DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
bilgisayar kasıyor ne yapmalıyım yardım!!!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
27
Cevap
1
Favori
31.994
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> bilgisayar kasıyor ne yapmalıyım yardım!!!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 18:51:24
      arkadaşlar ben uzun zaman önce gta san andreas yüklemiştim gayet güzel çalışmıştı ve hiç kasmamıştı şimdi yükledim oyun kasıyor sistem gereksinimlerimde istediklerinin üstünde napmalıyım bilen varsa cevaplasın lütfen!!!!

Benim bilgisayarın özellikleri 1gb ram 128mb ekran kartı(geforce5200) inetl pentium4

• Yarbay
      2739 Mesaj
      30 Haziran 2010 18:57:12
      Bilgisayarın kasmasının büyük etkenleri 2 çeşittir bana göre.
      1-Kasa temizliğine dikkat edilmemesi
      2-Gerekli programların kullanılmaması

Senin yapacağın kasanın içini aç, ekran kartını sök temizle mümkünse fanını söküp temizle.Saç kurutma makinesi vb. aletlerle kasanın içindeki tozları gider.

Bilgisayarda sağlam bir anti-virüsün olucak ve gereksiz tüm programlarını kaldırıcaksın. Bilgisayarını düzenli tarat. Sistemini güncelle ve Tune Up 2009 programını kullan.

I can see clearly now, the rain has gone.
      Can i be next?
      Help them & don't forget the rules.
      Why don't we try to be "me"?
      Whatever you have to do, just find an excuse to win.
      Post mortem.
      You were looking for a way to change your life, you got it!
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Haziran 2010 18:59:03
      Fx5200 kartı full ayarlarda oynatmıyor bir kere San Andreas'ı. Ayrıca ekran kartın miladını doldurmuş bir kart, bir sorun oluşmuş olabilir. Ama bunları göz ardı edelim. Everest programını yükleyip sisteminizin sıcaklık değerlerini buraya yazarsanız yardımcı oluruz.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 19:00:41
      temizlemeyle ilgili bi sorum olcak işlemcinin fanını söküp temizlesem işlemci yanar mı

• Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 19:04:35
      everest programını yükledim sıcaklık değerleri cpu 25-70 arası durmadan değişiyor bi düşüp bi yükseliyor anakartın sıcaklık ddeğeri 34 daha öncedende game gain diye bir program kullandım ama işe yaramadı

30 Haziran 2010 19:05:25
      İşlemci fanını kuru şekilde fırça vb... bir aletle temizler ve yerine doğru şekilde takarsan bir zararı yok. Taktıktan sonra fanın çalıştığını da kontrol edersiniz bir sorun oluşmaz. Tabi bunları bilgisayar kapalı konumdayken yapacaksınız.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 19:07:40
      çok teşekkür ederim bi denicem denedikten sonra sizi mutlaka bilgilendiririm

• Çavuş
      77 Mesaj
      30 Haziran 2010 19:17:53
      sna advanced system care önerebilirim gerçekten gözle görülür bir hızlandırması va tek sorun free-pro versiyonlarının olması onuda internette biraz araştırırsan bulabilirsin sistemin muhtemelen çöp dosya ve gereksiz registry le doludur tabiki burda söylediğimden daha fazlasını yapıyor komple bakım yap disk birleştirmeyide kullanabilirsin işe yarar ama uzun sürüyor zamanın yoksa şıkkı işaretleme

• Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 20:03:35
      bilgisayarın kasasını iyice temizledim tek işe yarayan şey biraz ısı düşüşü oldu.Bide advenced system careyi deneyeyim peki bu program tam olarak ne işe yarıyor biraz açarsan sevinirim.

• Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 21:20:15
      system careyide yaptım bilgisayar gerçekten gözle görülür şekilde hızlandı ama oyun hala kasıyor.Kasma oyundan kaynaklanıyor olabilir mi bilen varsa cevaplasın lütfen

30 Haziran 2010 21:25:53
      Arkadaşım eğer full ayarlarda(High) olarak oynuyorsan GTA San Andreas'ı, kasar çok doğal olarak. Fx5200 kartı bu sonuçta. Ayarlarını düşürüp öyle dene. Yok yine olmuyorsa, ekran kartın çok ısınıyordur. Fanı var ise fanının çalıştığına emin ol.

• Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 21:28:30
      en düşük ayarlarda 800 600de hatta rengide değiştirdim 16 bit yaptım yinede kasıyor.fanı var fanıda çalışıyor system carede performas en yüksekte

30 Haziran 2010 21:32:04
      ComboFix programı ile bir tarama yapıp dene birde yararı olacak mı bakalım?

• Teğmen
      109 Mesaj
      30 Haziran 2010 21:43:28
      kardeş bu combofix bi sürü şey indiriyor sevmedim programı herkese teşekkür ederim gta sa oynamayıvercem artık

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      13 Ocak 2011 20:03:41
      SLM. ARKADAŞLAR BENİM DE LAPTOP KASIYO.
      1 AY ÖNCE ACER MARKA LAPTOP ALDIM:
      i5 460M İŞLEMCİ
      3 GB DDR3 RAM
      2 GB NVİDİA GEFORCE GT 420M EKRAN KARTI
      WİNDOWS 7 HOME PREMİUM KURULU
      HARD DİSKTE 200 GB KULLANILABİLİR BOŞLUK MEVCUT

İŞTE BU LAPTOPTA 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR PES 11 İ EN YÜKSEK AYARLARDA PROBLEMSİZ OYNUYORDUM. 1 HAFTA ÖNCE CALL OF DUTY BLACK OPS U YÜKLEDİM. İŞTE BUNDAN SONRA PES 11 İ AÇTIM, HEM MENÜ GEÇ GELDİ HEM DE OYNARKEN HAFİF HAFİF KASTI OYUN. 1 HAFTADIR DA BÖYLE. OYUNU YENİDEN YÜKLEDİM, SİSTEMİ GERİ YÜKLEDİM, VİRÜS TARAMASI YAPTIRDIM, PROBLEM ÇÖZÜLMEDİ.

LÜTFEN YARDIM EDİN... ÇILDIRMAK ÜZEREYİM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Onbaşı
      31 Mesaj
      13 Ocak 2011 20:45:02
      eğer masaüstü kullanıyosan kasayı aç temizle bir güzel hatta yapailirim dersen aygıtları sök temizle tekarar tak sonra bi dene eğer hala aynıysa virüs taraması yap yok yine olmadıysa format yine düzelmediyse pc yıpranmıştır. işlemcinin fanını fln kontrol et işlemciler için özel jel war onu kullan biraz etkisi olacaktır. hala aynıysa yapacak birşey yok oyun özelliklerini düşüreceksin...

DELAY
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      13 Ocak 2011 20:48:36
      avastos kardeşim diğer oyunu kaldırmayı denedinmi ? ondan olacağını sanmıyorum ama sen bi dene. eğer olmazsa seninde pc temizliği yapman lazım yawaşlama toz veya visüsten kaynaklanıyo genellikle...

DELAY
    • Er
      1 Mesaj
      25 Haziran 2012 18:46:35
      arkadaşlar aynı sorun bendede var...
      96 mb ekran kartı mobile felan yazıyor..
      1.99 mb ram
      1.73 ghz yazıyor
      artık kafayı yicem Panda Cloud ile sürekli taratıyorum.. yok artık denilcek şekilde videoyuda eskiden hd izlerdim şimdi izleyemiyorum.. yardım edin

• Er
      2 Mesaj
      24 Eylül 2012 14:08:13
      Valaha ben arkadasın dedıgı gıbı avg kullandım 1.24 gb oldu hızlandı ekran kardı 128 mb ztn yeterlı bence spr oldu yanı tawsıye bence

• Er
      13 Mesaj
      12 Ocak 2013 21:37:27
      arkadaşım eğer masaüstü kullanıyorsan kasanın içini aç ve aygıtlarını temizle
      işlemci macununu kontrol et işlemcinin çok sıcak olmaması lazım yoksa yakarsın ,
      temin edebileceğin bir program ile bilgisayarının sıcaklık değerlerini ölç
      temizledikten sonra sorunun hala devam ediyorsa bilgisayarını hızlandırmaya yardımcı olan programlar var onları dene
      virüs programı olarak eset 32 yi öneririm panda pek sağlıklı gelmiyor bana .

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.