Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
11.266
Cevap
527
Favori
1.130.851
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kolçak yüksekliği ayarlanabilen ve bel desteği olan bir koltuk öneriniz var mı? Günde 10 saatten fazla bilgisayar başındayım
  • Bir bilgisayar koltuğunun metal veya plastik ayaklı olması önem arzeder mi?
  • Arkadaşlar duruş bozukluğu var. Doktorum güzel bir koltuk almamı söyledi. Ne önerirsiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: içinizden biri

Arkadaşlar duruş bozukluğu var. Doktorum güzel bir koltuk almamı söyledi. Ne önerirsiniz acaba?

Linkteki koltuğa sahibim dxracer max serisi sanırım
    http://www.dxracer.com.au/media/catalog/product/cache/3/image/1200x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/0/3/03_10.jpg

Her gün bel ve sırt ağrısı çekiyordum günde herhalde 6-8 saat geçiriyorum bilgisayar başında çoğu zaman.
    Bu bel ağrısından da korkarak bu koltuğu aldım ve o günden beri hiçbir ağrıma yaşamadım.Muhtemelen tüm serileri aynı etkiyi yaratır.

Gerçekten bu koltuk konusu çok önemli para yatırmaya değer bir bileşen olarak görüyorum çünkü sonuçları sağlığımızı ilgilendiriyor.
    Bu koltuklar çok pahalı biliyorum fakat şunu söyleyebilirim ben 500 liraya 2. el temiz bulup almıştım ama böyle fark edeceğini bilsem en başından gider sıfırına parayı bayılıp alırdım.
    Sadece bu marka özelinde konuşmamak lazım tabi ergonomi odaklı ve malzemede çok ucuza kaçmayan markaları tercih etmek lazım.
    Zaten temelde önemli olan 3 şey var sünger kalitesi, dayanıklı olması ve ayarlanabilirliği bunlara dikkat edilebilir.
    Benim görüşüm gerekirse bilgisayar donanımından bile kısılıp düzgün bir koltuğa bütçe ayrılmalı.
    Ayrıca aynı durum koltuk kadar olmasa da monitör ve birazda klavye-fare için de geçerli. Bunlar hep bizle bilgisayar arasındaki fiziksel bağlardır ergonomik ve kaliteli olmaları önemlidir.

He unutmadan şunu da ekleyeyim bundan önce kullandığım 2 tane dandik 100 liralık koltuk şu anda kullanılmayacak durumda. Ucuz mal her zaman ucuz mal değil yani. O yüzden bütçeniz varsa şişirilmiş fiyatına rağmen işe yaradığı için söylüyorum dxracer alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: S_A_S

quote:

Orijinalden alıntı: içinizden biri

Arkadaşlar duruş bozukluğu var. Doktorum güzel bir koltuk almamı söyledi. Ne önerirsiniz acaba?

Linkteki koltuğa sahibim dxracer max serisi sanırım
    http://www.dxracer.com.au/media/catalog/product/cache/3/image/1200x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/0/3/03_10.jpg

Her gün bel ve sırt ağrısı çekiyordum günde herhalde 6-8 saat geçiriyorum bilgisayar başında çoğu zaman.
    Bu bel ağrısından da korkarak bu koltuğu aldım ve o günden beri hiçbir ağrıma yaşamadım.Muhtemelen tüm serileri aynı etkiyi yaratır.

