Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırır Mı? [ANA KONU] (Rehber - Kendiniz Test Edin!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
13
Cevap
6
Favori
7.091
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırır Mı? [ANA KONU] (Rehber - Kendiniz Test Edin!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    7460 Mesaj
    Bu sorulara kendiniz cevap verebilmeniz için açılmış bir konudur, sisteminizi nasıl test edebileceğiniz anlatılmıştır. Yine de yazmanız gereken bir soru var ise bu konu altından paylaşmanız rica edilir.

1) Öncelikle bu sorunuza cevap verebilecek siteler var:

a. Can You Run It?

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Listeden oyunu seçin, site sisteminizi tarayıp size cevap versin. (Java ve 3. parti program gerekebilir)

b. Game Debate

http://www.game-debate.com/can-I-run

http://www.game-debate.com/systemspecs.php

Siteye sisteminizi girin, oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağınızı söylesin.

2) Oyununuz Steam'deyse sisteminizde çalışıp çalışmayacağını sizin için söyleyebilir, şu şekilde:

Hatırlarsınız eskiden oyunların steam sayfalarının altında bastığınızda sistem gereksinimleri ile sizinkini karşılaştırıp oyunu kaldırıp kaldırmayacağını söyleyen bir buton vardı, nedense artık yok.

Aynı işlemin manuel olarak yapılabildiğini keşfettim:

1) Öğrenmek istediğiniz oyunun appid'sini bulun. (Google'a -oyunun ismi- 'boşluk' appid yazdığınızda steamdb sayfasında gelir)

2) steam://checksysreqs/appid bu kodda appid yerine yapıştırın, örnek: steam://checksysreqs/298110 (Far Cry 4)

3) Herhangi bir windows penceresi açın, örneğin: Bilgisayarım

4) appidsini yazdığınız yukarıdaki kodu adres çubuğuna yapıştırın.

Not: Steam programı açık olmak zorunda.

3) Model laptobunuz veya markası belli bir ekran kartınız varsa oyunun sizin kartınızda hangi ayarlarda çalıştığını öğrenmek için Youtube ve Google'da kilit kelimeler ile aramalar yapabilirsiniz, örneğin:

"GTX 765M Witcher 3" veya "MSI GE70 Witcher 3" gibi.. Çok büyük ihtimal ile Youtube'da sizin kartınız/bilgisayarınız ile test edilmiş o oyunun videosunu bulabileceksiniz. Genellikle videoyu çeken veya incelemesini yapan kişiler o sistem ile oynadığı o oyundan hangi değerleri aldığını videonun açıklamalar kısmına eklemiş olur. Bunların hiçbirine ulaşamadıysanız yeni aramalar yaparak bilgiye ulaşabilirsiniz.

4) Oyunun sisteminizde çalışıp çalışmayacağını kendiniz yorumlayabilirsiniz. Steam vb. benzeri yerlerden oyunun sistem gereksinimlerini bulun ve kendi sisteminiz ile karşılaştırın:

Bu rehber XanthiN tarafından hazırlanmıştır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |

CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: Sapphire RX590 SE Nitro+ | RAM: 2x 8GB GSKILL Ripjaws V 3000MHz | Anakart: MSI B450-A PRO

SSD: Samsung 250GB 860 EVO | HDD: Seagate 2TB 7200RPM | KASA: Cooler Master MasterBox MB520 500W 80 Plus

Monitör: MSI Optix MAG271CQR (Curved 27" 2K 144Hz 1ms)

• En üstteki sitenin kadırmaz dediği oyunları yüksek detay oynamışlığım var senin sistemindeki gücü yok sayıp alt işlemci numarası görürse carpı koyuyor sistem gereksinimleri ve siteler kesin sonuç vermezler oyuncuların yaptığı bencmarklara bakmak daha iyi bence yani en iyisi 3. seçenek

• Teğmen
    244 Mesaj
    Teşekkürler çok yararlı bir konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: I m amazing.. I m Batman

Sagolasin
    En üstteki sitenin kadırmaz dediği oyunları yüksek detay oynamışlığım var senin sistemindeki gücü yok sayıp alt işlemci numarası görürse carpı koyuyor sistem gereksinimleri ve siteler kesin sonuç vermezler oyuncuların yaptığı bencmarklara bakmak daha iyi bence yani en iyisi 3. seçenek
    |
    |
    Game-debate de eklenebilir. Çözünürlük girerek bile test yapılabiliniyor. Ayrıca pc özelliklerini kendimiz girdiğimiz için yeni pc alacaklara hangi oyunları oynayabileceklerini öğrenebilir.

