Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: xhordata Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (5 Mobil) - 4 Masaüstü5 Mobil
5 sn
7.924
Cevap
421
Favori
729.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 22 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2046
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 41
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 saat 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 421
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kemalhsandogan (96 mesaj) Shafter (75 mesaj) Y. K. G. (75 mesaj) LynXMaSTeR (63 mesaj) Glorfindel1907 (63 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4117 mesaj) Mobil (1151 mesaj) Tablet (83 mesaj) (1 mesaj) Mini (183 mesaj) Uygulama (480 mesaj) (58 mesaj)
  • @
21 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
Giriş
    50 Mesaj

Aynen ben de deriden muzdaripim. Hem kısa zamanda dökülüyor hem de terletme yapıyor. Kumaş olarak hawk ve zio'da seçenekler var. DxRacing bence overpriced bir ürün. Aynı problemlerin onda da yaşandığını gördüm ayrıca ithalatçısı adore hiç de iyi bir firma değil. Bence 3000-4000 lira verip 2-3 sene sonra çöpe atmaktansa fazla açılmadan orta halli bir koltuk alıp 2-3 sene sonra günün şartlarına göre oeta halli bir koltuk daha alınabilir.

|
    |
    MetexI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    311 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: havacı27

Arkadaşlar Trendyolda bir çok üründe güzel indirimler var, bazıları her zamanki gibi bindir indir olsa da, bazılarına gerçekten indirim yapmışlar, bakmakta fayda var.

Yukarıdaki kıyaslamayı yaparken asıl almak istediğim koltuk sırt kısmından dolayı G900'dü ama G900 ile ilgili neredeyse hiç yorum yok, bu yüzden riske atmak istemedim, D227yi aldım.

Görseldeki D227'yi 1950 liraya düşürmüşler (plastik ayaklı olanı) satıcı rapido ve fırsat ürünü olarak geçiyordu, ben Metal ayaklısını 2091 liraya aldım (evde kullanacağım için plastik de olabilirdi diye düşünüyorum, metal ayağa 140 lira fazla vermeye gerek var mıydı cidden bilmiyorum)

Neyse fazla uzatmayayım, trendyola bir göz atın dostlar..

Alıntıları Göster

Rapido d227 bugün geldi, kocaman bir kutuda ayak ve tekerler hariç kurulu geldi. Malesef beklediğimi bulamadım, yukarda bir üye vardı xtrans modelinden bahsederken bel desteği için 'bel desteğini file sağlıyor plastik destek sadece süs gibi duruyor' demişti aynı durum bu model için de geçerli ve malesef ben hiç rahat edemedim bu file ile :( ayrıca omuzlar da boşta kalıyor normalde yönetici koltuğu olarak geçen ve başlığı bulunan koltuklarda omuzların boşta kalmaması lazım diye biliyorum.

Kısacası iade etmeyi düşünüyorum, iade de sorun çıkartırlar mı, koltuklarda iade nasıl oluyor arkadaşlar? kurulum yaptık diye kullanılmış olmuyor değil mi ?

|
    |

• Çavuş
    49 Mesaj

Merhaba, konuyu bir süredir takip ediyorum ama hala karar veremedim :) Öğrenciyim ve günün 12-13 saatini bilgisayarda geçiriyorum, geçtiğimiz ay boyun düzleşmesi tanısı kondu, o yüzden ağrıları azaltıcı bir sandalye bakmaktayım.

Forumda birçok modeli inceledim ancak yaşadığım ilçede deneyebileceğim sadece 1 koltukçu var onun da elinde 2 adet bana uygun olabilecek ürün var :) Markası vs rastgele bir marka.

Boyum 1.85 kilom 88. Denemeden alacağım için riskli olduğunun farkındayım ancak sağlık sorunlarından ötürü bir an önce bir sandalye almam gerekiyor. Bütçe olarak 1000 tl civarı düşünüyordum fakat bu fiyata sağlık konusunda iyi bir ürün almış olamayacağım sanırım. IKEA'nın markus modeli aklıma çok yattı, bütçeyi biraz daha artırıp galiba ona kayacağım ama emin olamadım. Ya da denemeden alacağım için amazon'a yönelmek mantıklı olabilir diye düşündüm.

