Şimdi Ara

Bialetti Venus Moka Pot 4 fincan Kahve Makinası 271.5TL - Kargo bedava-Amazon.com.tr

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.225
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her yerde 360 TL iken 271.54TL çok iyi fiyat.

Kahveseverler mokapotu iyi bilir, anlatmaya gerek yok. Bilmeyenler için söyleyeyim, Türkiye'de nasıl her evde çay için çaydanlık, Türk kahvesi için cezve vardır, İtalya'da da moka pot var. Espressoya yakın, gayet lezzetli kahveyi pahalı kahve makinesi ya da ekipmana ihtiyac duymadan kolaylıkla yapabilirsiniz, sadece kahve ve su yeterli. Hatta süt ekleyerek latte falanda kolayca yapabilirsiniz. Marketlerde ya da internette satılan hazır öğütülmüş Jacobs, Tchibo, Kahve Dünyası vs gibi kahveler öğütüm olarak mokapota uygun. Ama kahveye meraklı, damak tadınıza güveniyorsanız daha kaliteli, taze çekirdeklerle çok daha iyi kahve de yapabilirsiniz.

İtalyan Bialetti firması mokapot'un mucidi. Venüs serisi alüminyum değil, tamamen çelik, dolayısıyla temizlemesi daha kolay, sağlık açısından da daha güvenli. 4 fincan, 2 kişi için ideal, 1 kişiye biraz çok, 3 kişiye de biraz az gelir.
    Bialetti Venus Moka Pot 4 fincan Kahve Makinası 271.5TL - Kargo bedava-Amazon.com.tr

https://www.amazon.com.tr/Bialetti-Tassen-Espressokocher-Induktion-Edelstahl/dp/B0009Q1DNS/ref=sr_1_2?dchild=1&qid=1593503247&refinements=p_4%3ACem&s=kitchen&sr=1-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycanata -- 30 Haziran 2020; 12:28:5 >

• Ben geçen hafta almıştım, çok memnun kaldım gerçekten. Alt haznesi teflon kaplı.
  • Üretici cem diyor altta??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Türkiye’de Cem sattığı için olabilir ama Cem Bialetti’nin zaten, satın almışlardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İkea radig almıştım zamanında, ondan ne farkı var acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çelik olması avantaj değil bence. Yabancı satış sitelerinde Köşeli klasik modellerin daha iyi olduğu yazıyordu. Birkaç sene önce alırken bakmıştım aklımda böyle kalmış.

Çelik zor ısınır. Suya Alüminyum geçişinin çok çok düşük olduğuna dair çalışmalar vardı. Ben çok memnunum.

• spydroptan baktım amazon italyada 188 diyor vergi+kargo ile aynı fiyata gelebilir
  • willyyyyy W kullanıcısına yanıt
    spydroptan diğer ülkelerdeki amazona nasıl bakabiliyoruz.
  • Ceryanlı mu bu, o alttaki düğme nedir?

• ekdellal kullanıcısına yanıt
    emniyet valfi. patlamasın diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Çelik olması avantaj değil bence. Yabancı satış sitelerinde Köşeli klasik modellerin daha iyi olduğu yazıyordu. Birkaç sene önce alırken bakmıştım aklımda böyle kalmış.

Çelik zor ısınır. Suya Alüminyum geçişinin çok çok düşük olduğuna dair çalışmalar vardı. Ben çok memnunum.
    Italyanlar genel olarak aluminyumu tercih ederler, kullandikca yapilan kahvenin tadinin daha iyi oldugunu soylerler, yani ilk yapisinizla yuzuncu yapisiniz arasinda olumlu yonde lezzet farki vardir. Bu arada Bialetti, Italya'daki 100 evin en az 99'unda moka potu oldugunu iddia eder.

• Ohoo zahmetli bu, otomatik filtre kahve Makinesine devam evde.

Şurda vidyosu var;
    https://www.youtube.com/watch?v=QeagSGB7fv4&feature=youtu.be

• ekdellal kullanıcısına yanıt
    bende cafissimo var. temizliği vs. daha uğraştırır diye bu moka potları araştırıyorum. bunlar bence daha pratik. tabi 4-5binlik makineleri hariç tutuyorum.
  • tuncaybe kullanıcısına yanıt

G7 ülkelerinde bizdeki kahve cezvesi gibi her mutfakta var.

Alüminyum olması bizdeki bakır cezve gibi ısı iletimi nedeniyle çok önemli. Çelikte çok uzun süre ateşte kalacağından kahveyi biraz yakar diye düşünüyorum. Su buharlaşana kadar Üst kat çok ısınır.

Bende 3 ve 6’lık Bialetti var. Fincanda sütlü falan içiyorsanız starbucks tall/grande hacmine göre kıyaslarsak 1 ve 2 kişilik diyebilirim.

• Herşeye ek gümrük vergisi geldiği şu günlerde Allah amazon'u başımızdan eksik etmesin. Jeff bezos'a zeval vermesin. Yaşasın Sonunda benimde bialettim oldu

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    3 kişilikte tahminen ne kadar expresso alabiliyoruz. bir su bardağı çıkıyor mu?
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    Bende bu var 2 senedir. Çok memnunum. Size afiyet olsun, her türlü kahve iyidir.

https://www.watsons.com.tr/p/homend-5002coffeebreak-cek-ogut-filtre-kahve-mak-35289

internette ml olarak hacmi yazıyordur yarım bardağı az geçer

• willyyyyy W kullanıcısına yanıt
    ben sitesinden bakıyordum direkt. uzantıyı yükleyince gözüküyormuş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.