Şimdi Ara

bilgisayar muhendisligi ve hemsirelik hakkinda bilgisi olan ve okuyan arkadaslaar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar sonunda sonyclar aciklandi ve mf4 siralamam 90k larda beklerken 131k geldi ve mf3te 113k geldi.Simdi kafamda pc muhendisligi ile hemsirelik var evt alakasiz ama siz bu noktada devreye gireceksiniz evet.. Simdi hemsireliknokursam avantaj ve dezavantajim nedir ve pc muhendisligi nasil bir bolumdur bir bayan bunu rahatlikla yapanilir mi zorlanacagim seyler nelerdir? 131k ile sizce tahminen bu sene hangi universiteler gelebilir siralamayi baz alirsak? universitenin sizce cok onemi var mi yani adinin? Biraz fazla oldu ama cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar lutfen bu bolumde okuyan arkadaslar da bi kac bir sey yazarsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-80F02179B -- 29 Haziran 2014; 14:11:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hemşirelik en garantisi sağlıkta iş bitmez
  • hemşirelik bir bayana daha uygun gibi. 3.500 civarı alıyorki günümüz şartlarında iyi para. bilgisayara merakın yoksa hiç bulaşma derim. ama yazılım donanım olsun ilgin/bilgin çoksa bilgisayar önerebilirim.

• Ya biraz daha aydinlativerin lutfen uyuyamiyorum dusunmekten

• Bende ayni ikilemdeyim. Mf3 siralamasi nerdeyse ayni kismet

• İkilemde yaşayacak bir durum yok yaz hemşireliği bak keyfine kardeşim hem bayansın hem de mesleğin atamaları çok rahat.
  • Hangisi daha fazla ilginizi çekiyor bilemiyoruz tabi ama şöyle durumlar var:

Bilgisayar mühendisliğinde üniversitenin önemi var. Her sene çok mezun veriyor. İş olanakları hemşirelik kadar değil diye biliyorum. Hemşirelikte okuduğunuz okulun prestij açısından büyük bir önemi yok ve sağlık sektörü daha garanti.

Ama hemşireliği kadın olduğunuz için seçmeyin. Yani "Kadınsın hemşire ol işte" pek mantıklı bir düşünce değil. Bilgisayar mühendisliği istediğinize karar verirseniz ve uygun bir üniversite bulursanız yerleşin, isterseniz bir şekilde yaparsınız.

Son seçenek de: Zaman ve para varsa bir sene daha çalışma.
  • Bende senınle aynı dertteyım mf3te 47k mf4te 44k, ıstanbulda ya hemsırelıge gıdıcem ya da muhendıslıge , kısmet

• Ben pc mühendisliğinin o sıralamada bi bayan için pek yapılabilir bi meslek olduğunu düşünmüyorum.Kpssyle uğraşırım diyosan gir, özel sektör için gerekli ekstra yeteneklere sahibim diyosan da girebilirsin.
    Ama ben kendimi garantiye alayım, mezun olunca maaşımı alıp, rahat bi iş sahibi olayım diyosan hemşirelik yazmalısın.Mühendislikte mezun kadar iş yok ama sağlıkta mezun kadar iş var.
  • sağlık sektörü gibi garanti sektör varken macera aramaya gerek yok bence.
  • Magister Equitum kullanıcısına yanıt
    gazi üni. bilgisyar yada ankara üniversitesi bilgisyar ? sence hangisi daha ıyı ben ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

hemşirelik bir bayana daha uygun gibi. 3.500 civarı alıyorki günümüz şartlarında iyi para. bilgisayara merakın yoksa hiç bulaşma derim. ama yazılım donanım olsun ilgin/bilgin çoksa bilgisayar önerebilirim.

3500 derken :D

• Cogunuz hemsirelikten taraftar ama babam pek iyi bakmiyor hemsirelige.insanlarin herseyiyle ugrasicakain falan diyor ni r arkadasimin kuzeni de hemsireymis o da hastalarin tirasina kadar falan yapiyormus iste bunlar biraz kafami kurcaliyo yoksa garanti meslek amenna.pc hakkinda cok donanimli sayilmam ama ben bu sene bos bos oturmak da istemiuirum bir yere yerlesip 2 veya 3 uncu sene yine girmeyi dusunuyorum ozel ders falan alip.
    Okul puani 3uncu sebe mi kirilmiyodu bir bilginiz var mi?
    Bu arada yorumlar icin sagokun arkadaslar

• hemşirenin aldığı maaş 2200 ne 3500 ü
  • Up

• Son yazdigim mesaji da goz onunde bulundurarak yorumlayin arkadaslar lutfen

• Bence herhangi bir mühendisliği dahi düşüneceksen ilk olarak " kendini geliştirebilecek misin ? " Bu soruya cevap vererek düşün. Mühendislikte bir bayanın ilerlemesi daha zor gibi geliyor bana, yanılıyor olabilirim. Kendini geliştiremezsen kpss filan uğraşır devlete kapak atmaya çalışırsın memur gibi. BENCE hemşirelik daha uygun olur.

• Okul puanı tercih yapmazsan kırılmaz, yapıp yerleşirsen de yerleştikten sonraki ilk sene kırılır. 3. Sene kırılmaz yani.

• Cok sagol gorusun icin dedigim gibi babamin ve arkadasimin soyledikleri kafami karistiriyor hemsire olacagimi bilseydim saglik okurdum ama ben gidip anadolu lisesi okudum o da biraz koyuyo aslinda

• Gida muhendisligini de dusundum ama onun alani biraz daha dar ve eskisi kadar cok onemi yok gibi

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.