Şimdi Ara

Bilgisayarda 50 FPS yayın izlemek için ne gerekli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sahip olduğum yayın paketinde 50 fps canlı yayınlar mevcut. Bu yayınlar tvde son derece akıcı oynuyor ancak bilgisayarımda tv kadar akıcı bir şekilde oynamıyor. Sanki 50 değil de 25 FPS gibi diyebilirim. Muhtemelen bilgisayarım düşük özellikli olduğu için böyle oluyor. Şimdi sorum şu:

Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve 50 FPSlik yayınları tvdeki gibi akıcı izlemek istiyorum. Bunun için alacağım pcnin hangi özelliklerinin ne derece iyi olması gerekiyor?

Örneğin ekran kartı mı, işlemci mi, ram mi vs vs

• Yeni bir bilgisayar alacaksanız, 50 fps izlemek için hiç bir şey yapmanıza gerek yok.

DVB Player'lardan birini kurun. Mesela, DVBviewer ... DVBViewer kullanmak zorunda da değilsiniz. ProgDVB, AltDVB, DVB Dream, SmartDVB gibi dvb player'dan biri de olur.

Codec olarak da, Lav Filters'i kurun. Ayarlar, Codec bölümünden çözücüyü Lav Filters olarak seçin, işlem tamamdır.

Hatta bu ayarları eski pc'nizde de deneyebilirsiniz.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Çok sağolun hocam eve geçince deneyeyim. Ben düşük özellikli pclerin gücü akıcı oynatmaya yetmiyor gibi düşünmüştüm ama yanlış düşünmüşüm sanırım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.