Şimdi Ara

Biktim bu ogs hgs belasindan !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun karayollarindan aradilar. OGS giselerini hic kullanmamama ragmen 536 tl cezam varmis. Ustelik bu cezanin 300 kusur lirasi 2015 ten yemisim. kalanini da son 15 gun icinde yemisim. HGS kullaniyorum ogs ile herhangi bir isim yok. Cezalari FSM den gecerken yemisim. Ancak koprude ogs hgs ayrimi yok. Nasil olur da ceza yiyorum dedim. Hgs de para yoksa ogs den ceza yersiniz dediler. 2015 te hgs den cezalarim 200 kusur lira. Kisacasi ayni gecisin cezasini hem hgs den yemisim hem de ogs den.

Mesela gecende hesabimda para yoktu gectim bikac kere. Sonra hgs ye para yatirdim ceza silindi. Ancak bu gecisim icin ogs bana ceza kesmis. 13 lira hgs hesabinizdan aktaralim yoksa 148 lira ceza yersiniz dediler.

Bu nasil bir sistem anlamadim. Hgs den ceza yersem ogs den de yiyorum. Son 15 gun icinde ben hgs ye bakiye yuklemisim ancak yine de benden 13 tl para odemem gerektigi soylendi. Bu parayi hgs nizden cekelim dediler. Resmen ogs ye ayri hgs ye ayri ceza ve gecis ucreti oduyorum.

Karayollarini aradigimda konustugum beyefendi kibar olmayan bir dille bunu aciklamaya calisti. 13 lirayi cekiyim mi yoksa o da mi ceza olsun sen onu soyle dedi. Ben de itiraz edicem dedim. Dilekceler bana geliyor zaten dedi.

Ben bu parayi odemek istemiyorum. Dilekce versem de kabul etmeyeceklerini soylediler. Ne yapabilirim? Ayni gecis icin hgs vr ogs ye ayri ayri ceza odemek istemiyorum. Bakiyem yetersiz oldugunda 15 gun icinde para yuklesem bile ogs benden ayrica para istiyor. Kime sikayetci olabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam ben 2015 yılında, 2014 yılına ait, (fsm ortak gişelerden geçiş) 1165 tl ceza ödedim. aracımın üstüne kayıtlı, bakiyesi 50 tl nin hiç bi zaman altında olmayan hgs m de mevcut. yediğim cezalar ogs cezası. çağrı merkezini aradım, dilekçe yazın dediler. yazdım kabul etmediler. defalarca aradım, karayollarına gittim, muhattap bulamadım, ağız birliğiyle kabul edilmemiş, ödeyeceksiniz dendi. ödemesem faiz biniyor, ödesem niye ödüyorum belli değil. mecbur ödedim. bu ülkede mantık aramaktan vazgeçin, şansa yaşıyoruz.
  • Allah kolaylık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just sky

hocam ben 2015 yılında, 2014 yılına ait, (fsm ortak gişelerden geçiş) 1165 tl ceza ödedim. aracımın üstüne kayıtlı, bakiyesi 50 tl nin hiç bi zaman altında olmayan hgs m de mevcut. yediğim cezalar ogs cezası. çağrı merkezini aradım, dilekçe yazın dediler. yazdım kabul etmediler. defalarca aradım, karayollarına gittim, muhattap bulamadım, ağız birliğiyle kabul edilmemiş, ödeyeceksiniz dendi. ödemesem faiz biniyor, ödesem niye ödüyorum belli değil. mecbur ödedim. bu ülkede mantık aramaktan vazgeçin, şansa yaşıyoruz.

Telefondaki kisi zaten o kadar umursamaz konusuyodu ki sinir oldum. 2015 teki cezalarimda benim de kredi kartima bagliydi hgs. Bi de piskinlik yapmalari da cabasi. Dilekce zaten benim elime gelecek demesi bile sinir bozucu.

• neden otomatik ödeme yapmıyorsunuz,ben ogs yi vadesiz hesabıma bağlattım eksildikçe yüklüyor,hiç ceza ödemedim

• ingeniarius kullanıcısına yanıt
    bu tip çağrı merkezi çalışanları insanı delirtir hocam. resmen soygun bu kesilen ceza ama elden bir şey gelmiyor. sorunu bir şekilde çözebilirseniz, bilgi verirseniz çok sevinirim. belki itiraz hakkım olabilir.
  • hayır bunca senedir ben OGS ile HGS farkını anlayabilmiş değilim. neden hepsini aynı şey yapmıyorlar abi farkı ne ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

neden otomatik ödeme yapmıyorsunuz,ben ogs yi vadesiz hesabıma bağlattım eksildikçe yüklüyor,hiç ceza ödemedim

Hgs zaten 2015 te kredi kartina bagliydi. Ogs cezalarim da o seneden cikti. Mesela suan hgs hesabimda para var ancak son gecislerimin bazilari ogs den gozukuyor ve hgs hesabindan para cekelim mi diye aradilar. Fsm de bildiginiz gibi giseler ortak.
    Her seyi gectim. Gectigimiz haziranda karayollarini arayip ogs cezam var mi diye sormustum. Cunku 1 seferinde bogazici koprusunden gecerken dikkat etmeden gecmistim ve emin olamadigim icin aramistim.
    Bana ogs ile ilgili herhangi bir borcum olmadigini soylediler. Ayrica yanlislikla gecerseniz bile 1 ay icinde biz hgs den aliyoruz dediler. Yani 2016 haziranda gecmise yonelik borcum olmadigi soylenmisti. Sizce de celiskili degil mi ? Neredeyse 2017 ye gircez 2015 ten borcum oldugunu simdi ogreniyorum. Ustelik eskiden netten kontrol ettigimde de cikmiyordu

