Şimdi Ara

Bilgisayarım açılmamazlık yapıyor !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha 3 aylık bilgisayarım (paneldeki ev sistemini) cuma günü açılmamazlık(anakartın reklemında kalıyor windowsu yüklemiyor) yaptı bende kasayı açtım sabit diske bağlı olan sata kablosunun biraz kaymış olduğunu gördüm söküp takınca bilgisayarım açıldı pek önemsemedim fakat pazar günü sabah açıp oyun oynadığım makina akşam yine açılmadı bende tekrar sata kablosunu söküp taktım fakat bu sefer pc açılmadı 2 saat sonra açmayı denedim açıldı bu sabah denedim yine açıldı...Bir parçada sorun var ama hangi parçada onu bilemiyorum fakat sabit diskden şüpheleniyorum...Ama ne kadar test yaptıysamda herhangi bir bad sector göremedim...
    ancak disk ilk başta biraz sesli çalışıyordu forumda araştırdım bu diski kullananların hepsi diskin sesli çalıştığını söylüyorlardı bende bu sorunu pek önemsemedim zaten hdd scan ile ufak bir ayarla ses gideriliyormuş bir ayarı 256 dan 128 e alınca hakikaten diskin sesi kesilmişti dün yine test yaptım herhangi bir sorun yok ancak butterfly read testini hiç yapmamıştım onu yapayım dedim disk yine sesli çalışmaya başladı testi kapatır kapatmaz ses yine kesildi hdd den şüphelenmemin sebepleri bunlar...

2. şüphem güç kablosu veya sata kablosunun sorunlu olması eğer böyleyse çok iyi bir kabloyla işi çözebilirim...
    şimdi diski de garantiye yollamak istemiyorum çünkü içindeki 800 gb kadar veri silinip disk bana geri gelicek bu arada maalesef ki disk mersa garantili
    bu arada hdd:samsung uj103 serisi diskleriden

Zaten pc yi ilk aldığımda saatlerce test programlarına tabi tuttum herhangi bir sorun yoktu şimdi neden böyle oldu bilmiyorum...

Evet durum bu arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum hangi parça arızalı veya sorunlu sizce ne yapmalıyım...

• yokmu yardım edicek !!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.