Şimdi Ara

Beyler kas gerçekten güç mü demek? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
2
Favori
17.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alejàndro

quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

quote:

Salonda bi arkadaş var çocuk iki katım, lat pulldownda 75 basıyor, bende 75 basıyorum. Demek ki neymiş kasa bakmıyormuş. military presste 15 kg basıyor bende 15 basıyorum. alayına giderim.

Hocam çok yanlış yorum yapmışsın. Belki güçleriniz hemen hemen eşit olabilir fakat arkadaşın o hareketlere girmeden önce hangi hareketlere girdi, süper set mi yapıyordu, kaç tekrar yaptı, kaç kg ile çalıştı, gün içerisinde ne kadar karbonhidrat aldı? bunlar çok önemli bilgiler.

Konuya gelecek olursak.. Tendom kalitesi(yapısı)+(beraberinde çalışmayla gelecek olan)kas = güçtür.

"Gavgada yüreg gerekirrr huoppp" diyenler lütfen yapsınlar şu sporu ve kas gelişimini. Lütfen bir içine girsinler olayın.

Doğru diyorsunuz ama zaten öyle bi kıyaslama yapacaksak genelde aynı anda girmeye çalışıyoruz hareketlere. Karboyuda kendi ağırlığımıza göre almaya çalışıyoruz vs vs. Şartlar eşit yani

Ayrıca şu da var, ben bugün barfiks, barbell rowing, row pulley yaptıktan sonra lat pulldown girdim, o ısındıktan hemen sonra girdi. Yine aynı ağırlığı bastık, kendisi de söyledi zaten, yakın arkadaşım öyle sidik yarıştıracak halimiz yok Benim iskelet gibi gezdiğim zamanlarıda bilen birisi.

O zaman dediğim gibi tendom olayı önemli seninkiler daha güçlüdür

• quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

güç nedir..bi yumrukla adamı indirmek mi,1 saat yorulmadan koşmak mı,mükemmel kondisyonla yorulmadan 90 dk futbol oynamak mı..bunlar hep farklı şeyler.

yumrukla adam indirmek daha yakın olur çünkü güç birim zamanda yapılan iştir , yapılan iş / zaman , o halde evet yumruk atmak daha fazla güç göstergesi oluyo
  • Bilek guresinde benden cok daha kasli birini yıktim bunu uzun boyuma dayandiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

Kas güç değildir. İlaç kullanarak kas yapanlarda var. Yapay olarak ta. Bunun en güzel örneğini sörvayvır da gönüllüleri izleyerek görebilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: stajer54

Şişmiş kocaman kaslarınız olacağını sert kasların olsun daha verimli :) çünkü şimdilerde moda igneyi basıp sişiriyorlar vücutlarını ama sadece body ıle ugrastıkları ıcın o vucut pek bır ıse yaramıyor bknz survivorda ümit karana adam asıl sporcu iğneli fln değil :D bknz survıvordaki gönüllülerdeki sarısın cocuga kaslı fln ama iğneyle sısırılmıs :D
    Yıl olmuş 2013 hala sörvayvırı gerçek sananlar var

• quote:

Orijinalden alıntı: Birkhoff

quote:

Kas güç değildir. İlaç kullanarak kas yapanlarda var. Yapay olarak ta. Bunun en güzel örneğini sörvayvır da gönüllüleri izleyerek görebilirsin.

quote:

Şişmiş kocaman kaslarınız olacağını sert kasların olsun daha verimli :) çünkü şimdilerde moda igneyi basıp sişiriyorlar vücutlarını ama sadece body ıle ugrastıkları ıcın o vucut pek bır ıse yaramıyor bknz survivorda ümit karana adam asıl sporcu iğneli fln değil :D bknz survıvordaki gönüllülerdeki sarısın cocuga kaslı fln ama iğneyle sısırılmıs :D

Alıntıları Göster
    ben 4 ay fitness a gittim . Kas yaptım böyle vücudum şekillendi kollarım falan . Abim ise sıska bişey (ben 19 abim 23) beni bilek güreşinde yeniyo. Sebebi ise onda kuru güç var kas çeşidinden de kaynaklanıyo bi beyaz kas grubu var bide kırmızı kas grubu Kırmızı kas daha güçlüdür.