• quote:

neden otomatik ödeme yapmıyorsunuz,ben ogs yi vadesiz hesabıma bağlattım eksildikçe yüklüyor,hiç ceza ödemedim

Hgs yi vadesiz karta çevrildiğinde,herhangi bir ücret odeniyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan

quote:

Hgs yi vadesiz karta çevrildiğinde,herhangi bir ücret odeniyor mu?

bankadan aldıysan otomatik ödeme talimatı verirsin,ücret ödnmiyor.bakiyen eksildikçe hesabından yada kredi kartndan para yüklüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ingeniarius

quote:

Hgs zaten 2015 te kredi kartina bagliydi. Ogs cezalarim da o seneden cikti. Mesela suan hgs hesabimda para var ancak son gecislerimin bazilari ogs den gozukuyor ve hgs hesabindan para cekelim mi diye aradilar. Fsm de bildiginiz gibi giseler ortak.
    Her seyi gectim. Gectigimiz haziranda karayollarini arayip ogs cezam var mi diye sormustum. Cunku 1 seferinde bogazici koprusunden gecerken dikkat etmeden gecmistim ve emin olamadigim icin aramistim.
    Bana ogs ile ilgili herhangi bir borcum olmadigini soylediler. Ayrica yanlislikla gecerseniz bile 1 ay icinde biz hgs den aliyoruz dediler. Yani 2016 haziranda gecmise yonelik borcum olmadigi soylenmisti. Sizce de celiskili degil mi ? Neredeyse 2017 ye gircez 2015 ten borcum oldugunu simdi ogreniyorum. Ustelik eskiden netten kontrol ettigimde de cikmiyordu

Şu an sizinle aynı durumdayım. Yaptıkları dandik sistem çalışmıyor, cezasını bize kesiyorlar. Hayır sonra düzeltseler anlarım ama yalan herşey. Yalan diyorum çünkü telefonda defalarca "borcunuz yok" dediler. Hgs geçiş ihlali yok dediler. Aracimi sattım. Hgs kartımı iptal ettim. Daha bugün ceza geldi. Cezaları yıllık kesiyormus beyefendiler. Yani sen bir ihlal yaptıysan bunu 1 sene sonra ogrenebiliyorsun. Dolayısıyla ne bakiye yükleyebilir ne de zamanında yanlışı düzeltebilirsin.

• hem hgs hem ogs den nasıl ceza yiyorsunuz? hem ogs hem hgs abonesi misiniz yoksa?
  • Konuyu görünce bende bir bakayım dedim geçişlerime. Köprüden 2 kere geçtim ama tek geçiş gözüküyor. Acaba anadolu otobanından geçip devam edince ücret alınmıyor mu anlamadım. Çünkü Gişe falan görmemiştik Tüyap'a giderken.

30 unda dönerken yine geçtim dönüş yolundakini kesmiş ve zaten gişeden geçmiştim. İstanbullu olmadığım için bilmiyorum başıma iş çıkmasın diye sorayım dedim :)

Biktim bu ogs hgs belasindan !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 20 Ekim 2016; 1:39:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

hem hgs hem ogs den nasıl ceza yiyorsunuz? hem ogs hem hgs abonesi misiniz yoksa?

Yok isin asli oyle degilmis. Cezayi ya hgs den yiyomusum ya ogs den. Ogs cihazim yok hic kullanmadim plakaya tanimli onceden de hic alinmamis. Bazi gecislerde ogs den ceza yemisim ancak bunun farkina varmak imkansiz cunku ben hgs kullaniyorum. Ogs yi sorguladigimda da hicbir zaman ceza gozukmuyordu.
    Daha onceden cikmayan ceza simdi cikti ve sordukca da artik kafam karisti.

• Dilekcw bana gelicek demesine takilmayin.
    Tarih ve saatiyle cezanin hem ogs hem hgs den kesildigini belirtin. Wkine de varsa ceza makbuzu ya da hesap ekstresini falan koyun tarih ve saat gorunen. Sonra da ayni gecis iki kere yazilmistir ogsnin iptalimi talep ediyorum yazin.
    Eger dediginiz gibi ayni gecis icin iki kere kesilmis ise duzeltirler

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Konuyu görünce bende bir bakayım dedim geçişlerime. Köprüden 2 kere geçtim ama tek geçiş gözüküyor. Acaba anadolu otobanından geçip devam edince ücret alınmıyor mu anlamadım. Çünkü Gişe falan görmemiştik Tüyap'a giderken.

30 unda dönerken yine geçtim dönüş yolundakini kesmiş ve zaten gişeden geçmiştim. İstanbullu olmadığım için bilmiyorum başıma iş çıkmasın diye sorayım dedim :)

hocam hangi siteden kontrol ettiniz geçişlerinizi?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Dilekcw bana gelicek demesine takilmayin.
    Tarih ve saatiyle cezanin hem ogs hem hgs den kesildigini belirtin. Wkine de varsa ceza makbuzu ya da hesap ekstresini falan koyun tarih ve saat gorunen. Sonra da ayni gecis iki kere yazilmistir ogsnin iptalimi talep ediyorum yazin.
    Eger dediginiz gibi ayni gecis icin iki kere kesilmis ise duzeltirler

Yok gunleri karsilastirdilar farkli gunlerdeymis ancak birkac ay oncesine kadar hic cezam yoktu. Cagri merkezini arayip sordugumda da hic cezaniz yok demislerdi. Simdi ise bir suru ceza cikarttilar. Benim kafam karisti acikcasi bu sistem nasil isliyor ben cozemedim. Giseler ortak oldugu icin baya karisiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.