Şimdi Ara

Bilkent cs de 4 ortalama yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
8.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilkent cs de 3.5-4 ort yapmak için nasıl bi yaratık olmak gerekiyor acaba okuyanlar var mı? sosyal hayat tamamen unutulmalı mı? bu tip şeyler beni korkutuyor

• İnanılmaz bir mantık ya.

Ücretli girmiş = Salak ve sınavlar onun için kolay sorulmalı.

Hemen her bölümün en yüksek ortalamalı 5 öğrencisini alın, bir havuzda toplayın. Bunların şaşırtıcı bir yüzdesinin ücretli - yarı burslu öğrencilerden oluştuğunu göreceksiniz. Kendi bölümümden biliyorum, (iktisat) benden çok daha iyi notlar alan ve ortalaması benden yüksek en az 3 kişi tanıyorum. (2'si ücretli biri yarı burslu, ben tam bursluyum)

Kıytırık bir ygs/lys sorusu yüzünden burs kazanamamış birinin 4 senelik üniversite hayatındaki başarısı nasıl hemen varsayılabilir, gerçekten aklım almıyor.

Bazı tabela üniversitelerinde dediğiniz ayrım uygulanıyor olabilir, haklısınız. Ancak Bilkent ve Bilkent gibi işini ciddiye alan hiçbir okulda, belli bir kitle gözetilerek sınav yapılmaz. Bu zaten kendi içinde bir eleme sistemidir. Ne bursuyla girmiş olursanız olun çalışmazsanız, yapamazsınız. Ücretli okuyan kitleden dersleri okumayanlar zaten kendi kendilerine elenip gidiyor. (Ciddi bir kısmı hazırlığı bile geçemeden atılıyor hatta o disipline sahip olmadığı için)
    Bikent cs de 4 ortalama yapmak odtü cs de 4 ortalama yapmak dan daha kolaydır , neden derseniz: bilkent burslu aldığının 3 katı ücretli öğrenci alıyor, sınavlarda bu kişilerinde çalışma seviyelerini düşünmek zorundalar. O yüzden bi ranıdığımdan sormuştum. Üniyi 3.8 ortalamayla bitirerek bilkent cs de 8. Olmuş(50 kişi içinde) . (Bakın bir yılı demiyorum tüm üniyi 3.8 le bitirmiş). Uzun lafın kısası özel bir okul yerine boğaziçi ya da odtüyü sormanız daha mantıklı olur
    Sınavlar okul zorluğu bakımından sizin bahsettiğiniz tarzda bir fark yok olma şansı yok hocalar o profilde hocalar değil bunlar paralı kolay soralım diye bir şey mümkün değil öyle okulların yurt dışında geçerlilik şansı yok her sene abd vb. yerlere bir sürü burslu öğrenci gönderen bir okuldan bahsediyoruz ha eğitim konusunda farklı tutumlar nedeniyle müfredat içeriği nedeniyle bazı zorluk farkları olabilir veya tepeye oynamak isteyen öğrenci sayısı daha fazla olduğundan rekabet daha fazla olabilir ama inanın paralılara rağmen bile bilkentte rekabet oldukça yüksek eede 3.9 küsür ortalamalı günde 10 saatten az çalışmıyorum diyen adam ilk 10 da değildi şuan ucsb burslu doktora kabulu aldı forum nickini hatırlamıyorum
    Bilkent’e atıp tutan arkadaşlar size yalvarıyorum okul bir kaç derse misafir olarak katılmanıza izin veriyor gidin o ortamı sadece bir saat bile olsa bir deneyim edin sonra konuşun. Bazen o kadar belli ve komik duruyor ki okula dair hiçbir bilginiz olmadan yargısız infaz yaptığınız. Kendi sitelerinde ve Youtube’da örnek ders videoları yüklenmiş vaziyette isterseniz oradan da bakabilirsiniz. Türkiye gibi bir yerde bu tarz bir eğitim kurumunun olduğunu bilmek bile sevindiriyor beni darısı nice kurumlarımıza. Bu arada yüzdeye vurursanız ücretliler emin olun daha fazla çalışıyor ve iddia ediyorum burssuz okuyan adam atıyorum Yıldız Teknik’te veya İTÜ’de okuyan adamdan daha sağlam dünya görüşüne sahiptir on işverenden dokuzu burssuz Bilkentliyi tercih eder.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursam çok zor olur ama imkansız da değil. Yaparsan da çok katkısını görürsün dünyada kabul alamayacağın üniversite bir elin parmaklarını geçmez
  • Bikent cs de 4 ortalama yapmak odtü cs de 4 ortalama yapmak dan daha kolaydır , neden derseniz: bilkent burslu aldığının 3 katı ücretli öğrenci alıyor, sınavlarda bu kişilerinde çalışma seviyelerini düşünmek zorundalar. O yüzden bi ranıdığımdan sormuştum. Üniyi 3.8 ortalamayla bitirerek bilkent cs de 8. Olmuş(50 kişi içinde) . (Bakın bir yılı demiyorum tüm üniyi 3.8 le bitirmiş). Uzun lafın kısası özel bir okul yerine boğaziçi ya da odtüyü sormanız daha mantıklı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • said 06 kullanıcısına yanıt
    şu an nasıl bir işi var 3.8 yapan adamın?