Denemeden alınacak olan durumda benim için ne öneriniz olur acaba, tavsiye vermek isteyen olur mu, teşekkürler.

|
    |

• Binbaşı
    1732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: IRQN

Aynen ben de deriden muzdaripim. Hem kısa zamanda dökülüyor hem de terletme yapıyor. Kumaş olarak hawk ve zio'da seçenekler var. DxRacing bence overpriced bir ürün. Aynı problemlerin onda da yaşandığını gördüm ayrıca ithalatçısı adore hiç de iyi bir firma değil. Bence 3000-4000 lira verip 2-3 sene sonra çöpe atmaktansa fazla açılmadan orta halli bir koltuk alıp 2-3 sene sonra günün şartlarına göre oeta halli bir koltuk daha alınabilir.

Hocam adore konusunda kesinlikle sizin gibi düşünmüyorum ya. Yaklaşık 4 sene önce adore'den max office racing diye düşük kalite bir oyuncu koltugu aldım. Adamlardan ne zaman yedek parça talep etsem gönderdiler. Bakın abartmıyorum 3 kere oturma minderi gönderdiler minder çökme yaptıgı için. 2 kere kedi evi gönderdiler sokak kedileri için. Ayakta sorun oldu garanti bitmiş olmasına rağmen tekerler falan gönderdiler. Yani o kadar mahcup oldum ki artık istemedim bir daha parça falan koltugu attım. Leş gibi bir koltuktu bu arada sürekli gıcırdıyordu. Gıcırdadı demişken onu da söyledim kocaman mekanizmayı gönderdiler ama 1 sene sonra o da gıcırdamaya başladı.

Sözün özü kesinlikle adore'den cok memnundum şimdi de her sorumu cevaplıyorlar bir indirim denk getirirsem king ya da sentinel modelini alıp bu meseleyi kapatacagım

|
    |

• Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MetexI

Hocam adore konusunda kesinlikle sizin gibi düşünmüyorum ya. Yaklaşık 4 sene önce adore'den max office racing diye düşük kalite bir oyuncu koltugu aldım. Adamlardan ne zaman yedek parça talep etsem gönderdiler. Bakın abartmıyorum 3 kere oturma minderi gönderdiler minder çökme yaptıgı için. 2 kere kedi evi gönderdiler sokak kedileri için. Ayakta sorun oldu garanti bitmiş olmasına rağmen tekerler falan gönderdiler. Yani o kadar mahcup oldum ki artık istemedim bir daha parça falan koltugu attım. Leş gibi bir koltuktu bu arada sürekli gıcırdıyordu. Gıcırdadı demişken onu da söyledim kocaman mekanizmayı gönderdiler ama 1 sene sonra o da gıcırdamaya başladı.

Sözün özü kesinlikle adore'den cok memnundum şimdi de her sorumu cevaplıyorlar bir indirim denk getirirsem king ya da sentinel modelini alıp bu meseleyi kapatacagım

Alıntıları Göster

İnanır mısınız aynı koltuğu ben kullanıyorum şuan. Değişmeyen hiçbir parçası kalmadı düzen tutmadı koltuk. En sonunda sol kolçağı kırıldı. Düz basit kolçak 2d 3d 4d falan değil düz özelliksiz kolçak 160 lira istediler. Diğer markalar bu paraya 3d çift kolçak veriyor. Şuan bu koltuğa ve adoreye daha fazla para yedirmemek için koltuk arayışına girdim. 