Gerçekten bu koltuk konusu çok önemli para yatırmaya değer bir bileşen olarak görüyorum çünkü sonuçları sağlığımızı ilgilendiriyor.
    Bu koltuklar çok pahalı biliyorum fakat şunu söyleyebilirim ben 500 liraya 2. el temiz bulup almıştım ama böyle fark edeceğini bilsem en başından gider sıfırına parayı bayılıp alırdım.
    Sadece bu marka özelinde konuşmamak lazım tabi ergonomi odaklı ve malzemede çok ucuza kaçmayan markaları tercih etmek lazım.
    Zaten temelde önemli olan 3 şey var sünger kalitesi, dayanıklı olması ve ayarlanabilirliği bunlara dikkat edilebilir.
    Benim görüşüm gerekirse bilgisayar donanımından bile kısılıp düzgün bir koltuğa bütçe ayrılmalı.
    Ayrıca aynı durum koltuk kadar olmasa da monitör ve birazda klavye-fare için de geçerli. Bunlar hep bizle bilgisayar arasındaki fiziksel bağlardır ergonomik ve kaliteli olmaları önemlidir.

He unutmadan şunu da ekleyeyim bundan önce kullandığım 2 tane dandik 100 liralık koltuk şu anda kullanılmayacak durumda. Ucuz mal her zaman ucuz mal değil yani. O yüzden bütçeniz varsa şişirilmiş fiyatına rağmen işe yaradığı için söylüyorum dxracer alabilirsiniz.

Haklısınız hocam yazdıklarınızın hepsine katılıyorum fakat 1000 tl çok fazla açıkcası :)

• Arkadaşlar bu koltugu tavsiye edermisiniz ?

https://www.adoremobilya.com/max-office-easy-file-kumas-yonetici-koltugu-siyah?gclid=CKPwksLIhdUCFQEA0wodtwYHbA

Max office racing easy stokda olmadığı için bunu almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

Arkadaşlar bu koltugu tavsiye edermisiniz ?

https://www.adoremobilya.com/max-office-easy-file-kumas-yonetici-koltugu-siyah?gclid=CKPwksLIhdUCFQEA0wodtwYHbA

Dün akşam teslim aldım, 15 dakika civarında kurdum. Şahsi fikrim bununla nerdeyse aynı,

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/20339420/renberget-donen-sandalye.aspx

Paketleme sistemi bile aynı. Parçaların bir kısmı sırt bölgesinde yer alan fermuarlı bölgenin içinden çıkıyor.

Ben beğendim ürünü tavsiye ederim fakat dediğim gibi dün teslim aldık daha ve kardeşim kullanıyor...

• visceroid V kullanıcısına yanıt
    Fiyat aynıysa ikea tercih etmek saha mantıklı değil mi? Adamların tüm şirket kimliği paketlenebilir mobilya üzerine sonuçta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCErgun

Fiyat aynıysa ikea tercih etmek saha mantıklı değil mi? Adamların tüm şirket kimliği paketlenebilir mobilya üzerine sonuçta

31 TL kargo çıkartınca ben ücretsiz kargo olan Adoreyi seçtim...
  • Merhaba arkadaşlar, bel fıtığı ve bel eğriliği olan biriyim uzun saatler pc ve konsol önünde oturuyorum. Koltuk almaya karar verdim boyum 187. Problem şu ortopedik bel minderi ya da bel yastığı olmadan sanki kaç liralık koltuk alırsam alayım rahat edemeyecekmişim hissi var. Hal böyle olunca sırt kısmını kullanamayacağım koltuğa liralar bayılmak istemiyorum. Yoksa bu tarz kişiler için özel beli destekleyen koltuklar mevcut mudur? Fikirlerinizi yardımlarınızı bekliyorum. Yukarıda başka arkadaşlar da bahsetmiş benzer problemlerden, onları da takipteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: vestfest

ikeadan bikaç ay önce markus gri aldım fakat belime hiç oturmadıgı için başka koltuk almayı düşünüyorum . Almayı isteyene satabilirim kutusu garantisi vs duruyor

