Şimdi Ara

Bilgisayar mouse oynatmıyorken donma yapıyor. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
16.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu olay 1 hafta önce başıma geldi ve çözdüm. Sorunum varken internette araştırdım bu konuya denk geldim ve hala sorun yaşayanlar var galiba. Ben şu şekilde çözdüm belki size de yarayabilir:

Çalıştır > msconfig.exe > Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi Başlatma sekmesine geliyoruz ve tsiVideo ' daki tiki kaldırıyoruz ve tamamı tıklıyoruz, yeniden başlatılsın mı gibi sorulara evet diyoruz. Bundan sonra hiç donma sorunu yaşamadım.

Bilgisayar mouse oynatmıyorken donma yapıyor.

Sorunu hala devam eden olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Not: Ayrıca bendeki sorun fareyi 1 dakika boyunca hareket ettirmeyince bilgisayarda donmalar, takılmalar oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netstat -- 2 Ocak 2014; 19:25:56 >

• "
  • Hocam çok teşekkürler fakat bende tsivideo seçeneği yok,başlatma alt menüsünde.Üreticisi bilinmeyen her hangi bir program da yok.Çok tuhaf gerçekten kafayı yiyeceğim. advanced system care pro virüs bulamıyor,bilgisayarı tertemiz gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaakman

Hocam çok teşekkürler fakat bende tsivideo seçeneği yok,başlatma alt menüsünde.Üreticisi bilinmeyen her hangi bir program da yok.Çok tuhaf gerçekten kafayı yiyeceğim. advanced system care pro virüs bulamıyor,bilgisayarı tertemiz gösteriyor.

kesin çözüm

Google'dan combofixi indiriniz.

Bilgisayarı yeniden başlat açılırken F8 e bas güvenli modda aç.

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

NOT : COMBOFİX çalışırken arkaplanda hiçbirşey yapmayınız !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 3 Ocak 2014; 2:38:36 >

• Hocam çok teşekkür ederim,sorunsuz çalışıyor bilgisayarım sayenizde
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim,sorunsuz çalışıyor bilgisayarım sayenizde

Yardımcı olabildiysem alttaki linke yardım gördüğünüz konuyu belirterek yorumunuzu yazmanız yeterli.

http://forum.donanimhaber.com/m_73889323/tm.htm

Bundan sonrada sorunlarınızı çekinmeden sorabilirsiniz , eşinize , dostunuza , arkadaşınıza önerebilirsiniz onlarda istediklerini sorabilirler. Kapım herkese açıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Hocam çok teşekkürler fakat bende tsivideo seçeneği yok,başlatma alt menüsünde.Üreticisi bilinmeyen her hangi bir program da yok.Çok tuhaf gerçekten kafayı yiyeceğim. advanced system care pro virüs bulamıyor,bilgisayarı tertemiz gösteriyor.

kesin çözüm

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

Hocam combofix ile ilgili bir şey soracağım. Güvenli modda çalıştırıyorum ama log dosyasına göre hiç bir şey silmiyor sadece tarama sonucu şüpheli dosyaları gösteriyor. Combofix tam olarak ne işe yarıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

Hocam combofix ile ilgili bir şey soracağım. Güvenli modda çalıştırıyorum ama log dosyasına göre hiç bir şey silmiyor sadece tarama sonucu şüpheli dosyaları gösteriyor. Combofix tam olarak ne işe yarıyor?

zararlı dosya varsa siler

stage 1 - 50 bitince

deleting files:

yazar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

zararlı dosya varsa siler

stage 1 - 50 bitince

deleting files:

yazar

Dün denedim ama silmedi nedense. Malwarebytes ve adwcleaner hepsini temizledi. Ama combofixin log dosyasında tarama sonucu bölümünde bu dosyaların adı vardı. Virüsler adware dı belki de bu yüzden silmemiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnesCimen

Arkadaşlar bu olay 1 hafta önce başıma geldi ve çözdüm. Sorunum varken internette araştırdım bu konuya denk geldim ve hala sorun yaşayanlar var galiba. Ben şu şekilde çözdüm belki size de yarayabilir:

Çalıştır > msconfig.exe > Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi Başlatma sekmesine geliyoruz ve tsiVideo ' daki tiki kaldırıyoruz ve tamamı tıklıyoruz, yeniden başlatılsın mı gibi sorulara evet diyoruz. Bundan sonra hiç donma sorunu yaşamadım.

Bilgisayar mouse oynatmıyorken donma yapıyor.

Sorunu hala devam eden olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Not: Ayrıca bendeki sorun fareyi 1 dakika boyunca hareket ettirmeyince bilgisayarda donmalar, takılmalar oluyordu.

teşekkürler ustam :) lakin bunun bir virus olduğunu keşfettim ve hazır virüs varken win 8.1 pro almışken onu kuracağım ama tembellik :) işte...

• bu sıkıntılı durumu ben de yaşıyorum. bilgisayar açıldıktan sonra bir kaç sn içinde görev yöneticisine basınca hemen geliyor ama bir süre geçince tekrar basınca görev y. gelmesi 2 dk yı buluyor. ekran kararıp tekrar geliyor ve gelince en alttaki çubukta siyahlık kalıyor sonra geçiyor. tivibu açıkken de bir süre fare oynatmayınca görüntü takılmaay başlıyor. bilgisayarı kapatmak istediğimde en az 3 dk bekliyor. sistem iyi çalıştığı zamanlarda kapanması 10 ancak sürerdi.

başlama seçeneklerini değiştirdim, ekran kartını güncelledim ama düzelmedi. en sona combofix i deneyeceğim bakalım ne olacak
    Not: hdd formattan önce hata veriyordu verileri yedekle vb diyordu. şimdi açılınca da biosta en altta hdd uyarısı veriyor.
  • combofix denedim işe yaramadı, tivibudayken fareyi oynatmadan 10 dk geçince mavi ekran verip kapanıyor. ve resetliyor.
  • quote:

quote:

kesin çözüm

hocam combofix de işe yaramadı başka önerisi olan var mı?

• en son win 7 64bit sp1 kurdum şimdilik sorun yok gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkaferman

hocam combofix de işe yaramadı başka önerisi olan var mı?

format o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 16 Ocak 2014; 22:19:12 >
  • aklıma gelen herşeyi kurdum güncelledim virüs taraması yaptım,şimdi combofix i denedim yine yok.sadece görev yöneticisi açıkken sorum yok
  • 1- chrome://plugins/ bunu kopyalayıp adres çubuğuna yapıtırın enter'e bas
    2- gelen sayfada sağ üst köşede "ayrıntılar" yazan yere tıkla
    3- 2 tane flash göreceksiniz. üstteki eski versiyon. üstteki devre dışı bırak yazan yere tıklay
    4- ve sorun çözüldü.
  • Poison Was The Cure kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşamış birisi olarak yazıyorum
    bitcoinminer yemiş pc.
    malwarebytes ile taratırsanız sorun düzelecektir.
    Kolay Gelsin
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    combofix ile tarama yaptınız mı?
    bilgisayar başlangıcında güvenli modda girip yapmadıysanız bir deneyin derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fds14 F kullanıcısına yanıt
    format atınca düzelti torrenten virüs alıyormus
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.