Şimdi Ara

Bileklerim çok ince ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
72.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 adet dumbell aldım, evde kendi çapımda çalışıyorum. Malum ÖSS ve oyun merakım yüzünden ne para ne vakit var.. Geçen sene bodye gitmiştim ama devam edemedim. Disiplin yoktu.. Vücudum şekillenmeye başlamıştı bodye giderken bende o şekli korumak , pazu yapma birde bileklerimi kuvvetlendirmek istiyorum.

http://resim.donanimhaber.com/m_24891225/mpage_1/key_//tm.htm#24891225

Burdaki konudan ilham aldım. Dumbella çok şey yapabilirim evde. Ama bilekler için ne yapmalı ?

• Öncelikle, bileklerinin ince olması genetiktir. Benim de bileklerim ince; hatta çıtır çıtır sesler gelio dönürürken ya da çalışrken. O yüzden, bileklerin hacmini artıramazsın belki; ancak önkolu güçlendirerek hem hacimli görünmesini sağlarsın, hem de güçlü bileklere sahip olursun.

Yapılması gereken birkaç egzersiz var.

Ayaktayken;
    Kollarını iki yana yere paralel olarak iyice aç. Elinde dumbell olmayacak. Veya sadece dumbell barının ucuna takılan dökümleriden tutabilirsin. Ellerin iki yana açıkken ikisini birden daire şeklinde yavaşça döndür. Tekrarlı ve setli biçimde bunu yap.

Ayaktayken;

İki eline dumbell al. Ellerini ve kollarını yere doğru sarkıt.
    1. hareket: Kollarının tersi(kılsız kısım) yukarı bakarken, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.
    2. hareket: Kollarının üstü(kıllı kısım) yukarı bakarken, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.

Oturarak;

İki eline dumbell al. Kollarını dizlerinin üstüne paralel koy(yapıştır). Ellerin diz hizasını biraz geçecek şekilde sarkacak.
    1. hareket: Kollarının tersi(kılsız kısım) dizlerinin üstünde, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.
    2. hareket: Kollarının üstü(kıllı kısım) dizlerinin üstünde, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.

Yukarıda anlatılanların videoları:
    http://www.bodybuilding.com/fun/videos/2005/a_totw9_wristcircles.wvx
    http://www.bodybuilding.com/fun/2003/dbpalmsupwritscurl.wvx
    http://www.bodybuilding.com/fun/2003/dbpalmsdownwristcurl.wvx
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardcore_Gamer

Öncelikle, bileklerinin ince olması genetiktir. Benim de bileklerim ince; hatta çıtır çıtır sesler gelio dönürürken ya da çalışrken. O yüzden, bileklerin hacmini artıramazsın belki; ancak önkolu güçlendirerek hem hacimli görünmesini sağlarsın, hem de güçlü bileklere sahip olursun.

Yapılması gereken birkaç egzersiz var.

Ayaktayken;
    Kollarını iki yana yere paralel olarak iyice aç. Elinde dumbell olmayacak. Veya sadece dumbell barının ucuna takılan dökümleriden tutabilirsin. Ellerin iki yana açıkken ikisini birden daire şeklinde yavaşça döndür. Tekrarlı ve setli biçimde bunu yap.

Ayaktayken;

İki eline dumbell al. Ellerini ve kollarını yere doğru sarkıt.
    1. hareket: Kollarının tersi(kılsız kısım) yukarı bakarken, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.
    2. hareket: Kollarının üstü(kıllı kısım) yukarı bakarken, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.

Oturarak;

İki eline dumbell al. Kollarını dizlerinin üstüne paralel koy(yapıştır). Ellerin diz hizasını biraz geçecek şekilde sarkacak.
    1. hareket: Kollarının tersi(kılsız kısım) dizlerinin üstünde, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.
    2. hareket: Kollarının üstü(kıllı kısım) dizlerinin üstünde, dumbella bir aşağı bir yukarı sadece bileğini hareket ettirerek kaldır.

