Şimdi Ara

bilgisayarım herhangi bişey açarken direk kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarım herhangi bişey açarken direk kapanıyor

Merhaba ben aslında 1 yıldır ama arada olan bu aralar sık olan bir konum var bilgisayarım oyun yada herhangi birşeyi açarken direk kapanıyor ve reset atıyor güç ayarları falan yüksek performans dengeli herşeyi denedim gene de kapanıyor ısı değerlerinden pek anlamam normali falan nedir bilmem bunun sebebi ne olabilir beni yönlendirirseniz sevinirim

• Laptop sanırım. Laptop ise pili çıkar dene prizden çalıştır. Onun dışında yine laptop ise ani isidan hemen kapanır. Bir şey açtığında kapanmasini açıklar bu. Masaüstü ise güç kaynagin sikintii olabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam bilgisayarınızın tam marka modelini paylaşırsanız iyi olur. Yada siz en azından laptopunuza ilişkin bu tür bir kronik problem mevcut mu bir araştırın. Anlattığınız durum güç kullanımıyla ilgili gözüküyor. Pilsiz çalıştırma, adaptör kontroli gibi basit kontrolleri eleyerek zora doğru ilerleyin. Örnek veriyorum Toshiba bir laptop vardı buna benzer bir problemi olan. En son problemin nec tokin kapasitöründe olduğunu öğrendim. Tabi bunun anakart üzerinden değişmesi gerekiyordu.

• i5-2500T masaüstü işlemcisidir, laptop değil. => https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/52212/intel-core-i5-2500t-processor-6m-cache-up-to-3-30-ghz.html

Muhtemelen güç kaynağında problem var, güç kaynağın hangi marka, kaç W ??

• quote:

Orijinalden alıntı: tirabzonli

Hocam bilgisayarınızın tam marka modelini paylaşırsanız iyi olur. Yada siz en azından laptopunuza ilişkin bu tür bir kronik problem mevcut mu bir araştırın. Anlattığınız durum güç kullanımıyla ilgili gözüküyor. Pilsiz çalıştırma, adaptör kontroli gibi basit kontrolleri eleyerek zora doğru ilerleyin. Örnek veriyorum Toshiba bir laptop vardı buna benzer bir problemi olan. En son problemin nec tokin kapasitöründe olduğunu öğrendim. Tabi bunun anakart üzerinden değişmesi gerekiyordu.

Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? Sanırım benim A300 de de aynı sıkıntı var da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: syd-i

Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? Sanırım benim A300 de de aynı sıkıntı var da

Alıntıları Göster

Hocam nec tokin değiştirme videoları bolca var youtube üzerinden. Direk o kapasitörü bulmak zor ve pahalı. O yüzden onun yerine 4 adet https://tr.aliexpress.com/item/32832568501.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20bf4c4dzoz7Lt linkte yer alan kapasitörlerden alarak kullanabilirsiniz. Daha ekonomik bir çözüm oluyor. ( 330UF 2.5V 330 6.3V SMD). Videolardan ayrıntılı şekilde sökme ve yeni kapasitörleri takma aşamasını izleyebilirsinz. Tabi yatkınlığınız ilginiz yoksa bu konulara bir elektronikçiye gitmeniz daha faydalı olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.