• quote:

quote:

quote:

Ne alaka şimdi inanmakla adam sadece örnek vermiş fizik olarak ki doğru söylüyor adam futbolcu bünyesi güçlü her ne kadar kası olmasada ama o hilmicem bilmem ne alayı şişirme kas görüntü olarak iyi güç olarak sınıfta kalır

• Güç, düzenli idmandan gelir.
    Hayvan gibi vucut yap, sporu bırak o kasların yıne kalır, ama senden daha zayıf hiç ara vermemiş birisi seni devirebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalgücü

quote:

quote:

quote:

Ne alaka şimdi inanmakla adam sadece örnek vermiş fizik olarak ki doğru söylüyor adam futbolcu bünyesi güçlü her ne kadar kası olmasada ama o hilmicem bilmem ne alayı şişirme kas görüntü olarak iyi güç olarak sınıfta kalır

alakası şu o adamın kaslarının şişirme oldugunu nerden biliyo yani örnek yanlış ve adamın demek istediğini anlayabiliyorum gayet rahat...

• quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

quote:

quote:

öz güveni olmayan ve korkaklar kas yaparlar güc kasta degil yürektedir

Bi yav he he de benden.

Klavye delikanlilari sizi

Güç kasta değil yürekteymiş , bi gün izbandut gibi bi adamla kavga ettiğinde görürüm yüreğini , adamın yüreğini yerinden sökerler hangi yürekten bahsediyosun.

Nuri protein tozu almaya başladı lan olan benim omuza olacak

• Bunun boyla da alakasi var.180 boyunda 80 kilo biri 160 boyunda 80 kilo olanı ezer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hukukçu Bey -- 27 Mart 2013; 17:10:27 >
  • Kasın görünümüyle kuvveti farklı bence sıska bir arkadaş her gün çalışan şek gibi kolları olan bir arkadaşı yenmişti bilek güreşinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: schwifty

quote:

Alıntıları Göster
    Ümit karanla muratın vs sini izle kasın güç olmadığını anlarsın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Targaryen

quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

quote:

quote:

quote:

Bi yav he he de benden.

Klavye delikanlilari sizi

Güç kasta değil yürekteymiş , bi gün izbandut gibi bi adamla kavga ettiğinde görürüm yüreğini , adamın yüreğini yerinden sökerler hangi yürekten bahsediyosun.

Nuri protein tozu almaya başladı lan olan benim omuza olacak

Alıntıları Göster
    Düzenli olarak koşu yaparım (her sabah 7-9)

Evde kendim çalışırım yay,dambıl,bilek içinse sıkmalık birşey var o ayrıyetten mekik şınav barfiks cabası.Bunların hepsini düzenli ve istikrarlı bi şekilde tekrarlarım şuan beni yıkacak kendi camiamda max 2-3 kişi vardır açık net. Kısaca yürek değil bilek!

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Kasın görünümüyle kuvveti farklı bence sıska bir arkadaş her gün çalışan şek gibi kolları olan bir arkadaşı yenmişti bilek güreşinde

• quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

Alıntıları Göster
    kavgada elbette kas gücü önemlidir ama orta çağda yaşamıyoruz bir sürü delici kesici öldürücü vb. alet var

• quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

Alıntıları Göster
    herkes gucu bir noktada illaki adam dovmeye, dayak yememeye vs vs ye baglamis. bu saldirgan ve siddete yonelik olan dusunce sekli nedir genclerdeki, profesyonel bir psikolojik destek alin gencler haliniz vahim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

quote:

bunu gözlerimlene dayanarak mı söylüyosun yoksa elinde kanıtın mı var?

Denemek derken ne kastediyosun? Mahalle kavgası veya bilek güreşi demek istiyorsan evet kanıtım var.

Denemek diye bişe demedim. Hayır yani şey dedin ya survivorda gönülleri izleyerek görebilirsin. Bunu neye dayanarak söylediğini merak ettim.

Dostum saçma gelcek ama. İzliyorum sörvayvırı gönüllülere bak 300 sparlatıdan kaçmış gibiler. Ünlüler desen ufak ufak adamlar ama neredeyse çoğu oyunu ünlüler kazandı. Hele hatırlarım sırf güç isteyen bir oyun var dı (birbirlerini ittiriyorlardı) baksan kağıt üstünde gönülüller farkla birinci ama adamaalr karşılarında dayanamadı bile. Sonuç olarak kaslar fos çıktı.

kasın da bi yere kadar faydası var o sarı çocuk cubuğa gögsünü dayamadığı için yenildiler( sadece kollarıyla tuttu dirseklerden bükülünce zaten kaybettiler) zeka da gerekli bence..