baya düşersen fiyattan düşünebilirim
  • Adieu kullanıcısına yanıt
    1 senedir kullanıyorum. kaplaması olan deri gitti parçalanmaya başladı.kol kısmı bozulmaya başladı ve plastik malzeme idi. kullanılan malzeme biraz kötü gibi geldi. ileri geri sallanmasını kilitlemezsen çok gıcırtı yapmaya başlıyor ne yapsam da çözemedim o sorunu genelde kullanırken kilitliyorum mekanizmasını. süngerleri biraz sert uzun süre oturunca kıçın acımaya başlıyor. zamanında çok uygun fiyata almıştım 250 lira gibi o fiyat göre çok iyiydi ama şimdi çok artmış fiyatı o fiyat değeceğini sanmıyorum. malzeme konusunda biraz eklemiş olsalar bile o fiyata çok daha iyilerini alabilirsin belki.
  • Günün 7-8 saatini ofiste geçiriyorum. Adore vento modeline yoğunlaştım. Bu ürünle ilgili yorumlarınız nelerdir ? Veya önereceğiniz başka bir koltuk var mi ?

• ngn kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim dostum, benim aradığım tam anlamıyla ağır şartlarda ve uzun süreli kullanım deneyimiydi, o deneyimi sizden gördüm. Artık listemden çıkmış oldu, önerebileceğiniz bir model varsa önerilere açığım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllardır koltuklar denedim, belki en sağlıklısı plastik sandalye oldu desem yalan söylemiş olmam...

açıkçası tr de sağlık/rahatlık açısından bilinçli üretici yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

Arkadaşlar bu koltugu tavsiye edermisiniz ?

Linktei üründen aldım. Oturma kısmındaki deri bu havalarda kısa sürede terletiyor. Sırt kısmının desteği de yetersiz çünkü araya gerdikleri geniş bir lastikten ibaret. Ve dahası sırt kısmının üstünde dikiş hatası var ama çok göze batmadığı için iade ile uğraşmadım. Tavsiye eder miyim? Hayır.

• SwordBreaker kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam ozaman biraz bekleyip max office racing almak en mantıklısı

• Ikea'dan Renberget marka koltuk almayı düşünüyorum, kullanan arkadaş var mı acaba?

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/20339420/renberget-donen-sandalye.aspx
  • kosovalii kullanıcısına yanıt
    Selamlar, siddetle nurus me too tavsiye ederim. bende cok arastirma yaptim, eski mesajlarimi gorebilirsiniz. boy 186, kilo 95 ve nurus ta karar kildim. yaklasik 4 aydir kullaniyorum, muthis bir ergonomik dizayni var, her turlu ayari yapabiliyorsunuz, sirt sistem ayari ile bel agrilarim dan kurtuldum.

Kullandigim mekanizma fluid motion plus olani. Not olarak belirtmek isterimki dxracer i denemeden almayin, her modelini denedim, uzun sure oturanlar icin tavsiye etmem, ergonomik degil, sert ve cogu modelin deri olmasindan oturu cok ciddi terleme yapiyor. sorulariniz varsa yardimci olurum, bu arada ortalama gunde en az 6 saat kullaniyorum, haftada 35 saat civari oturuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adieu kullanıcısına yanıt
    zamanında en çok istediğim modellerden biri adorenin max office koltuğuydu okuduğum yorumlar güzeldi. büyük mağazalarda denediğim zaman kullanımı rahattı. o zamanlar daha pahalıydı.
    https://www.adoremobilya.com/max-office-racing-yonetici-ve-calisma-koltugu-siyah-gri
    ama deri olan koltuklarda ciddi terleme sorunu var.
    fileli olan modeller uzun sürede daha iyi gibi duruyor. kafa destekli olan modellere bakabilirsin. ama eğer mümkünse almak istediğin koltuğu yerinde görüp dene resimlerde çok cafcaflı görünse de gerçekte o kadar güzel görünmeyebiliyor mesela kol koyulan aksamları parlak parlak güzel görünüyor ama gerçekte plastikten yapılma oluyor. bu tip modellere de bakabilirsin.
    https://www.adoremobilya.com/manager-techno-file-sirtli-yonetici-koltugu

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.