azimliyazar diye bi adam var. blogu var. bilkent cs bitirmiş bi çocuk. blogunu incelediğimde içim karardı, çok çalışıyor gibime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5341BFEF -- 11 Temmuz 2019; 16:13:46 >
  • kendimden biliyorum, bizim yıldız makinada bu sene bölüm birincisinin ortlaması 3.3 falandı. yani devlette ortalama kasmak gerçekten zordur.

• bunun böyle olduğunu düşünmüyorum açıkçası. özelde okumadığın için bilemezsin bence. tam tersi, bilkent büyük bir okul olduğu için daha çok zorlar gibime geliyor. zaten çok ödev veriyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lapsekili_Big_Smoke

kendimden biliyorum, bizim yıldız makinada bu sene bölüm birincisinin ortlaması 3.3 falandı. yani devlette ortalama kasmak gerçekten zordur.
    Bilkent bilgisayarla yildiz makinayi karsilastirmak da ne kadar cahil bir insan oldugunuzu gozler onune seriyor yigo bey.
  • ktb06 kullanıcısına yanıt
    cahil demeyelim. sadece örnek vermiş arkadaş. karşılaştırmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: said 06

Bikent cs de 4 ortalama yapmak odtü cs de 4 ortalama yapmak dan daha kolaydır , neden derseniz: bilkent burslu aldığının 3 katı ücretli öğrenci alıyor, sınavlarda bu kişilerinde çalışma seviyelerini düşünmek zorundalar. O yüzden bi ranıdığımdan sormuştum. Üniyi 3.8 ortalamayla bitirerek bilkent cs de 8. Olmuş(50 kişi içinde) . (Bakın bir yılı demiyorum tüm üniyi 3.8 le bitirmiş). Uzun lafın kısası özel bir okul yerine boğaziçi ya da odtüyü sormanız daha mantıklı olur
    Bilkent ODTÜ'yle kuyaslanacak kadar düşmedi. EE gibi zor bir bölümde bile ODTÜ'DE mezuniyet ortalaması 3 falandı. Giren herkes dahi herhalde :d

• uchihagaeshi kullanıcısına yanıt
    sen ne okuyorsun?
  • Hocam eleman avrupayı turladı değdi bence çatışmasına

O adamın yanlış hatırlamıyorsam 3.91 ortalaması vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 11 Temmuz 2019; 16:49:20 >
  • Blikent ee'yi 4 ort ile bitiren bir tanıdığım abi var. Adam şimdi Stanford da doktora mi ne yapıyor.... Ciddi zeki biriydi bence.

Sınavlar okul zorluğu bakımından sizin bahsettiğiniz tarzda bir fark yok olma şansı yok hocalar o profilde hocalar değil bunlar paralı kolay soralım diye bir şey mümkün değil öyle okulların yurt dışında geçerlilik şansı yok her sene abd vb. yerlere bir sürü burslu öğrenci gönderen bir okuldan bahsediyoruz ha eğitim konusunda farklı tutumlar nedeniyle müfredat içeriği nedeniyle bazı zorluk farkları olabilir veya tepeye oynamak isteyen öğrenci sayısı daha fazla olduğundan rekabet daha fazla olabilir ama inanın paralılara rağmen bile bilkentte rekabet oldukça yüksek eede 3.9 küsür ortalamalı günde 10 saatten az çalışmıyorum diyen adam ilk 10 da değildi şuan ucsb burslu doktora kabulu aldı forum nickini hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 11 Temmuz 2019; 16:57:10 >
  • Devlette ortalama kasmak cok daha zor bilkent te 3.5 + yapan baya kisi oluyor

