Şimdi Ara

Bilgisayara Güç Gelip Gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. Yaklaşık 1.5 sene önce bilgisayarımı açılmadığı için yeniledim. Dün itibariyle eski bilgisayarımı da değerlendirme fikrine girişip sorunlara baktım. Çok şaşırtıcı ki bilgisayarın içindeki fanlar 1 sn dönüyor sonra duruyor. Bilgisayar da açılmıyor haliyle. Power Supply'ımı düz kontak ile çalıştırdım hiçbir sorunu yok; bios pilini çıkarıp taktım. Başka ne gibi sorunlar olabilir ? Yardımınızı bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• berkayco kullanıcısına yanıt
    PSU nun çalışması, fanlarının dönmesi veya PC nin fanlarını çalıştırması, sizi yanıltmasın. Her PSU nun farklı çıkışları mevcuttur. 3,3v-5v-12v. gibi bunlardan bazıları, vermesi gereken akımı verse bile, diğer bir tanesi bu akımı karşılayamaması sonucu, bahsettiğiniz tipde olaylar gerçekleşebilir.
  • Ne yapmamı önerirsiniz peki ?

• berkayco kullanıcısına yanıt
    Farklı bi PSU ile denemenizi, şayet çalışıyorsa yeni bi PSU almanızı...
  • Hiç PSU sorunu gibi gelmiyor elimde başka PSU da yok boşuna almak da istemiyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarınıza Elektrik Gelince 1 Saniye Fan Dönüyor Ve Duruyor, Sorununuz %80 PSU Da Diye Düşünüyorum, Eğer Emin Değilseniz Boşuna Almak İstemiyorum Diyorsanız Bir Bilgisayarcıya Götürün Orada PSU Denesinler...
  • Tamam o zaman dediğiniz gibi yapayım. Fanlar 1 sn bile dönmüyor aslında kıpırdıyor duruyor. Çare bilgisayarcı

• Sorunu çözdüm arkadaşlar. PSU'DAN gelen bir kabloyu anakarta bağladığım içinmiş sorun yani yanlış bağlantı diyelim. Konu kilitlenebilir.

• HTML hakkinda kucuk bi sorum var. 1 saatdir kime soracagimi bulamadim gitti
  • Yeni bir sorun patladı :/ ATX12 kablosunu bağlayınca hiç açılmıyor ; bağlamayınca işlemci çalışmadığı için bilgisayar açılmıyor ! Delireceğim.

• UP gececi tayfa bir çözüm bulalım

• anakart ölmüş
  • Emin misiniz ?

• UP! Başka bir forumda PSU sorunu olabileceği düşünüldü. Birde bu olayın termal macunla falan bir ilgisi var mıdır ?

• Termal macunla bir alakası yok. Bir PSU bulup deneyebilirsen daha iyi olur.
  • Tamam dostum teşekkürler. Bugün bir bilgisayarcı ile konuşup deneyeceğim

• Evet PSU ile denedim ve yine aynı sorun. Benim PSU'M sağlammış. Atx12v kablosunu takınca yine açılmıyor. Sorun nerede olabilir ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.