Şimdi Ara

Bilgisayarın güç kablosu takılı olmasa da kasa fanları çalışıyor ( SINIRSIZ ENERJİ )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Mrb Arkadaşlar. Sorunumu çok araştırdım fakat hala bir sonuca varamadım. Şimdi kasamı yeni topladım sistem özelliklerim alttaki gibidir ;

-RYZEN 5 3600
    -MSI B450M GAMING PLUS AM4 DDR4 3466(OC)
    -16GB VENGEANCE 16GB(2X8) 3200MHz DDR4
    -MSI GeForce GTX 1080 Gaming 8GB Ekran Kartı
    -Cooler Master vanguard 750w 80+GOLD power
    -Everest EVEREST 432-KPK5 Rhino KASA (550w powerı vardı önceden)
    -Kingston 240gb ssd

Sistemi toplayalı daha 2 ay oldu Montajını kendim yaptım sorunsuz fakat şöyle bir sorunum var Bilgisayarı başlattan kapatıyorum kapanıyor Pc sorun yok fakat kasa fanları durmuyor dönmeye devam ediyor bilgisayar kapalı olsa dahi. Arkadan psu şalterini kapatıyorum kasa fanları gine dönmeye devam ediyor durmuyor Psu nun güç kablosunu çekiyorum arkasından gine de devam ediyor dönmeye şöyle söyliyim gece 1 gibi kapatıyorum pc yi arkadan fişi çektim sabah öğlen geldim hala dönüyordu ilginçtir ki prizleri fişten çekince fanlar duruyor. Ama prizleri geri takıp pc başlatmak için kasa tuşuna basıyorum bu sefer ekrana görüntü gelmiyor bir kaç defa basılı tutup kapatıp açıp yapınca 5 6 denemede açılıyor. yani sorun PSU dur diye düşünüyorum anakart,işlemcim ve ramler sıfır neredeyse fakat ekran kartımı 2.el aldım tüm testleri yapıldı kart temiz sizce sorun nerede ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0h3m -- 26 Ekim 2019; 18:32:37 >

• Psunun güç kablosunu çekmek ile prizleri fişten çekmek arasında ne fark var? Yaptığın işlemleri anakartın 24 pin girişini tekrar kontol ettikten ve anakarttan power ile reset tuşuna giden kabloları çıkarttıktan sonra tekrar dene bakalım. Kablo bağlantısıyla problem tespit edemiyorsan psu'yu çalıştırmamanı tavsiye ederim. Pahalıya patlayabilir.
  • Gece 1 bilgisayarı kapattın fişi çektin hiçbir şekilde elektirik gelmiyor bilgisayara ve öğlen geldiğinde fanlar dönüyor doğru mu okudum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: parcapincik

Gece 1 bilgisayarı kapattın fişi çektin hiçbir şekilde elektirik gelmiyor bilgisayara ve öğlen geldiğinde fanlar dönüyor doğru mu okudum?
    evet aynen öyle yaklaşık 20 yıldır bilgisayar kullanırım ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum
  • b0h3m kullanıcısına yanıt
    Hocam buna benim mantıklı bir cevabım yok kesin evin altında yatır var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alvete

Psunun güç kablosunu çekmek ile prizleri fişten çekmek arasında ne fark var? Yaptığın işlemleri anakartın 24 pin girişini tekrar kontol ettikten ve anakarttan power ile reset tuşuna giden kabloları çıkarttıktan sonra tekrar dene bakalım. Kablo bağlantısıyla problem tespit edemiyorsan psu'yu çalıştırmamanı tavsiye ederim. Pahalıya patlayabilir.
    güç kablosunu sadece çektiğimde fanlar kasadaki psu yerinden dönmeye devam ediyorlar fakat prizden çektiğimde 5 saniye sonra duruyorlar herşey anlattığım gibi biraz anlamsız ve saçma gelebiliyor evet hak veririm fakat nasıl içinden çıkacağımı bulamıyorum
  • Elektriği evin sigortalarından kesmeyi dene hala fan dönüyorsa birde enyakın trafoya bakmak lazım :)
    (sorun psu da)
  • parcapincik kullanıcısına yanıt
    İnan çok güldüm allah'ta seni güldürsün :D :D
    Şimdi ben doğru mu anlamışım? Bilgisayarın güç kablosu takılı olmasa da kasa fanları çalışıyor ( SINIRSIZ ENERJİ ) Şu kabloyu sol taraftan psudan çıkartıyorum fanlar durmuyor. Sağ tarafından prizden çekiyorum fanlar duruyor diyorsun? Yani elektriksiz fanın döndüğünü iddia ediyorsun :) Hatta gece 1 den öğlen 12'ye kadar elektik takılı olmadan döndü diyorsun. Doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvete -- 26 Ekim 2019; 20:40:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alvete

Şimdi ben doğru mu anlamışım? Bilgisayarın güç kablosu takılı olmasa da kasa fanları çalışıyor ( SINIRSIZ ENERJİ ) Şu kabloyu sol taraftan psudan çıkartıyorum fanlar durmuyor. Sağ tarafından prizden çekiyorum fanlar duruyor diyorsun? Yani elektriksiz fanın döndüğünü iddia ediyorsun :) Hatta gece 1 den öğlen 12'ye kadar elektik takılı olmadan döndü diyorsun. Doğru mu?
    aynen öyle

Hocam sen bir Tubitak'a başvur en iyisi .
  • şöyle söyliyim pc fişten falan değilken fanlar çalışıyor ya içten psudan kablosunu çıkarıyorum fanlar duruyor tabiki o kadar da değil ama geri takınca tekrar devam ediyor dönmeye
  • no vidyo no güven
  • StalkerReborn kullanıcısına yanıt
    Konu sahibine yalancı diyecek halimiz yok ama video olsa daha iyi olabilirmiş
  • Dostum 3 harfliler (cin) girmiş bilgisayarına. Geçmiş olsun...
  • Hocam bence bizi bir videoyla şenlendirebilirsin
  • tamam yarın atıyorm videoyu buraya
  • Hocam PC`ne ruhani varlıklar musallat olmuş. 5000 TL ateşlersen, PC`ni kurtarabilirim.
  • Abi bu neee :Dd adam 12 saat kendiliğinden elektrik elde etmiş ya la. Hocam valla akşamın bu saatinde güldüm

Edit: hocam rahmetli tesla diğer taraftan kablosuz elektrik projesini tamamladı falan herhalde başka bir şey gelmiyor aklıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egrino -- 26 Ekim 2019; 23:48:2 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.