• quote:

Salonda bi arkadaş var çocuk iki katım, lat pulldownda 75 basıyor, bende 75 basıyorum. Demek ki neymiş kasa bakmıyormuş. military presste 15 kg basıyor bende 15 basıyorum. alayına giderim.

Hareketi doğru yapmak çok önemli. Lat pull downda omuzları geriye çek ve aşağı indir, göğüsü ileri çıkar. Bir daha dene bakalım 75kg yapabilecek misin. Ha dediğine katılıyorum çok iri çok kaslı olmak çok güçlü olmak değildir. Ama senin 2 katın olan bir adamda muhtemelen senden fazla kas ve güç olacaktır eğer ikinizde aynı süredir spor salonuna gidiyorsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bajo

quote:

Hareketi doğru yapmak çok önemli. Lat pull downda omuzları geriye çek ve aşağı indir, göğüsü ileri çıkar. Bir daha dene bakalım 75kg yapabilecek misin. Ha dediğine katılıyorum çok iri çok kaslı olmak çok güçlü olmak değildir. Ama senin 2 katın olan bir adamda muhtemelen senden fazla kas ve güç olacaktır eğer ikinizde aynı süredir spor salonuna gidiyorsanız

Doğru yaptığımı düşünüyorum hocam. Yanlış yapılacak derecede komplike bi hareket değil zaten. Bi barbell rowing değil yani, bu hareketi 2 haftada anca öğrenebildim ki hala doğru mu yapıyorum emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: entrika888

Kas tabii ki güç değil.Bunu en iyi anlıyacağın olay bilek güreşidir. Ben 5-6 ay hayvan gibi bilek çalıştığımı bilirim ki sülaleden gelen bir güç de vardır. Hepimiz boylu,poslu güçlü insanlarızdır. Sıska bir çocuk beni 1 saniye de yere vurmuştu. O günden beri doğuştan güç ve kasla yapılan güç arasındaki farklı çok iyi bilirim.
    Ayrıca mma antremanların da sıska elemanlar çok iyi teknik bildikleri için beni iki harekette kitliyorlar. Normal şartlarda onları tek elimle havaya kaldırıp yere atarım

Gücü sadece bilek güreşine bağlamanız çok saçma ve cehalet dolu.

Güç denen şey sadece belli bir uzva bağlanamaz. Fiziksel güç bir bütündür. Misal normal güreştede bacakları çok kuvvetli biri üst gövdesi çok kuvvetli birini alt etmek için ona göre davranır. Örnekler çoğaltılabilir, güç denilen şey fiziksel olarak bir bütündür.

Çok güçlü kollarınız ama zayıf bacaklarınız varsa kollarınızın gücü sizi fiziksel bir bütün olarak güçlü kılmaz, kılabilemez.

Ayrıca her gördüğünüz kaslı adama cahilce "iğne ile şişiyorlar" diyerek kendinizi kandırıyorsunuz. Steroidden en çok ve en iyi şekilde faydalanmış bir vg ci bile azımsanamayacak seviyede emek sarfediyor. O salonlarda saatlerce emek vermenin ağırlık altında terlemenin kolay olduğunumu sanıyorsunuz ? Yada 2 hafta vg ye gidip hareketleri yanlış yaparak bu sporun sadece hamallık olduğunumu düşünüyorsunuz ?

Güç arttırma denilen çalışma düzeni var. Basit bir örnek vereyim, inşaat işcileri kara kuru adamlardır. Ama yıllardır çalıştıkları, hatta çoğu küçüklüğünden beri çalıştığı için pc başında göt büyüten bireylerle kedi fare oyunu oynarlar.

Survivor gibi bir yarışmaya bakarak güç tahlili yapmanızda güldürüyor beni Gücün ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Biride demiş o 75 basıyor bende Sen hareketi doğru yapıyormusun ? Kaç tekrar yapıyorsun ? Yavaşmı yapıyorsun ? O adam yağ yakım sürecindeki birimi ona göremi besleniyor ? Bi diri bi kemik adamsındır küçük bir öküz gibi besleniyorsundur o adam çorba salata yiyip geliyordur. Bunlar hep etken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 27 Mart 2013; 17:49:54 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.