Şimdi Ara

Beylikdüzü'nden ev alsam deprem tehlikesi geçer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, şu an oturduğumuz ev 1999 depreminden önce yapıldı onun için kendimi rahat hissetmiyorum, şimdi ben Beylikdüzü'nden yeni yapılmış ev alsam deprem olurken rahat rahat oturabilir miyim?

Yani demek istediğim yeni yapılan evler kaç şiddetindeki depremlere dayanıklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Child -- 28 Eylül 2019; 0:56:46 >

• Suriyedeki evler çok saglammış hemde ucuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O evde kaldığın hata göz göre göre ölümü bekliyorsun!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev sağlam olsa bile zemin kötüyse evi götürebilir. Depreme uzaklık yakınlıktan ziyade, zemininde durumu en az yakınlık kadar önemli. Yani diyelim çanakkalede bi deprem oldu hicbir ev yıkılmadı ama istanbulda yıkılabilir 99 depreminde olduğu gibi çünkü zemin bütün değilse deprem dalgaları vurup geçmez heryeri oynatır. Tabi beylikdüzünün zeminini bilmiyorum ama riskli diyor çoğu uzman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkurt02 -- 28 Eylül 2019; 1:40:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

O evde kaldığın hata göz göre göre ölümü bekliyorsun!
    Haklısın ama şu an ev alacak param yok, biriktiriyorum , en mantıklısı kiraya çıkmak
  • 99dan sonra deprem yönetmeliğinde büyük değişiklik yapıldı. taşınacağın bina 15 yıldan yeni olursa iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.