• Binbaşı
    1732 Mesaj

Garantisi bittikten sonra mı para istediler? Ben garantisi bitmemişken ücretsiz temin ettiler tüm parçaları çok kibar bir şekilde. Her kullanıcı aynı şekilde memnun kalamıyor demek ben de açıkçası bu zio mio hiç güvenemedim hocam ya. ADamlar tamamen yayıncı odaklı çalışıyorlar. Senin benim koltugum bozulsa ulaşamayız merdiven altı oluşum gibi hepsi. Dışardan süslü görünüyor ama aslında çok kalitesiz malzemeleri süslü püslü iteliyorlar millete gibi geliyor bana

@_respawn Ben markus tavsiye etmiyorum sana. Ben 186 95 kiloyum. Açıkçası oturma kısmı çok derin değil markusun. 90 derece dik oturman lazım tam manasıyla koltuga yerleşmek için. Biraz arkayı yatırırsan baldırlar falan dışarda kalıyor tam ifade edebildim mi bilmiyorum ama. Malzemesi falan güzel ürün ama oturma minderi derin değil onu belirtmek isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetexI -- 13 Nisan 2021; 12:27:12 >
    |
    |
    IRQN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj

3 sene oldu alalım garanti bitti evet. Aldıktan 1-1.5 seneden sonra sıkıntı çıkarmaya başladı. Yatırma mekanizması bozuldu garanti varken fiyat istedim çok yüksek bir rakam istediler. Muadilden 3 de 1 fiyatına falan çözdüm. Amortisör falan bozuldu hep muadilden çözmeyi başardım. Fakat kolçağın muadili de yok. Onlar da biliyor bunu. Diğer firmalarda yedek parça fiyatları sitelerinde yazıyor bunu şeffaf olarak görebiliyorsunuz. Adore'de talep formu gönderiyoruz. Kendileri lütfediyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c2/79/17/c2791702afdc57c3979edeb9b8c97e4f.png&t=0&width=480&text=1

Koltuk markalarının hiçbirine güvenmiyorum ben de size katılıyorum. Ama bunu mecbur almak durumundayız. Nispeten uygun fiyatlı ve işimi görebilecek bir ürün almak niyetindeyim. İthal markaların da çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum. 3-4 bin TL hakedecek ürünler gelmiyor ülkemize. Keşke İkea'nın fiyatları biraz daha uygun olsaydı. 10 yıl garanti veriyormuş. Alırdım bir tane ömürlük olurdu.

|
    |
    MetexI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    230 Mesaj

olmayacak en son gidip a101'de satılan 250 liralık koltuklardan alacam adam akıllı f/p ürünü olmaz mı ya çok pahalı ya kalitesi kötü kaç gündür araştırma yapıyorum adam akıllı bir şey denk gelmedi

|
    |
  • Binbaşı
    1432 Mesaj
    Allah rızası için birisi bana 1000-1500 tl arası bir koltuk önersin.Herkes farklı bir şey diyor, bulunduğum şehirde gidip deneyebileceğim bir mağaza da olmadığından çok kararsız kaldım.

Benim için malzeme kalitesi, görüntüsü vs hiç önemli değil, belimi ve boynumu rahat ettirsin yeter.

Gamingdir, ofisdir, her türlü öneriye açığım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felurian -- 13 Nisan 2021; 19:9:56 >
  • Yüzbaşı
    470 Mesaj

Hocam rahat ettirsin derseniz bir çok dolgu kalitesi iyi olan model var. Ancak bel ve boyun rahatsızlığınız varsa işin rengi değişir.

Çünkü herkesin vücut tipi farklı. Bacak bölgesi uzun daha olan, gövdesi daha uzun olan, boynu daha uzun olan insanlar var. Hepimiz çeşit çeşitiz. Yani ben 187 boy ve vücut tipimle çok iyi şekilde sandalyeye uyum sağlarken ve çok rahat ederken aynı koltuğa 165-170 arasında bir kulanıcı uyum sağlamayabilir.

