DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Biber Gazı mı Bıçak mı?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
43
Cevap
0
Favori
3.366
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Biber Gazı mı Bıçak mı?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      415 Mesaj
      03 Aralık 2011 12:38:09
      Evet arkadaşlar malumunuz omuz atma tartışmasında bile büyük kavgalar çıkıyor.
      Kendimizi korumak için hangisini önerirsiniz?Daha 2 gün önce bana bıçak çekildi kendimi zor kurtardım.

Kendimi kormak için biber gazı düşünüyorum ama internetteki resimlerine baktığımda(nato) cebe sığmaz,aşırı büyük gözüküyor.Ve etkileri hakkında şüphem var.Bazılarının yorumuna göre pek fayda sağlamıyor bazılarına göre bir fısı daire boşaltmaya yeter.
      Ama bir bıçak cebe çok rahat sığabilir,etkilerinden eminim ama göz korkutmaya yetmediği zaman yaralamam gerekecek-ki buda başıma iş açabilir-

Kuru sıkı silahıda her yere götüremem taşımak problem olur.Siz bu konuda ne diyorsunuz?

edit:şimdi klavye delikanlıları atlamasın hemen,saldımak için değil kendimi korumak için istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlmd -- 3 Aralık 2011; 12:39:46 >

• Yarbay
      3196 Mesaj
      03 Aralık 2011 12:41:38
      diyelimki bıçağı taktın başına iş açılır. Ama gazı sıktın kaçtın başına herhangi bi iş geleceğini sanmam çünkü kalıcı etkisi yok

Gerek yok her sözü, laf ile beyana.. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana...
      Hz. Mevlana
    • Yüzbaşı
      415 Mesaj
      03 Aralık 2011 12:44:03

quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

diyelimki bıçağı taktın başına iş açılır. Ama gazı sıktın kaçtın başına herhangi bi iş geleceğini sanmam çünkü kalıcı etkisi yok

Bu biber gazı boyut olarak çok büyük gözüküyor...
      Taşımakta zorluk çekerim gibi geliyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1689 Mesaj
      03 Aralık 2011 12:46:45
      quote:

Orijinalden alıntı: hlmd

Alıntıları Göster

Bu biber gazı boyut olarak çok büyük gözüküyor...
      Taşımakta zorluk çekerim gibi geliyor..

Büyük falan değil. Avucunun içine alsan görünmez. Ayrıca natonun etkisi tartışılmaz. Bir fısta adamı gebertir. Zamanında arkadaşa sıkmıştık 20 dk gözlerini açamadı ve solunum zorluğu çekmişti. Ama ben sıkmadım başkası sıktı. Birde kaşınıyodu sıksanıza bi merak ediyorum falan deyip duruyordu.

• Yüzbaşı
      415 Mesaj
      03 Aralık 2011 12:48:13

quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Alıntıları Göster

Büyük falan değil. Avucunun içine alsan görünmez. Ayrıca natonun etkisi tartışılmaz. Bir fısta adamı gebertir. Zamanında arkadaşa sıkmıştık 20 dk gözlerini açamadı ve solunum zorluğu çekmişti. Ama ben sıkmadım başkası sıktı. Birde kaşınıyodu sıksanıza bi merak ediyorum falan deyip duruyordu.

hmm internetteki resimlerde deodorant kutusu gibi(o boyutta) gözüküyor.

• Binbaşı
      1689 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:01:49
      quote:

Orijinalden alıntı: hlmd

Alıntıları Göster

hmm internetteki resimlerde deodorant kutusu gibi(o boyutta) gözüküyor.

5-6 cm bi boyutu var ne deodorantı canım.

• Binbaşı
      1537 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:06:31
      2sinide taşıması yasak küçük bıçak oldumu bişey demiyolar gerçi ama biber gazının 240tl cezası var dedi polis benimkine el koydu her yerde taşırsın cebe felan sığar küçük ve sıkarken adama tutturursan kaçarı yok adamın baya etkiliyo daha dün arkadaş salona sıktı mutfakta camı açtık kapıyı kapadık zor durduk çokta sıkmadı 1sn felan sıktı

• Teğmen
      145 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:11:01
      tak pıçağı

Faithless
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Aralık 2011 13:11:22
      bide elektrik silahları var adamı bayıltan
      önce bu

sonra bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corleone_1988 -- 3 Aralık 2011; 13:13:18 >

