Şimdi Ara

UZUN SÜREDİR GEÇMEYEN BADEMCİK İLTİHABI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü5 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
16.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,başlıkta da belirttiğim gibi 1 aydan uzun bir süredir bademcik iltihabı yaşıyorum.Yaklaşık bir ay önce bademcik şişmesi,ateş,vücut ağrıları ile doktora gittim,6 tane novosef iğne ve 1 kutu augmentin verdi.Bunları kullandım fakat tedavim bittikten 3 gün sonra bademciklerim tekrar şişti.Farklı bir doktora göründüm,tekrarlamış dedi bu sefer Macrol isimli antibiyotiği verdi.Onu da bir hafta kullandım fakat ondan sonra da yeniden bademciklerim şişti.Daha sonra tekrar doktora gittim bu sefer boğaz kültürü yapalım dedi fakat sonucu negatif çıktı yani streptokok yok.Augmentin verdi 1 kutu da onu içtim.Fakat şu an augmentin biteli 3 gün oluyor yeniden şişmeye başladı bademciklerim.Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı ?Aklıma farklı şeyler gelmeye başladı,bu durum fazlasıyla rahatsız ediyor artık beni,antibiyotik kullanmaktan bıktım.

• kronik olmuş heralde bunun çözümünü doktorlar bilemiyor mu

yada dediğiniz gibi başka incelemelerde yapmaları gerek ama gerek olsada yaparlardı diye düşünüyorum

sorun surekli bademcik şişmesi ise bademcikleri kuçultme alma operasyonları yapılıyor galiba

ama iyice araştır birkaç doktora danış olmazsa
  • gren kullanıcısına yanıt
    Hiç böyle bir şey de gelmedi başıma yani bademciğim şişmezdi böyle bu yaşıma kadar.Acısını çıkarıyor sanırım.Bademcik aldırma konusunu söylemiştim ama böyle şeyler olabilir hemen almıyoruz bademciği iki şişti diye dedi.Tekrarlarsa gel yine tekrarlayan bademcik kültürü yapalım dedi.Depo penisilin yazmasını isteyeceğim artık bu gidişte,başka çare görünmüyor.Cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Hiç böyle bir şey de gelmedi başıma yani bademciğim şişmezdi böyle bu yaşıma kadar.Acısını çıkarıyor sanırım.Bademcik aldırma konusunu söylemiştim ama böyle şeyler olabilir hemen almıyoruz bademciği iki şişti diye dedi.Tekrarlarsa gel yine tekrarlayan bademcik kültürü yapalım dedi.Depo penisilin yazmasını isteyeceğim artık bu gidişte,başka çare görünmüyor.Cevabınız için teşekkür ederim.
    aynen hemen aldırma taraftarı olma zaten

bazı insanların soğuk veya sıcak yiyince bile boğazı şişebiliyor

birazda yiyip içtiklerine dikkat edebilirsin

bu arada bu aralar boğaz hastalıkları çok yaygın

hemen acele edip yanlış kararlar vermeyin

havalar ısınınca azalır umarım
  • gren kullanıcısına yanıt
    Tekrardan gittim doktora.Boğaz kültürü ve RF (Romatoid faktör) (Türbidimetrik),CRP,Sedimantasyon,Hemogram kan testlerini istedi onları da yaptırdım.Hepsi temiz,vücudumda enfeksiyon yok boğazım da temiz fakat anlamsız biçimde bademciklerim hala şiş.Doktor da bakteriyel kökenli olmadığı için antibiyotik vermedi tabiki.Bu gidişle aldıracağım sanırım bademciklerimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Tekrardan gittim doktora.Boğaz kültürü ve RF (Romatoid faktör) (Türbidimetrik),CRP,Sedimantasyon,Hemogram kan testlerini istedi onları da yaptırdım.Hepsi temiz,vücudumda enfeksiyon yok boğazım da temiz fakat anlamsız biçimde bademciklerim hala şiş.Doktor da bakteriyel kökenli olmadığı için antibiyotik vermedi tabiki.Bu gidişle aldıracağım sanırım bademciklerimi.
    bademcikleri aldıran yada küçülttüren insanlar var

ama tabi doktorlar hangi durumda aldırma yada küçültme öneriyor bilmiyorum

bu konuyla ilgili devlet hastanelerinde doktorlarla görüşün

özel hastaneler bazen gereksiz işlemlerde yapabiliyorlar zira
  • darknes1905 kullanıcısına yanıt
    darknes1905; antibiyotik ve ameliyattan önce nişadır kullanmanı tavsiye ederim,
    nişadır hiçbir yan etki ve zararı olmayan doğal bir mineraldır.
    detaylar için altta verdiğim adrese bakabilirsin.
    eğer fayda göremezsen adaçayı ve zahter, dağ kekiği çayı ile gargara dene,
    geçmiş olsun.

--►● https://forum.donanimhaber.com/bademcik-iltihabi-icin-ilacsiz-ameliyatsiz-100-kesin-care--128397350
  • Merhaba , ben de aynı sorundan muzdaribim ... Ekim ayında başlayan ateşli bademcik iltihabım için bir kutu antibiyotik kullandım , 3-4 gün geçti yine ateşle birlikte bademciklerim bembeyaz, bunun üzerine 14 penisilin iğne ve bir kutu antibiyotik kullandım , tam geçti rahatladım derken bir daha ateşli iltihaplanma... bu sefer 16 penisilin yazmıştı doktor , 4 ünü oldum , başka doktora gittim o da novosef verdi 5 tane , şimdi 3 tanesini vuruldum , yutkunurken biri acıyor onun dışında iyiyim ama bu antibiyotik geçtikten sonra yine başlayacak diye çok korkuyorum, siz ne yaptınız acaba ??? Tamamen geçti mi ? Kötü hastalıklar aklıma geliyor , zaten anksiyete bozukluğum var ... Moralim çok kötü ...
  • Sedaecesu S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun.Ben de uzun süre antibiyotik kullanmıştım.Geçti ama zor geçmişti.Boğaz kültürü yaptı mı doktorunuz? Boğaz kültürü sonucu temiz çıkmasına rağmen de geçmeyebiliyor hemen ama merak etmeyin benim şu an geçti hatta ondan sonra hiç enfeksiyon kapmadım diyebilirim.İğneleri düzenli olun,bağışıklık çok önemli bol meyve sebze yiyin geçer inşallah.
  • Çok çok teşekkür ederim 🙏🏼🌸 inşallah dediğiniz gibi geçer :) depo penisilin vurulmaya başladım , 6 aylık :) ... Çok etkili bir iğne , yine bademciklerim şişmişti, diğer gün indi ... 21 gün koruyuculuğu var , Boğaz kültüründe beta çıktı , inşallah iğneler iyi gelir ... İnşallah siz de bir daha yaşamazsınız :) çok çok teşekkür ederim tekrardan 🌸 kendinize iyi bakın ...
  • @darknes1905 teşekkürler
  • Bademcik taşı, bademciklerin çöküntülerinde biriken kireçlenmiş madde parçalarıdır. Yumuşak olabilirler ve içlerinde kalsiyum tuzlarının bulunması nedeniyle oldukça yoğun olabilirler. Kronik bademcik iltihabının ana belirtilerinden biridir.

(Tıbbi Operasyon videolarının yayımlandığı bir telegram grubunda rastgeldiğim bir video ve açıklaması)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.