Bel boyun rahatsızlığınız yoksa yukarı taraflarda konuşulan bir çok model var onlardan birini seçebilirsiniz. Kullanan arkadaşlarımız deneyimlerini de yazıyorlar genelde. Ancak bel boyun fıtığı gibi sorunlarınız varsa denemeden almanızı önermem. Veya alacaksanız da amazon gibi iadede sorun çıkarmayacak yerlerden alın derim.
    |
    |
    Felurian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    1398 Mesaj

Bir şeyler bulabildiniz mi? Ben de bu civarlarda bir şey arıyordum. Şunu bulabildim

https://www.amazon.com.tr/dp/B08KHMQBR6/ref=cm_sw_r_wa_apa_glc_i_0GP3ZJHT5XSNPH3R3354

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dominic Decoco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15174 Mesaj

Arkadaşlar bir sürü koltuk inceledim ve hepsinde şikayetler okudum. Bu sebeple marka ve kalitesine güvenerek ikea almayı düşünüyorum. Şu 2 koltuktan hangisini önerirsiniz? Markus tabiki de daha iyi fakat 600 lira fark düşünmek zorunda bırakıyor.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/70261150/markus-calisma-sandalyesi.aspx

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/29208194/flintan-calisma-sandalyesi.aspx

Sizin ikisi arasında tavsiyeniz nedir?

Ayrıca 10 yıl garantinin nasıl çalıştığını anlayamadım. Kullanıcı hatası sorunlar garanti kapsamına girmiyorsa 2 yıl sonra amortisör veya başka bir yerde meydana gelecek kırılma çatlamayı garanti kapsamına alacaklar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TearsForFears -- 14 Nisan 2021; 2:44:17 >

• Yüzbaşı
    429 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Arkadaşlar bir sürü koltuk inceledim ve hepsinde şikayetler okudum. Bu sebeple marka ve kalitesine güvenerek ikea almayı düşünüyorum. Şu 2 koltuktan hangisini önerirsiniz? Markus tabiki de daha iyi fakat 600 lira fark düşünmek zorunda bırakıyor.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/70261150/markus-calisma-sandalyesi.aspx

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/29208194/flintan-calisma-sandalyesi.aspx

Sizin ikisi arasında tavsiyeniz nedir?

Ayrıca 10 yıl garantinin nasıl çalıştığını anlayamadım. Kullanıcı hatası sorunlar garanti kapsamına girmiyorsa 2 yıl sonra amortisör veya başka bir yerde meydana gelecek kırılma çatlamayı garanti kapsamına alacaklar mı?

Markus öneririm ama stokta yok hocam. Bekliyorum.

|
    |

• Çavuş
    81 Mesaj

Merhabalar,

bu iki koltuk arasından hangisini önerirsiniz?

https://www.gittigidiyor.com/ev-bahce/dagofis-berlin-fileli-mudur-koltugu-krom-alt-takim-ve-tekerlekli-ofis-koltugu-calisma-koltugu_pdp_653974454

https://www.koctas.com.tr/rapido-fileli-yonetici-koltugu-rp-5710-s/p/1000174321

Fiyatları aynı aşağı yukarı.

Rahatlık, sağlamlık ve kullanışlılık olarak iki ürün arasından hangisi, deneyen arkadaşlar ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckinm -- 14 Nisan 2021; 14:48:43 >
    |
    |
    india_ipekyolu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    0 Mesaj

Rapido'yu sakın almayın. Bel desteği inanılmaz rahatsız, ben geri iade ettim.

|
    |
    seckinm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5641 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ekpe_babam

Hocam merhaba bahsettiğiniz Atom Ofis Bayrampaşada değil mi, evden çalışma kalıcı olarak gibi görünüyor benimde artık düzgün bir sandalye almam şart oldu.

Paylaştığınız resimlerden 2. sinin fiyatı nedir ve genel olarak fiyatlar hangi aralıkta acaba.

Hocam kusura bakmayın foruma sık girmediğimden mesajınızı göremedim. Arkadaş yeterince iyi yanıtlamış. Herman Miller pahalıydı ama rahattı lakin hem pahalı olması hem de boyun desteğinin olmaması yüzünden tercih etmedim. Daha önce boyun destekli bir koltuğum olmamıştı ama aldığımdan beri boyun desteği biraz bile olsa geriye yatıldığında açıkçası faydasını hissettiriyor. Ama o şekilde kullanmayacaklar tabi tercih etmeyebilir. Oturuş pozisyonunuza göre gidip denediğinizde kendiniz karar verebilirsiniz.