Edit: Konuda varmış görmemişim pardon :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanus08 -- 28 Eylül 2015; 22:15:53 >

Dediğin site en başından beri konuda var zaten? ( 1. b. )
    |
    |
    kenanus08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: Sapphire RX590 SE Nitro+ | RAM: 2x 8GB GSKILL Ripjaws V 3000MHz | Anakart: MSI B450-A PRO

SSD: Samsung 250GB 860 EVO | HDD: Seagate 2TB 7200RPM | KASA: Cooler Master MasterBox MB520 500W 80 Plus

Monitör: MSI Optix MAG271CQR (Curved 27" 2K 144Hz 1ms)
  • Çavuş
    63 Mesaj
    Güzel bir derleme olmuş eline sağlık
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: zamazingo felan

Güzel bir derleme olmuş eline sağlık
    Çok Sağol Valla Dostum

ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN :)

DONANIM HABER'İN OLUMLU YANI :) :) :)
    |
    |
    Bahsedilenler: XanthiN

• Teğmen
    148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yigido12

Çok Sağol Valla Dostum

ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN :)

DONANIM HABER'İN OLUMLU YANI :) :) :)

Alıntıları Göster
    Hocam çok sağol,çok yararlı bir konu,ellerine sağlık
    |
    |

• Onbaşı
    25 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: halilakyildiz

Hocam çok sağol,çok yararlı bir konu,ellerine sağlık

Alıntıları Göster
    Benim içinde aynısını söylemişti bu internet sitesi asus x550jk var 8 ram i5 4.nesil nvidia 2gb gtx850m var gta 5 için kaldırmaz oynatmaz dediler high ayarlarda kasmadan sorunsuz oynadım halen oynuyorum :)
    |
    |
    ASUS X550JK 4. nesil Intel® Core™ i5-4200H Çift Çekirdekli Mobil işlemci 2.8 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'e kadar 3 MB Intel® Smart Cache---Ekran Boyutu15.6----Ekran TipiLED HD----Ekran Çözünürlüğü1366x768----Ekran Kartı 2GB Paylaşımsız Nvidia Geforce GTX850M 128----BitSistem Belleği-8GBBellek Tipi-1600 MHZ DDR3----Disk Kapasitesi500 GB 240GB Kingston SSD Now 450mb/450mb-----Diğer DonanımLogitech g700s wireless mause------Logitech g633 artemis spectrum 7.1 Gamer Kulaklık-------Razer MausePad -------------(Arma 2 - Arma 3 - CS::GO - Battlefield 4 - Payday 2 - Warface)
  • Er
    2 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emre.akman.93

Benim içinde aynısını söylemişti bu internet sitesi asus x550jk var 8 ram i5 4.nesil nvidia 2gb gtx850m var gta 5 için kaldırmaz oynatmaz dediler high ayarlarda kasmadan sorunsuz oynadım halen oynuyorum :)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende gts 250 256 bit dx10 ekran kartı var mad maxi açarmı bilgi verirmisiniz
    |
    |
    |
    |

gerçekten çok faydalı bir site

yanlız şöyle de birşey var

eğer anakartınız ve işlemciniz güçlüyse ekran kartınız olmasa dahi sadece onboard ekran kartıyla büyük oyunları oynayabilirsiniz

örmek olarak

ben i5 7. nesil işlemci ve 60 usd lik anakart ve 8g ram ile

watcdogs 2 ve kimgdom come ı çalıştırdım (ekraqn kartım onboard intel 650 )

kısacası denemek lazım
    |
    |

Game debate kullanıyorum ama her oyun için tek tek değer girmek gerekiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
izmir web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.