• 2 yıl öncesine kadar Google da bilgisayar mühendisiydi:) (ciddiyim)

Odtü kadar düşmedi ne alaka Allah aşkına Şuan odtüde okuyorum , ve şahsen bilkentin bizim okuldan 1-2 gömlek daha iyi olduğunu düşünüyorum da ne alaka yani . Not ortalamasıyla kıyaslıyorsan sen bide bilkent EE nin burslu mezunlarına bak. En az 0.40-0.50 daha yüksektir odtü EE dekinden. Bu yüksek olması bilkenrin dandik olması manasına gelmiyor,yukarıda açıkladım eğer bursluların zorlanacağı kadar sınav yapmış olsalar ücretli okuyanların istisna hariç hepsi kalır ki okul bunu istemez (bidaha kimse ücretli tercih etmez diye düşünerek)

• Hocam tabiki zaten bikent ee veya bilgisayara burslu giren kişi demek ya türkiyede en iyi şirketlerde hatta amerikada Apple gibi Google gibi şirketlere girebilecek kişi demek. Ben ücretliler var diye keklik soruyor demiyorum, normalde tek burslu olsa çok daha zor sorabilirler diyorım, tabiki bu haliyle bile türkiyedeki okulların hepsinden (ilk 3 devlet üniversitesi hariç) zor soruyolardır diye düşünüyorum. Ama üni ücretlileri de es geçemez. Hem sizin bahsettiğiniz 3.9 la bitirmek ne demek biliyor musunuz? 4 yıl boyunca bir iki ders hariç tüm derslerden(çan eğrisini hesaba katmassak) 90 üstü almak demek , yani hepsinde uzman olacak bi insan ancak bunu yapar.o yğzden 3.9 alanın 10 saat çalışmasından çok basit olduğu çıkmaz. Eğer 2.5 alan biri 10 saat çalışıyorum demiş olsaydı anlardım

• Ali Babacan ODTÜ Ekonda 4.0 ortalama yapmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu arada 3 olduğunu nereden duydun, bunu okuldan tanıdığım ee mezun olan abime dahi sorduğumda kolayca tam bişey diyemem dedi. Ama 2.5 civarı olduğunu tahmin ediyormuş, bu arada dahi olmasalarda giren 200 kişininde ilk 1800 le girdiğini unutmayalım.

İnanılmaz bir mantık ya.

Ücretli girmiş = Salak ve sınavlar onun için kolay sorulmalı.

Hemen her bölümün en yüksek ortalamalı 5 öğrencisini alın, bir havuzda toplayın. Bunların şaşırtıcı bir yüzdesinin ücretli - yarı burslu öğrencilerden oluştuğunu göreceksiniz. Kendi bölümümden biliyorum, (iktisat) benden çok daha iyi notlar alan ve ortalaması benden yüksek en az 3 kişi tanıyorum. (2'si ücretli biri yarı burslu, ben tam bursluyum)

Kıytırık bir ygs/lys sorusu yüzünden burs kazanamamış birinin 4 senelik üniversite hayatındaki başarısı nasıl hemen varsayılabilir, gerçekten aklım almıyor.

Bazı tabela üniversitelerinde dediğiniz ayrım uygulanıyor olabilir, haklısınız. Ancak Bilkent ve Bilkent gibi işini ciddiye alan hiçbir okulda, belli bir kitle gözetilerek sınav yapılmaz. Bu zaten kendi içinde bir eleme sistemidir. Ne bursuyla girmiş olursanız olun çalışmazsanız, yapamazsınız. Ücretli okuyan kitleden dersleri okumayanlar zaten kendi kendilerine elenip gidiyor. (Ciddi bir kısmı hazırlığı bile geçemeden atılıyor hatta o disipline sahip olmadığı için)

• bekotor B kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğimi demagoji yaparak hemen nasıl bi yere çektiniz . Ben ücrerli öğrenci salak demiyorum. Ama burslu giren öğrenciler gerçekten ciddi anlamda zeki ve çalışkan öğrenciler. Burslu öğrenci 50 binden giriyor , e ister istemez ilk 500 den giren kişiyle 50 binden giren kişinin çalışma yoğunluğu çalışma alışkanlığı aynı olmaz. Bu açıdan da ücretli öğrencilerin burslu bir öğrenciyi ortalamada geçmesinin istisnai birşey olduğunu düşünüyorum. Yukarıda bahsettiklerime dayanarak

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.