGSninde biraz şans işi olduğunu biliyorsundur , giremezsen çok pişman olabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 24 Ekim 2012; 12:38:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

Bence böyle bir risk almaya değmez puanında düşücek Boğaziçi MIS'e girmek her geçen sene dahada zorlaşıyor , YGSninde biraz şans işi olduğunu biliyorsundur , giremezsen çok pişman olabilirsin

kazanamazsam tekrar devam edicem bilkent'e, kaybedicek bi şeyim yok yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: höpönassu

quote:

Bence böyle bir risk almaya değmez puanında düşücek Boğaziçi MIS'e girmek her geçen sene dahada zorlaşıyor , YGSninde biraz şans işi olduğunu biliyorsundur , giremezsen çok pişman olabilirsin

Anladım , ben yanlış anlamışım tercih yapmak için kaydı sildirmek gerekiyor diye biliyordum o zaman kaybedicek bir şey yok kolay gelsin inşallah kazanırsınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 24 Ekim 2012; 12:46:42 >
  • Bende bu sene aile zoruyla itü imalat muh yerlestirildim ama aklimda hep bogazici mis vardi, tekrar calismak istiyorum ama okuldan 25 puan geliyor kirildigi icin, en az 450 almak lazim ki tabani yakalayayim yani cok zor, 415 civari mi ne almistim bu sene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce de söylemiştim. Bence hiç değmez. Zaten 2013'te puanın kırılacak. Ancak 2014 için planın olabilir. Bunların hepsi vakit kaybı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Daha önce de söylemiştim. Bence hiç değmez. Zaten 2013'te puanın kırılacak. Ancak 2014 için planın olabilir. Bunların hepsi vakit kaybı bence.

burda kalırsam kafayı yerim, bütün arkadaşlarım falan hepsi izmit'te ve istanbul'da, 6 7 bin gibi bi şey yaparsam 12 13 binlere gelirim ve bu da mis'e yeter bence.
  • quote:

quote:

Daha önce de söylemiştim. Bence hiç değmez. Zaten 2013'te puanın kırılacak. Ancak 2014 için planın olabilir. Bunların hepsi vakit kaybı bence.

burda kalırsam kafayı yerim, bütün arkadaşlarım falan hepsi izmit'te ve istanbul'da, 6 7 bin gibi bi şey yaparsam 12 13 binlere gelirim ve bu da mis'e yeter bence.

Büyük ihtimalle hazırlığı atladığını düşünüyorum. Peki genel anlamda Bilkent kampüsü hakkında neler düşünüyorsun? Genelde çok büyük değil; ama her şey var. Gayet iyi deniyordu. Hani Bilkent'in kampüsü bile mi kurtarmıyor?

• quote:

quote:

quote:

Anladım , ben yanlış anlamışım tercih yapmak için kaydı sildirmek gerekiyor diye biliyordum o zaman kaybedicek bir şey yok kolay gelsin inşallah kazanırsınız :)

Tercih yapmak için kayıt sildirmeye gerek yok, rahat olabilirsiniz.

• beyler bana kitap önerisi yapmanız lazım, işi bilenler tabi
  • quote:

beyler bana kitap önerisi yapmanız lazım, işi bilenler tabi

Fem simetri lys için ideal.
  • Senin yerinde olsam hiç sınava gireceğim diye uğraşmazdım ortam için değmez ilerde pişman olursun.Bölümünde güzel mesleğinde keendini geliştirmek için uğraşsan,dil öğrensen çok daha iyi olur bir kariyer heedefi belirleyip onun için çalışmsan daha iyi olmazmı,yada erasmus,farabi gibi değişim programlarıyla üniversite hatta ülke değiştirsen fenamı
  • hocam adın burak mı ?
  • erasmusla. git biryere
    1 sene ya da 2 sene kalmış yapma, bak ben o bölüm için çalışıyorum sen burnunla istiyorsun.
    Okul puanin kırılacak hem de kazanmazsan okulun bu yilini bos gecirmis olacaksın. bosver kendini geliştirir, dil ogren, ben o bölümü okurken para kazanmaya baslamayi hedefliyorum.

Bu yılki tercihim ins.

1 Bilgi Bilgisayar Mühendisliği Tam Burslu Liverpool
    2 Bilkent Ctis Tam Burslu

Beni ctis hakkında bilgilendirirsen sevinirim.

