Şimdi Ara

Bilkent ekon&işletme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mezunlarını inceliyorum hatrı sayilir oranda IBM, amazon, oracle en dev şirketlere gitmişler burda kalanlar da aynı şekil okuması da bilkentin diğer bölümlerine göre çok rahat deniliyor. Bence trdeki en iyi tercih.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Matematik sevmiyorsan econa bulaşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Econbender kullanıcısına yanıt

"Since management people are not able to take derivatives.." -galiba tüm mikro fakültesi

seçmeli dersler nasıl

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

Galiba işletmecisin. - Koro halinde tüm econ fakültesi

• Bence okuma yapay zeka tüm işleri alacak. Bilkentliyim, boşa okula gittiğimi düşünüyorum.

• aspinall kullanıcısına yanıt

Bolca var, isterseniz muhasebe ve finans derslerine gömülüp işletme derslerinin alırsınız. İsterseniz matematik ve cs yardırıp data science yaparsınız. Bilkent offering kısmında her dönem açılan dersleri görebilirsiniz her fakültede. Ayrıca bilkent ders programı diyip iktisat kısmına girerseniz orada önerilen ders programını görebilirsiniz. Oradaki seçmeli kısmına tıklarsanız alabileceğiniz dersleri görürsünüz daha detaylı şekilde.

Siz cs’ten ders alabiliyor musunuz? Prerequisite sorunu aşılabiliyor mu hocam?

• Infernix kullanıcısına yanıt

2. Sınıf derslerini bile tamamlayan bir arkadaşım var, 101den başladı almaya

Kafayı kırıp math101 102, math225 ve bir de mattaki olasılık derslerinden birini alırsanız (cs115 de yazıyorum) akıl sağlığınızı kaybetmek pahasına ai, machine learning, filan derslerini alabilirsiniz. Elbette farklı formasyonlarla cs 201 202 filan gidebilirsiniz. Teknik olarak hiçbir limitasyon yok ( thermo dinamik bile alabiliyorsunuz prequisite sağlayınca şaka gibi). Ama sorun bunu yapan adam niye cs değil econ okuyor. O yüzden gereksiz bir macera

Sağ ol hocam tahmin ettiğim gibiymiş inceleyeceğim

Alıntı

metni:
    Ama sorun bunu yapan adam niye **** değil *** okuyor

Neden olmasin ki  

hocam sayısal 5.8k olsanız nereyi yazardınız, boun inşaat dışında.

İlle sayısal yazdiricaklarsa bilkent math derdim, ama boun insaat dışında biseye rahat rahat ikna olmazdim. Devletten de boun math

Hocam bilkentten daha kaliteli kadro, eğitim veren econ var mı sizce

• Bilkente çift anadal programı istiyoruz  

• aspinall kullanıcısına yanıt

En dengeli departman bence bilkentin. Kocta daha iyi yere basanlar var(di) ama onlarin kadrolari da dagildi sabanciyla beraber ufaktan. Undergrad icin bilkentin mufredati math derslerini saymazsak (su bolumun duz muhendisler gibi calculus almasi lazim) bence koctan daha iyi (intermediate theoryler tek derste verilemez yaw, sabanci en azindan game primeri/mikro2yi ayri veriyor da int makro bence zaten daha agir), makro kadrosu daha saglam (artik o kadar basmasa da refet, burcin, sang, hakan..) ki burada para oldugu için daha cok sevilir dogal olarak. Sabanci eger iddia ettigi gibi o secmelileri aciyorsa (sanmıyorum) cok guzel ve genis dersler var, ama kadrosu bilkent/koca kıyasla nicelik olarak daha dar o yuzden notu duseyim. Undergradda bu 3 okulun da asiri uc seyler haric (bilkentte interdisipliner seyleri yapmak daha da basini agritir diger 2liye kiyasla gibi) niye digerine gitmedim dedirtecegini sanmiyorum. Bogaziciyi almiyorum bu listeye çünkü

1- gpa deflation, not almak ozellikle koc ve sabanciya kiyasla bariz daha zor=>grad school basvurusunda eksi

2- okula ne olacagi belli degil, bir bakmissin guney kampus otel olmus, iibfyi dagitacaklar diyorlardi zaten