• Yarbay
      2751 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:13:46
      Lisedeyken spor salonunda sıkmıştı arkadaş bütün spor salonundakiler dışarı kaçmıştı

.
    • Yüzbaşı
      363 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:16:24
      quote:

Orijinalden alıntı: tahago

2sinide taşıması yasak küçük bıçak oldumu bişey demiyolar gerçi ama biber gazının 240tl cezası var dedi polis benimkine el koydu her yerde taşırsın cebe felan sığar küçük ve sıkarken adama tutturursan kaçarı yok adamın baya etkiliyo daha dün arkadaş salona sıktı mutfakta camı açtık kapıyı kapadık zor durduk çokta sıkmadı 1sn felan sıktı

Biber gazını taşımanız suç değilk. Ancak bunu kullanmanız suç Eğer ağır bir saldırı altında olduğunuzu kanıtlayamazsanız, yani hukuktaki meşru müdafaa gibi bir şey, kullanma nedeniyle ceza görebilirsiniz.
      http://hukuki.net/showt...ber-gaz%FD-kullan%FDm%FD

Kappa
    • Yarbay
      2381 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:17:07
      Şok tabancası al bence.

AMD FX 6300 3.5 Ghz / G.Skill RipJawsX 8 GB 1600 Mhz / Sapphire HD 7850 O.C Edition 2GB / MSI G46 970A / Cooler Master HAF 912+ / CX750Watt / Samsung Galaxy S3 /Ipad Mını 16 Gb
    • Yüzbaşı
      994 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:18:19
      Bir keresinde yemiştim biber gazı, adamı her türlü aciz bırakıyor, gözlerini kapatıp öksürmekten başka bir şey yapmıyorsun ek olarak gözlerini yakıyor. Acısı 15-20 dk sürüyor. Ama bıçak alırsan adamla yakın temas kurman lazım ki bu sırada karşındaki iri yarı bir tipse kolayca senden sıyrılır hatta ve hatta bıçağı elinden alır. O yüzden biber gazı diyorum. Ama taserlar var birde..Ki en alanında en iyisidir.

Bugün evrim için ne yaptın?
    • Binbaşı
      1537 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:21:14
      quote:

Orijinalden alıntı: listen

Alıntıları Göster

Biber gazını taşımanız suç değilk. Ancak bunu kullanmanız suç Eğer ağır bir saldırı altında olduğunuzu kanıtlayamazsanız, yani hukuktaki meşru müdafaa gibi bir şey, kullanma nedeniyle ceza görebilirsiniz.
      http://hukuki.net/showt...ber-gaz%FD-kullan%FDm%FD

hocam o 2007 maalesef yeni yasaya göre taşımakta suç (muş) aksini ispat edebilen varsa bende yanımda korkmadan taşırım

• Yüzbaşı
      363 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:23:00
      quote:

Orijinalden alıntı: tahago

Alıntıları Göster

hocam o 2007 maalesef yeni yasaya göre taşımakta suç (muş) aksini ispat edebilen varsa bende yanımda korkmadan taşırım

Tüh ya

Kappa
    • Yarbay
      4325 Mesaj
      [04 Mart 2017 12:28:10 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      03 Aralık 2011 13:25:24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 3 Aralık 2011; 13:26:05 >

• Yüzbaşı
      399 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:29:02
      bıçağı napacan takacan mı ?

Kulakları tırmalayan aynı şikayet: bu memlekette yaşanmaz. Doğru! Kapitalizm, Bizansın canım havasını fabrika bacaları, egzoslar, genzi ve ciğerleri kemiren murdar kokularla yaşanmaz hale getirdi. Ama efendilerimizi tedirgin eden bu lağım kokusu, bu kıyamet gününü hatırlatan insan ve makina uğultusu, bu toz, bu sinek değil ki. Onlar İstanbul'un insanından şikayetçi. İstanbul'un insanından yani kendilerinden. Aynaya tahammülleri yok. Bu memlekette yaşanmaz diyenin yüzüne tüküresim geliyor.
    • Yüzbaşı
      415 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:29:36
      Taser ve bibergazı ikilisi yapabilirim o zaman
      Bu ikisini taşımanın suç olup olmadığını bilen var mı?
      Gerçi kolay kolay aramaya denk geliceğimi sanmıyorum...

• Android Beta Kullanıcısı
      2442 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:36:16
      Dazzer II derim her türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnn -- 3 Aralık 2011; 13:36:43 >

• Yüzbaşı
      387 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:36:22
      Kangal alır.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.