Şimdi Ara

Bilkent Hukuk Hakkındaki Sorularınızı Yanıtlayabilirim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
4.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Evet, hatta great books tradition diye geçiyormuş bu, Tufan Kıymaz Hocamın yalancısıyım

Bugün oturayım, tam yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 4 Nisan 2022; 20:56:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mesajımı güncelledim, eğer başka bir sorunuz varsa cevaplayabilirim. İsterseniz bir zoom toplantısı da ayarlayabiliriz daha hızlı olacaksa. Ben bu haftadan sonra boş gibiyim.

• phosphophyllite kullanıcısına yanıt

Öncelikle kusuruma bakmayın, birkaç gündür internete erişimimde sıkıntı vardı, internete şu an erişebildim. Yazınızın devamını da okudum, merak ettiğim soruları detaylı bir şekilde cevapladınız. Değerli vaktinizi ayırdığınız için tekrardan size teşekkür ederim. Eğer ileride sorularım olursa size forumdan ulaşmaya çalışacağım, tabii izniniz olursa. Kendinize iyi bakın, size sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

• hocam erasmus hakkında ne düşünüyorsunuz ? hukukta pek yapan görmedim çünkü hukuk eğitimi her ülkede anadilde veriliyor ve 1 yıl kayıp oluyor sanırım ders sayılmadığı için ancak bilkent hukukta UK ile 3 okuldan anlaşma gözüküyor.

• Benim de sormak istediğim bazı sorular vardı ama muhattap bulamıyordum. Hazır sizi bulmuşken sorayım.

1. Ankara içinde yaşayanlara da yurt imkanı veriliyor mu? ODTÜ'de ilk sıralamalardan girenler haricine verilmediğini duymuştum.
    2. Hazırlık hakkında ne düşünüyorsunuz? Belirli bir seviyenin üstünde olduğunu neredeyse herkes söylüyor. Zaten bunu biliyoruz ama ben ise ödevler ve sunumlar kısmını merak ediyorum. Ne sıklıkla sunum yapardınız veya ne çeşit ödevler olurdu hazırlıkta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazy nina -- 15 Mayıs 2022; 21:51:1 >
  • lazy nina L kullanıcısına yanıt

1. Ankara'da da olsanız yurt çıkıyor, birçok arkadaşım var Ankara'da yaşayıp yurtta kalan. Fakat bu yıl duydığum kadarıyla biraz daha zorlaşmış o durum, ankara'da yaşayıp burslu olanlar için yurt bulmak.

2. Hazırlığa kalmadığım için hiçbir bilgim yok. Bazı arkadaşlarımın hazırlığın lisans programındsn zor olduğunu söylediğini duydum, sadece onu söyleyebiliyorum.

Teşekkürler. En büyük beklentim aslında yurttu ama yaşayıp göreceğiz.

• İyi akşamlar, bu konuya hala sorularınızı yazabilirsiniz, elimden geldiğince yardım ederim.

• bounlukizaraniyor kullanıcısına yanıt

Çok iyi değil ya, aynı tipler hep. Oğlanlar da kolsuz mont veya kısa kollu gömlek takılıyorlar.

• upppppppppppppppppp

• Project Cupertino kullanıcısına yanıt

UK'deki okullar berbat Dundee harici, zaten Dundee dışında giden de görmedim :D. Zorlayınca Erasmus yapılıyor, ama işte dersleri saydırmak sıkıntılı. Burada seçmeli ders almayıp full erasmustan saydırıyor insanlar genelde. Yoksa vergi hukuku, icra iflas hukuku bunları saydıramazsın. Bu zorluğa rağmen Bilkent'te erasmus yapan çok kişi var, hatta arkadaşlarımdan sadece dört beş kişi erasmusa gitmeyecek gelecek yıl sanırsam. Bunu ben Bilkent'teki yurt dışı sevdasına bağlıyorum ki bu sevda çok doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 1 Temmuz 2023; 22:54:32 >
  • çeka1 kullanıcısına yanıt

• hocam phil243 çok mu vakit alıyor

• En fazla vakit alan ders ikinci yıldaki büyük ihtimalle. Uzun yazma süreci gerektiren çok fazla ödevi var, katılım için düzenli okuma yapmak lazım, final paper'ı için bir iki gün uğraşmak gerek (sanırsam bunu final sınavı olarak değiştirdiler bu yıl). Yapılmayacak bir şey değil ama idare, ceza, borçlar ve phil243 derken zamanı iyi ayarlamak lazım dönem içinde.

Eski paperlarımı atabilirim phil244'ten kalan, yardımcı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 1 Temmuz 2023; 23:5:39 >
  • pandie kullanıcısına yanıt

İşte bu oku atma 

absürtlüğü boşluğuma geldi hocam  

•  Birkaç sorum olacaktı. İlki, kapsamlı burs her sene zamlanıyor mu yoksa kayıt olduğumuz sene belirlenen rakam mı devam ediyor? Diğer sorum da kampüs içinde internetin kalitesi. Yurtlardaki, özellikle kütüphanedeki internetin hızı nasıl, kotalı mı, akademik sitelerle sınırlı mı yoksa hepsi serbest mi? Bir de genel olarak yeme içme aylık ne kadar tutuyor merak ediyorum, restoran incelemelerinde direkt fiyat vermemişsin öğrenemedim o yüzden :D

• yasli nestor Y kullanıcısına yanıt

Kapsamlı burs her yıl (hatta dönem) zamlanıyor. Mesela bu dönem 6500 TL'ye çıktı 4250'den (yurtta kalmayan için).

Diğerleri hakkında pek bilgim yok (kendi internetimi kullanıp sürekli yemekhanede yiyorum  )

• yasli nestor Y kullanıcısına yanıt

İnternet hızlı, hatırladığım kadarıyla kablosuz 80 görüyordum yurtta ben. Kütüphanede ölçmedim ama orada da baya hızlıydı. Kota veya bir internet sınırı yok. Yeme içme tutar baya, şu an fiyat veremiyorum çünkü İstanbul'dayım ve siz gelene kadar zamlanacak her şey, ama ben 4-5k harcamışımdır yemeğe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 19 Ağustos 2023; 11:13:54 >

Yemek 45 olunca 3 ogun yemekhaneden yese biri 4050 ediyor, disaridan yemeli bir tarife 10k görür gibi bu donem  

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.