Şimdi Ara

bilgisayar kitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayar bazen daha açılırken hoş geldiniz ekranında bazen açıldıktan 1 saat sonra bazen 4 saat sonra kitleniyor hatta bi kere bios ekranında kitlendikitlendikten sonra mavi ekran falan vermiyor öyle kalıyor tek çare reset atmak oluyor.
    sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?format attım sorun devam ediyor harddiski de denedim ondada problem yok neyden kaynaklanıyor olabilir?

birde speedfan programından ısılara bakıyorum temp1 ısısı -55 gösteriyor diğer ısılar normal ısınmada yok hatta buzlanma vartemp1 bildiğim kadarıyla anakart -55 göstermesi bozulduğunu mu gösterir acaba?

ekleme:güvenli moddada kitleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joey Tribbiani -- 10 Temmuz 2013; 22:18:07 >

• - Masaüstüne ulaşabiliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NyksTurk

- Masaüstüne ulaşabiliyor musunuz?

ulaşabiliyorum ama kitlenme süresi belli olmuyor ulaştıktan 5 dakika sonrada kilitleniyor 4 saat sonrada
  • - Başlatma programlarını pasif bırakın. Kilitlenmeye yada geç açılmaya geçici çözüm olabilir.
  • quote:

- Başlatma programlarını pasif bırakın. Kilitlenmeye yada geç açılmaya geçici çözüm olabilir.

bütün açılan programları mı pasif bırakayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joey Tribbiani

quote:

- Başlatma programlarını pasif bırakın. Kilitlenmeye yada geç açılmaya geçici çözüm olabilir.

bütün açılan programları mı pasif bırakayım?

- Hayır. Başlangıçta açılan programları pasif bırakın.

- Bunu Sistem Yapılandırması -> Başlatma sekmesinden ayarlayabilirsiniz.
  • bir değişiklik olmadı sorun hala devam ediyor..
  • up
  • quote:

arkadaşlar bilgisayar bazen daha açılırken hoş geldiniz ekranında bazen açıldıktan 1 saat sonra bazen 4 saat sonra kitleniyor hatta bi kere bios ekranında kitlendikitlendikten sonra mavi ekran falan vermiyor öyle kalıyor tek çare reset atmak oluyor.
    sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?format attım sorun devam ediyor harddiski de denedim ondada problem yok neyden kaynaklanıyor olabilir?

birde speedfan programından ısılara bakıyorum temp1 ısısı -55 gösteriyor diğer ısılar normal ısınmada yok hatta buzlanma vartemp1 bildiğim kadarıyla anakart -55 göstermesi bozulduğunu mu gösterir acaba?

seni hatırlıyorum eski pc felan diyordun hala o pc mi.

ha birde öyle sıcaklık olmaz anakart veya işlemci nanay gibi. zaten dediğim gibi o eski pc ise iyi bile olmuş yeter ırzına geçme sistemin. p4 tü yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

arkadaşlar bilgisayar bazen daha açılırken hoş geldiniz ekranında bazen açıldıktan 1 saat sonra bazen 4 saat sonra kitleniyor hatta bi kere bios ekranında kitlendikitlendikten sonra mavi ekran falan vermiyor öyle kalıyor tek çare reset atmak oluyor.

seni hatırlıyorum eski pc felan diyordun hala o pc mi.

ha birde öyle sıcaklık olmaz anakart veya işlemci nanay gibi. zaten dediğim gibi o eski pc ise iyi bile olmuş yeter ırzına geçme sistemin. p4 tü yanlış hatırlamıyorsam.

o başka hocam o gitti zaten bu bizim kuzenin ama sorun ne hala çözemedim acaba ramlerde mi problem?

• quote:

o başka hocam o gitti zaten bu bizim kuzenin ama sorun ne hala çözemedim acaba ramlerde mi problem?

yazdığımı tekrar oku.
  • quote:

quote:

yazdığımı tekrar oku.

işlemcisi eski kullandığı işlemciymiş eskiden rahat rahat kullanıyomuş ama bilgisayar açılmamaya başlayınca bilgisayarcıya götürmüş ve anakartı değişmişler muhtemelen problem anakartta
  • quote:

quote:

quote:

yazdığımı tekrar oku.

işlemcisi eski kullandığı işlemciymiş eskiden rahat rahat kullanıyomuş ama bilgisayar açılmamaya başlayınca bilgisayarcıya götürmüş ve anakartı değişmişler muhtemelen problem anakartta

anakartlar bu tarz problemleri sık çıkarır.
  • anakart değişti prblem bitti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.