Şimdi Ara

Bilgisayarım iki kere mavi ekran verdi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben daha 5 dakika önce ve bundan yaklaşık 1 ay önce mavi ekran hatası aldım. ilkinde internette gezerken birden sesler titremeye başladı monitör renklendi ve mavi ekran geldi. ikincisinde ise battlefield 3 multiplayer oynamak için oyuna girdim tam oyun loading ekranını geçti açılacak bu sefer sadece sesler titredi ve monitör kararıp mavi ekran geldi bilgisayarım açıldığında raporda şöyle yazıyordu ama anlamadım ben rapor aşağıda ;

Sorun imzası:
    Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
    OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
    BCCode: 4e
    BCP1: 00000099
    BCP2: 00022D70
    BCP3: 00000002
    BCP4: 00038FE0
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
    C:\Windows\Minidump\082614-18125-01.dmp
    C:\Users\Semıh\AppData\Local\temp\WER-46468-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
    C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

bu sorun donanımsal mı ? Ya da yazılımsal mı ?

Bilgisayarımın özellikleri ;

İntel pentium dual core e5200

MSI ms-7529 anakart

povercolor hd 6570 ekran kartı

2 gb 800 mhz hyperx ram

350w nagas psu

250 gb hitachı HDD

???

• Sorunun donanımsal dır büyük olasılıkla bu sistemle bf3 oynayama çalışman ilginç ram desteği yapman lazım ama 775 pin anakart kullanıyorsun ki dd2 ye takabul eder yani burda sorun şu olur.
    Ramlerin 1x2=2 gb mı yoksa 2gb tek ram tek ram ise 2.gb +2gb yapabilirsin bir nebze iyi gelir pc ye.
    Bunun dışında ekran kartının ısısını düşürmeye bak gerekirse manuel fan denetimininden fan hızını %100 yap ki oynadıgın oyun baya ısıtıcak zaten gpu yu.
  • Ben de biliyorum ama durumum yok şu an. 2x1 kullanıyorum ramleri zaten ram almıştım ama uyumsuzluk gösterdiği için sattım. Ekran kartının hiç fanlarini yukseltmek aklimA gelmedi. Zaten param da yok. Emin misin donanimsal oldugunu. Bu arada işletim sistemi win 7 32 bit 64 bit kullanırken bir sorun yok tu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.