1550 miydi ikinci koltuk dediğiniz o fiyatlardaydı. Bu arada gidince almayı düşündüğünüz model olursa fiyatta biraz pazarlık etmeye çalışın. Çok koltuk varmış gibi görünse de aslında o kadar da yok. 2 tane boyun destekli gördüm onların arasından karar verdim. Bir tane daha vardı çok ucuz ama o kalitesiz duruyordu. Bir de tabi herman miller vardı. Nurusların da boyun desteği yoktu.

• Çavuş
    54 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: juves01

Rapido'yu sakın almayın. Bel desteği inanılmaz rahatsız, ben geri iade ettim.

hangi modelini ne zaman aldınız?

ürün resimleri var mı

|
    |
  • Yüzbaşı
    570 Mesaj

Dağofis'e bugün gidebildim. Google'daki adreslerini güncellememişler, adreslerinde bulamadım. Sitelerindeki numarayı arayıp öğrendim, eski adreslerine yakın bir yere balık halinin hemen üstüne doğru taşınmışlar.

Hepsiburada ve Amazonda sattıkları modellerden vardı. Dağofis Luena modeline göz aşinalığı olduğu için önce o modeli denedim. 190 cm ve 95 kg'yum. Koltuğun minderi ince geldi uzun oturuşlarda sıkıntı yaratabilir. Oturunca koltuğun terazide olmadığını sağa doğru hafif meyilli olduğunu hissettim. Minderin alt kısmını elleyince zımba tellerinin gelişi güzel basıldığını hissettim, altında bunları örtecek kaplama yoktu. Arkaya doğru yatma hareketi yaptıkça derinin mindere sürtme sesi bazılarını rahatsız edebilir. Üstündeki dikişler simetrik değildi. Koltuktan kalkıp tekrar baktığımda sırt kısmının da eğikliği terazi hissimi doğruladı. Kafalığı hareket etmeyen, iyi boyanmamış demirle sabitlenmiş. Kumaş modelini sordum, yokmuş. Kumaş ve terazide olsaydı rahat bir koltuk diyebilirdim.

Asıl güzel kısmı fiyatını sorunca 1000 TL denmesiydi. İnternette daha ucuza satıyorsunuz dedim, o zaman internetten alın dediler . (Şuanda Dağofis satıcısı tarafından Amazon'da 799 TL'ye satılıyor. Geçen haftalarda puanla 750 TL'ye geliyordu.) Fotoğrafını çekmeme de izin vermediler.

Birbirine benzeyen fileli ve başlıklı modellerden birine oturdum. Belki boyuma uygun bir koltuk değildi, bel desteğini direk belimde hissettim hoşuma gitmedi. Fiyatını sordum ona da 1000 TL dediler. (Yazarken baktım bel destekli modellerin en pahalısı 750 TL .)

Dükkanda bir sürü gamer koltuklardan da vardı, görünüş açısından güzel bir intiba bırakmadı.

Müşteriye karşı tavır ve fiyat politikası sebebiyle oyalanmadan çıktım. Buradan koltuk alacak kadar maceraperest olmadığımı fark ettim.

Fırsat olursa sırada Grammer'e gitmek var.

|
    |
    suskun3457 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    54 Mesaj

Sen ne yaşamışsın öyle ya :))

Gerçi tipik esnaf modeli amk, geçende sarı sitede bir koltuk buldum gelip dükkanınızdan alıcam kaç olur diyorum 1000 tl den 900 e düştü, zaten internetten sipariş versem xxx sitede 750 ye geliyor diyorum, cevap dahi vermiyorlar.

Nasıl bir saçmalıktır, nasıl bir paradokstur.

Yurdum insanının bu olaylardai felsefik bakış açısını sorgular oldum.  

|
    |
    doobeyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    572 Mesaj

Eyvallah hocam sıkıntı değil, dönüşünüz için teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mersinaki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Ko Cuce
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.