Şimdi Ara

Beyler kas gerçekten güç mü demek? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
17.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Anticitizen One

quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

kasın hacmi gücü belirlemez.

kasın gücü gücü belirler.

kasın güçlüyse güçlüsündür.

bilek güreşi tamamen farklı birşey.

bunu yazmak için girmiştim şimdi gidiyorum

+1 Bilek güreşi çok başka birşeydir kasla alakası yok bana göre.Ha geliştirirsin belki adama doğuştan gelen bilek gücüyle baş edemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poysion

biride asıl güç para demiş asıl güç para değil kardeş işte, mesala sen çok zenginsin diyelim birsürü koruman var en güvendiğin ailenden biri geldi seni ziyarate buda seni kıskanıyo diyelim zenginliğini ama sen hissetmedin ona izin verirsin yanına gelmesine korumalar bırakır doğal olarak ikiniz otururken mutfaktan bi bıçak alıp gelse boğzını kesmeye kalksa sende yürek veya kas veya çeviklik veya zeka ya da herneyse olmasa, kendini kouryamazsın ölürsün...

yani paranın yapamıyacağı şeylerde var...

Parayla Çelik Yelek alabilirsin ama kaslardan bir Çelik Yelek yapamazsın.Hertürlü parası olan çok daha güçlüdür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hissetme

quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

quote:

Orijinalden alıntı: Bajo

quote:

Salonda bi arkadaş var çocuk iki katım, lat pulldownda 75 basıyor, bende 75 basıyorum. Demek ki neymiş kasa bakmıyormuş. military presste 15 kg basıyor bende 15 basıyorum. alayına giderim.

Hareketi doğru yapmak çok önemli. Lat pull downda omuzları geriye çek ve aşağı indir, göğüsü ileri çıkar. Bir daha dene bakalım 75kg yapabilecek misin. Ha dediğine katılıyorum çok iri çok kaslı olmak çok güçlü olmak değildir. Ama senin 2 katın olan bir adamda muhtemelen senden fazla kas ve güç olacaktır eğer ikinizde aynı süredir spor salonuna gidiyorsanız

Doğru yaptığımı düşünüyorum hocam. Yanlış yapılacak derecede komplike bi hareket değil zaten. Bi barbell rowing değil yani, bu hareketi 2 haftada anca öğrenebildim ki hala doğru mu yapıyorum emin değilim.

Kas geliştirme kaldirabilecegin yük ile alakalı degil Adam amele olmadığı için senin gibi fazla girmiyor olabilme ihtimalinide degerlendir. 5 kilo yapan adam bende fazla gelişti ben niye gelismedim diye steoroid alma sonra.
    VG yarış değildir. Yarışmak istiyorsan halter çalış müsabakalara katil orada göster farkını...

Tamam ben ameleyim o yüzden fazla girdim

Az basıpta başkasından fazla gelişen birini göster sana çukulata alıyım.

Bak işte, sonra niye böyle oluyor. Sabah sabah giriyorsun foruma, biri sana amele demiş, abuk sabuk ok smileyi falan atmış. Sen kimsin yasdasdasd demezler mi adama.
    VG gayette yarıştır, şampiyonaları niye oluyor sanıyorsun. Kendimi o arkadaşımla kıyaslamak beni motive eden bi faktörse, kıyaslarım gayette yarışa girerim. Hareketi doğru düzgün yaptıktan sonra istersem 1000 kilo basarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 28 Mart 2013; 8:34:12 >

• Buna pek katilmiyorum kas yokkende 70 kusur kilo motoru tasiyodum simdide tasiyorum.Duz mantikda bakarsak kas=guc ama youtubedaya da mahalle kavgalarina baktiginizda minik adamlar kasli adamlari yereindiriyor.Kas yapanlar ozguvensiz veya korkak degil ha oyleleri var midir?vardir ama genele yayilmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

Kas güç değildir. İlaç kullanarak kas yapanlarda var. Yapay olarak ta. Bunun en güzel örneğini sörvayvır da gönüllüleri izleyerek görebilirsin.

aynen şişirme balon hepsi
  • quote:

Salonda bi arkadaş var çocuk iki katım, lat pulldownda 75 basıyor, bende 75 basıyorum. Demek ki neymiş kasa bakmıyormuş. military presste 15 kg basıyor bende 15 basıyorum. alayına giderim.

yavaş git sen adam gibi bi salonda vucut gelıstırme yapan bırıyle çalış bakalım senınle 3*10 biceps calısırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

kasın hacmi gücü belirlemez.

kasın gücü gücü belirler.

kasın güçlüyse güçlüsündür.

bilek güreşi tamamen farklı birşey.

Konuda okuduğum tek mantıklı cevap.
  • guc kalpten gelir kalp kasi var ama aort atar damari o gucu sagliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Orijinalden alıntı: poysion

biride asıl güç para demiş asıl güç para değil kardeş işte, mesala sen çok zenginsin diyelim birsürü koruman var en güvendiğin ailenden biri geldi seni ziyarate buda seni kıskanıyo diyelim zenginliğini ama sen hissetmedin ona izin verirsin yanına gelmesine korumalar bırakır doğal olarak ikiniz otururken mutfaktan bi bıçak alıp gelse boğzını kesmeye kalksa sende yürek veya kas veya çeviklik veya zeka ya da herneyse olmasa, kendini kouryamazsın ölürsün...

yani paranın yapamıyacağı şeylerde var...

Parayla Çelik Yelek alabilirsin ama kaslardan bir Çelik Yelek yapamazsın.Hertürlü parası olan çok daha güçlüdür

bıçakla boğazunı kesse dedim sende çelik yelekden bahsediyorsun müdür :D

• Bende kas yok. Güç de yok. Ben öleyim mi?
  • Kontrolsüz güç, Güç değildir der ve çekilirim ...
  •  Beyler kas gerçekten güç mü demek?
  • Konuyu açan arkadas kavgadaki gücü soruyor yanılmıyorsam.
    Buradaki gücü açığa çıkartan en önemli faktör,nefes kontroludur.Ne kadarduzgun nefes alır verirsen,okadar daha dayanıklı olursun.Gücünü ani olarak tüketmezsin.
    Genel manada kaçmak,savaşmak ikileminde vücutta aşağıdaki olaylar olur:
    Beynin kavgayı anlar ve sana sorar;kaçıcak mısın,savaşacak mısın?Burada savaşacağım dersen böbrek üstü bezlerinden maksimum düzeyde adrenalin salgilanmaya baslar.Kalbin çok daha fazla atarak dakikada 25-30 solunum ile almis oldugun oksijen miktarı yüksek kanı yaşamasal organlarından kısmen çekerek,buraya dikkat,kol ve bacak kaslarına gönderir.buda atp ile guclendirilmis kas demektir( cümle biraz devrik oldu).
    Dünya üzerinde bilinen bu duruma en iyi örneklerden biri;usa da ki 50 li yaslarda bir kadının,400 kiloluk araba arka dingilini,oğlunun üstünden kaldirmasidir.
    Yukarıda anlatmak istediğim , gücü belirli bir seye sokamayiz.Birden fazla olayın,birde fazla sistemin koordineli bir sekilde çalısmasıdır güç.
    110 kilo geliyorum.70 kilo güreşçinin beni 3 hamlede yere serdigini bilirim.Bunun nedeni adamın tekniği idi.
    Amac kavga ise,dirayet,nefes alabilmek,dayanıklılık ve tabiki teknik gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet kısmen öyle aslında.Ama kemik gücü denilen bir olay var ve buda doğuştan gelir.Çok sıska adam gördüm öküz gibi güçlü olan.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.