• yurtta mı kalıyorsun? ben de tekrar hazırlanmayı düşünüyorum. kendine partner arıyorsan beraber çalışabiliriz. yalnız benim bölüm derslerim çok ağır, o yüzden haftada sadece 1-2 gün sınava vakit ayırabilirim. ara sıra merkez kampüse gelirsen bizim fakültenin çalışma odasında veya kütüphanede çalışabiliriz, deneme filan çözeriz. yürüme mesafesi olarak 10 dakika senin bulunduğun yerden. hatta yakınlarda fem varsa zaman denemelerine kaydolmayı düşünüyorum :D

bu arada ben okulu bırakmak için değil ilk 100 bursu için hazırlanıyorum. ayrıyetten aynı duyguları paylaşıyoruz, benim de tanıdığım herkes istanbulda kaldı, ankara da boğuluyor gibiyim. şuan tatil nedeniyle evime döndüm ve ağlamaklı değilim desem yalan olur. hayat standartlarım düştü bilkentte ve yalnızım. keşke fırsatım varken ilk sıraya bilkent yerine boğaziçi yazsaymışım hiç bu kadar psikolojimi etkileyeceğini düşünmemiştim. hem aileme hem de dostlarıma yakın olurdum. devlette rahat rahat okumak vardı burada sürekli ödev veriyorlar hiçbir şey yapmaya vaktim kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWarrior -- 25 Ekim 2012; 0:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

yurtta mı kalıyorsun? ben de tekrar hazırlanmayı düşünüyorum. kendine partner arıyorsan beraber çalışabiliriz. yalnız benim bölüm derslerim çok ağır, o yüzden haftada sadece 1-2 gün sınava vakit ayırabilirim. ara sıra merkez kampüse gelirsen bizim fakültenin çalışma odasında veya kütüphanede çalışabiliriz, deneme filan çözeriz. yürüme mesafesi olarak 10 dakika senin bulunduğun yerden. hatta yakınlarda fem varsa zaman denemelerine kaydolmayı düşünüyorum :D

bu arada ben okulu bırakmak için değil ilk 100 bursu için hazırlanıyorum. ayrıyetten aynı duyguları paylaşıyoruz, benim de tanıdığım herkes istanbulda kaldı, ankara da boğuluyor gibiyim. şuan tatil nedeniyle evime döndüm ve ağlamaklı değilim desem yalan olur. hayat standartlarım düştü bilkentte ve yalnızım. keşke fırsatım varken ilk sıraya bilkent yerine boğaziçi yazsaymışım hiç bu kadar psikolojimi etkileyeceğini düşünmemiştim. hem aileme hem de dostlarıma yakın olurdum. devlette rahat rahat okumak vardı burada sürekli ödev veriyorlar hiçbir şey yapmaya vaktim kalmıyor.

Hangi bolum dostum , Bogazici tutuyor muydu ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

yurtta mı kalıyorsun? ben de tekrar hazırlanmayı düşünüyorum. kendine partner arıyorsan beraber çalışabiliriz. yalnız benim bölüm derslerim çok ağır, o yüzden haftada sadece 1-2 gün sınava vakit ayırabilirim. ara sıra merkez kampüse gelirsen bizim fakültenin çalışma odasında veya kütüphanede çalışabiliriz, deneme filan çözeriz. yürüme mesafesi olarak 10 dakika senin bulunduğun yerden. hatta yakınlarda fem varsa zaman denemelerine kaydolmayı düşünüyorum :D

Hangi bolum dostum , Bogazici tutuyor muydu ?

Okuduğum bölüm için evet. Son giren kişinin sıralamasına bakmadım gerçi, ama taban 30bin civarlarında kapanmamıştır sanırım. Fizik okuyorum.

• quote:

quote:

quote:

Büyük ihtimalle hazırlığı atladığını düşünüyorum. Peki genel anlamda Bilkent kampüsü hakkında neler düşünüyorsun? Genelde çok büyük değil; ama her şey var. Gayet iyi deniyordu. Hani Bilkent'in kampüsü bile mi kurtarmıyor?

Onlar merkez kampüsten bahsetmiş. Hukuk, mühendislik, fen, işletme falan filan merkez kampüste. bir de doğu kampüs var. Orası pek iyi değil. Gerçi boğaziçi'nin ygs alan bölümleri de ana kampüslerin dışında, ta tepede kalan hisar kampüsündeydi sanırım mis, değişen pek bir şey yok kampüs açısından.

• Mesajim dursun yarin yazarim. Baska yeri birakip Bilkent'e gelmistim ben de .

• Yapmayın be beyler. Bilkent'i bırakan bırakana.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.