Yukarıda anlatılanların videoları:
    http://www.bodybuilding.com/fun/videos/2005/a_totw9_wristcircles.wvx
    http://www.bodybuilding.com/fun/2003/dbpalmsupwritscurl.wvx
    http://www.bodybuilding.com/fun/2003/dbpalmsdownwristcurl.wvx
    @Hardcore_Gamer

Çok sağolun düzenli olarak yapacağım bunlar. Çünki pazularım var fakat bilekelrim aşırı ince, orantısız gözüküyorlar. Irsi olduğunuda ilk defa duyuyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

@Hardcore_Gamer

Çok sağolun düzenli olarak yapacağım bunlar. Çünki pazularım var fakat bilekelrim aşırı ince, orantısız gözüküyorlar. Irsi olduğunuda ilk defa duyuyorum. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Benimde Bileklerim Çok ince
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TEADOR_

Benimde Bileklerim Çok ince

Alıntıları Göster
    Benimde ince. Genetik diyorlar. Ama Hardcore_Gamer'ın dediği hareketlieri yapmayı düşünüyorum. En azından ön kol kasları gelişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkyaNuS. -- 17 Ağustos 2008; 0:41:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkyaNuS.

Benimde ince. Genetik diyorlar. Ama Hardcore_Gamer'ın dediği hareketlieri yapmayı düşünüyorum. En azından ön kol kasları gelişir.

Alıntıları Göster
    Genetik olduğu doğru. Benimkilerde ince bu aradaAma bu güçsüz oldukları anlamına gelmez.Şöyle söyleyeyim yaşım 16 ama 25 yaşındaki dayım ve arkadaşlarını bilek güreşinde yenebiliyorum.Üstelik aralarında bilekleri benimkilerden 2-3 misli kalın olanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi@ -- 16 Ağustos 2008; 20:19:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi@

Genetik olduğu doğru. Benimkilerde ince bu aradaAma bu güçsüz oldukları anlamına gelmez.Şöyle söyleyeyim yaşım 16 ama 25 yaşındaki dayım ve arkadaşlarını bilek güreşinde yenebiliyorum.Üstelik aralarında bilekleri benimkilerden 2-3 misli kalın olanlar var.

Alıntıları Göster
    benım de bıleklerm ıncedır parmaklarımda ıncedir yanı cok ınce olmasada normal ve ben bu durumdan cok memnunum butn kızlar ellerın cok gusel dıyor ellerıme ve bıleklerıme hayranalar 6 7 aydır spor yapıyorum bnde bu hareketlerı yaptım bı sure faydasını gordum fakat devam etmedım cunku memnunum bu halınden kol calısıyorum 38 cm yptm 40 yapana kdr calısıcm
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

benım de bıleklerm ıncedır parmaklarımda ıncedir yanı cok ınce olmasada normal ve ben bu durumdan cok memnunum butn kızlar ellerın cok gusel dıyor ellerıme ve bıleklerıme hayranalar 6 7 aydır spor yapıyorum bnde bu hareketlerı yaptım bı sure faydasını gordum fakat devam etmedım cunku memnunum bu halınden kol calısıyorum 38 cm yptm 40 yapana kdr calısıcm

Alıntıları Göster
    Benimde ellerim çok ince , kilodan sanırım böle
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: justice_st

Evet benim de parmaklarım ve bileklerim incedir parmaklarını benimkiyle değişmek istiyenler bile oluyor Genetik birşey bunlar (gerçi babam klavyede yazı yazarken bir parmağıyla 2 tuşa da bastığı oluyor da neyse )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karos N.

quote:

Orjinalden alıntı: justice_st

Evet benim de parmaklarım ve bileklerim incedir parmaklarını benimkiyle değişmek istiyenler bile oluyor Genetik birşey bunlar (gerçi babam klavyede yazı yazarken bir parmağıyla 2 tuşa da bastığı oluyor da neyse )

Alıntıları Göster
    Benimde bileğim cok ince ama sınıfta bilek güreşi şampiyonuydum,önemli olan işlevi
  • quote:

Orijinalden alıntı: __JokeR__

Benimde bileğim cok ince ama sınıfta bilek güreşi şampiyonuydum,önemli olan işlevi

Alıntıları Göster
    Bileklerin geliştirilememe sebebi orada kas olmaması... anca dirsekten aşağısını yani kolları geliştirebilirsin ve böylece bi nebze bilek inceliğini kamufle etmiş olursun(uz)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Bileklerin geliştirilememe sebebi orada kas olmaması... anca dirsekten aşağısını yani kolları geliştirebilirsin ve böylece bi nebze bilek inceliğini kamufle etmiş olursun(uz)..