3- devlet okulu problemleri, bu uclu hatta buraya ozyegin tobb vs de yazabiliriz, maddi guc arasinda cok fark var, para yoksa yeni hocalari job marketten cekemeyeceksin, hocalarin research icin fonu daha az bir sekilde eksiyi yazar sana bu durum vs vs. Para önemli

Koc bilkent sabanci arasinda ne derim

Bilkentte dengeli bi faculty, oturmus bi sistem var, departman iisbfnin gozbebegi oldugu icin kaynak da bol. Ankarada olma eksi, bir de undergraddan doğrudan gidilen yerler bence 'duzgun yol gosterilmedigi' icin beklenenin altinda. Bi de math courselar eksi

Koc not almasi cap vs yapmasi kolay, faculty iyi, bence mufredat en doğrusu değil, özellikle masterdan sonraki placementlari bu ucludeki en consistent olan olabilir, yine ug sonrası Bilkent tarzı asiri parlak degil bence potansiyele göre

Sabanci gorece daha ufak, mufredat iyi hos, potansiyel olarka iyi duruyor ama yorumlarım çok fazla olamayacak cunku sabanci econ ug tanıdığım hic yok, master sonrasi placementlar yine güzel. Kampüs uzakta olayi kisidej kisiye eksi yazar

Bana diploma sertifika vermeseler de bu ucluden bence bilkent galiba undergrad için

Hocam ben finallerden sonra 1 ay civarı yks kasmayı düşünüyorum. büyük ihtimalle matematiği fullerim, türkçe’yi de iyi yaparım gerisi muallak. Aslında odtü ee istiyordum da kazanamam muhtemelen, top tier econlar daha realist geliyor. Koç daha önce yerleşmişi burslu almıyor, bilkent de almıyor (bilkentli olduğumdan). Geriye sabancı ve boun kalıyor. Gerçi sabancı’yı kazansam ee veya cs okurum.

Boğaziçi econ kazanırsam kaymak tabakada olmazsam beni nasıl bir kariyer bekler, linkedin’a baktım bankada uzman yardımcısı olmuşlar, maaşlar da aman aman iyi değil. Akademi istemiyorum, max master yaparım. Bu durumda mevcut bölümümden daha mantıklı mı? Yoksa ctis’ten devam edip dediğiniz dersleri alıp gpa kasıp master ile ML mi kaysam? Bölüm kapsamındaki şeylere yönelip iş tecrübesi kasmak da seçenek.

Şu AI muhabbeti can sıkmaya başladı. Kalifiye yazılımcıyı replace eden sistem diğer masabaşı işleri de ele geçirir diye argüman sunuyorlar, siz katılıyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infernix -- 21 Mart 2024; 16:33:29 >

Teşekkürler hocam 🙏🏻

Alıntı

metni:
    Boğaziçi econ kazanırsam kaymak tabakada olmazsam beni nasıl bir kariyer bekler,

No idea, böyle tanıdığım yok, sanirim big4 da 8-23 mesaisinde modern kolelik

Alıntı

metni:
    max master yaparım.

Econdan akademi veya researchvari isler (trde tcmbnin pozisyonlar yani) dusunmuyosan master zaman kaybi (bence)

Alıntı

metni:
    Yoksa ctis’ten devam edip dediğiniz dersleri alıp gpa kasıp master ile ML mi kaysam?

Sabanci cse???

Alıntı

metni:
    Bölüm kapsamındaki şeylere yönelip iş tecrübesi kasmak da seçenek.

Bu ctisten ml donmekten daha mantıklı, mlde endustriye asiri donelik seyler yapmiyorsan bence gecen decade kadar hot olmayacak olaylar. Cv olur belki hala o da zulum zaten

Alıntı

metni:
    yazılımcıyı replace eden sistem diğer masabaşı işleri de ele geçirir diye argüman sunuyorlar,

Bunlar dil modeli, İngilizceden pythoncaya cevirmek tabi ki olasi ve kolay bir eylem. Masabasi ise de dokunur mu yakinda evet, ama cogu sektorde (bence, buna software muhabbeti dahil) ai bir tool olarak hayata girer, muhasebecilerin hayatina excel girmesi gibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.