Alıntıları Göster
    arkadaş barfiks çek, sonra barda asılı kal, uzun süre, düşene kadar asılı kal, bir de bunun için elde sıkılan bir hacet vardı. o çok yardımcı olur emin ol

bir de powerball varmış ben pek bilmiyorum onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

arkadaş barfiks çek, sonra barda asılı kal, uzun süre, düşene kadar asılı kal, bir de bunun için elde sıkılan bir hacet vardı. o çok yardımcı olur emin ol

bir de powerball varmış ben pek bilmiyorum onu

Alıntıları Göster
    ön kol için el yayı al

Bendeki bundan 2.50 ytl ye almıştım Metro dan.
    https://www.pazar1.com/site/page.asp?dsy_id=4369

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre D -- 21 Ağustos 2008; 2:04:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

ön kol için el yayı al

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emrEvo8

ön kol için el yayı al

heh bu işte, söylemeye çalışıp da becerememiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

ön kol için el yayı al

Alıntıları Göster
    quote:

ön kol için el yayı al

Aynısından var.
    Hatta 1-2 saat çalıştıktan sonra bunuda PC başındayken yapıyorum. Kollarım damarlandı. Bu sayede birazdaha kalın gözüküyor tabii ama önemli olan işleci. Allaha şükür güçlüyüz dahada güçlü olmaya çalışıyoruz.
  • quote:

quote:

ön kol için el yayı al

Aynısından var.
    Hatta 1-2 saat çalıştıktan sonra bunuda PC başındayken yapıyorum. Kollarım damarlandı. Bu sayede birazdaha kalın gözüküyor tabii ama önemli olan işleci. Allaha şükür güçlüyüz dahada güçlü olmaya çalışıyoruz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım bilek ince olması sorun değildir önemli olan güçlendirmek orda kas kütlesi olmadığı için gelişmez fakat önkolu şişirebilirsin bence dambıll almalısın ve bilek hareketleri ile önkol hareketleri yapmalısın gymcenter sitesinde hareketleri bul google yaz site çıkar kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insideman -- 26 Ağustos 2008; 1:07:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Arkadaşım bilek ince olması sorun değildir önemli olan güçlendirmek orda kas kütlesi olmadığı için gelişmez fakat önkolu şişirebilirsin bence dambıll almalısın ve bilek hareketleri ile önkol hareketleri yapmalısın gymcenter sitesinde hareketleri bul google yaz site çıkar kardeşim

Alıntıları Göster
    beli ve bilekleri ince olanlardan her zaman korkun... cunku onlar her zaman gelısmeye musaıttırler kalın bıleklı olanlar kıvrak olamazlar nede esnek allah vergısı herseye sukretmek lazım karnımız doyuyorsa benımkısı bır arastırma yanlıs anlasılma olmasın benımde ıncedır ön kol felan kaslıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 87akin-izmir

beli ve bilekleri ince olanlardan her zaman korkun... cunku onlar her zaman gelısmeye musaıttırler kalın bıleklı olanlar kıvrak olamazlar nede esnek allah vergısı herseye sukretmek lazım karnımız doyuyorsa benımkısı bır arastırma yanlıs anlasılma olmasın benımde ıncedır ön kol felan kaslıdır...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 87akin-izmir

Vayy bende de öyle.. bel ve bilek ince :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

Aynen yav. Bu kas evrelerini gelişimi bende çok çabujk tamamlandı mesela.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

Aynen yav. Bu kas evrelerini gelişimi bende çok çabujk tamamlandı mesela.

Alıntıları Göster
    benimkiler hem güçsüz hemde zayıfTI.
    ama bu zayıflık kalınlık tamamen kemiklerden kaynaklanan bişey.Bazı insanların kemikleri kalın oluyor.Benim değil diğer arkadaşlarında dediği gibi çalışarak bu inceliği biraz kamufle edebiliriz.Bunun için dumble a gerek yok benim hocamın bana verdiği hareketlerle bileklerim güçlendi azda olsa.
    bileklerinize baskı yapıcaksınız.Nasılmı?
    elinizin iç tarafıyla kıllı kısma ve kılsız kısma eşit olmak şartı ile iki kolada baskı yapın.
    bu baskı olayında kaslar sıkışarak sertleşiyor.Bence en ucuz yollu deneme budur.Tavsiye ederim bide vücudunuzu dinleyin çalışmada bir yer ağrıyorsa yani aşırıya kaçmıycak şekilde orası çalışıyor demektir.
    saygılarr...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.