Şimdi Ara

Beyler Hiçbir Şey Satın Alamıyoruz Farkında mısınız? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
5
Favori
31.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
569 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiçbi şey almamak daha iyi şu an.. bırakın batsınlar, herşey ortaya çıksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz daha sabredin Türkiye dünyanın en iyi 10 ekonomisin arasına girmeye hiç olmadığı kadar yakınmış . Çok yakın dendiğine göre 11. olabilir bir anda her şey ucuzlayacak.

• 1 haftaya kadar "ayasofya'nın camiye çevrilmesi" tekrar gündeme sokulur, demedi demeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baskanlik sisteminden sonra ucusa gececegiz dedikleri buydu demek

Fiyatlar uctu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En güzel yıllarımızı bu şerefsizler yüzünden boş yere heba ettik

• Harcama yapmayı geçtim para biriktirmek için evden çıkmıyorum bazen o bile yetersiz kalıyor daha ne yapabilirim bilmiyorum :(

• Konu içinde aşırı zavallı yorumlar var.

Her şeyi savunmayın be arkadaş, ekonomi kötü işte neyin peşindesin.

Ben 7 yıldır asgari ücretin 2 katı civarında maaş alan bekar bir erkek olarak yaşıyorum.

Son 2-3 yıla kadar sıcak fırsatlar forumunda ne kadar saçma sapan şey var alırdım, aa bu güzelmiş lazım olur diye.

Zaman için ne gerek var demeye evrildim, şuan ihtiyacım yok diyorum artık çünkü alınca ay sonu gelmiyor.

Ev bir masraf, araba apayrı bir masraf her tarafımız masraf oldu yorulduk artık.

• Bazı örneklerin biraz abartı olmuş. En kötüsü en ucuzu diyorsun verdiğin örneklerle tezat durum oluşturmuşsun

• quote:

Orijinalden alıntı: marowak

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Dolar değer kazanıyor ama dediğiniz gibi öyle çok yüksek değil. Bizim paramız devalue oluyor, farkında değiliz.

• siz burada ağlıyorsunuz ama zenginler de var. zenginden kastım jet uçakla evine giden değil. sokaklara çıkın porsche audi mercedes bmw kaynıyor. kim alıyor bu kadar arabayı.

• 10 senelik ihracat tecrübesi olan endüstri mühendisiyim . kira vs hiç bir harcamam yok , yani bütün harcadığım kendime diyebilirim ,lüks falan yaşamam , motorsiklet merakım vardı oda ATV ye döndü , öyle iphone takıntım falanda yok 2 seneye yakındır asus kullanıyorum .

buna rağmen mesela 2012 yılında ATV ye heves ettim , en düşük seviye bir atv ile başladım şu anda en yüksek seviye denecek bir atv alabildim , düşünün aradan 8 yıl geçince anca . onunda borcu bu ay bitiyor , hep kredi kartına taksit maksit bir şekilde yükselttik .

yani diyeceğim o ki bu ülkede ancak bu kadar yol alabildim . Az evvel jet skilere heves ettim , sıfırı 10.000 Euroda başlıyor , aslında yurtdışında yaşıyor olsam heralde 3-5 ayda alırdım . ama burada heralde para ayırırsam 3-5 sene sonra ancak alırım .

Edit :

Birşey daha eklemek isterim , 2001-2009 arasında Bulgaristan'da yaşadım , o zamanlar TL oralarda 4 kat daha değerliydi ve çok çok iyi para harcayabiliyorduk.şu anda TL 4 kat değersiz ve tam tersi oldu , artık onlar gelip buralarda para harcayabiliyorlar.Hatta bana başlangıç olarak 1500 Leva maaş teklif edilmişti , burun kıvırmıştım . şu anda 1500 Leva dediğimiz maaş 6000 TL yapar hemde yeni mezun maaşı olarak düşünün.bu tecrübeyle heralde şu anda orada 5000 Leva alıyor olurdum , ayda 20.000TL para yapar.her haftasonu buraya gelip rahatça para harcayabilirdim.

Daha ne kadar kötü olabiliriz bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayabusaaa -- 23 Haziran 2020; 15:44:52 >

• ya ben kızım bende alamıyorum ki?!

• quote:

Orijinalden alıntı: BenjaminGreen

Konu içinde aşırı zavallı yorumlar var.

Her şeyi savunmayın be arkadaş, ekonomi kötü işte neyin peşindesin.

Ben 7 yıldır asgari ücretin 2 katı civarında maaş alan bekar bir erkek olarak yaşıyorum.

Son 2-3 yıla kadar sıcak fırsatlar forumunda ne kadar saçma sapan şey var alırdım, aa bu güzelmiş lazım olur diye.

Zaman için ne gerek var demeye evrildim, şuan ihtiyacım yok diyorum artık çünkü alınca ay sonu gelmiyor.

Ev bir masraf, araba apayrı bir masraf her tarafımız masraf oldu yorulduk artık.

Bunları yazanların çoğu ya hayatın zorluklarını görmemiş, baba parası yemeye alışkın tipler ya da akli dengesi yerinde olmayanlar. Şu ülkede standart bir beyaz ya da mavi yaka çalışanı bu cümleleri kuramaz. Kurarsa benim için aklı yok demektir. 4 ay önce çocuklara 55 liraya aldığım mama 80 lira olmuş, adam diyor ki ülkede kriz yok. Nah yok kriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: marowak

Bu mesaj silindi.

Şunu yazarken utanır insan. Teknoloji çağında 5 yıllık 1000 liralık telefonları kullanın diyorsun insanlara resmen. Böyle mi yakalayacağız biz gelişmiş ülkeleri? Siz kafayı yemişsiniz resmen.

• Ezanlarımızı kimse susturamayacak !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Gözler ekonomiyi batıran akplilere dönünce siyaseti gündemi apar topar dine imana getirme sloganlarını attım anlamadın mı?

Bence ezana olan rahatsızlığını dile getirtin. Yemişim akp sini yemişim akplileri. Her ne olursa olsun tepkini ezan ve din üzerinden verme. Kim ne ilgi algı yaparsa yapsın. Aynı şekilde ironi yapman gerekmiyor. Bazı ahlaki şeylere bireysel olarak saygınız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: rose.life

ya ben kızım bende alamıyorum ki?!

Hoş geldin Harun Abi.

• quote:

Orijinalden alıntı: YaptikBirHataKomiserBey

Oooo avrupa türkiye kıyaslsrı da gelmiş.

Sen öğrenciysen derslerine odaklan koçum. Ben okula 50 kuruş ile gidiyordum lisede. 25 kuruş sabah giderken. Dönerken yürüyerek geliyordum. Ay çöreği alır yerdim bazen para biriktirir köfte yerdim. 1 hafta boyunca aynı pantolon ceket 2 tane gömlekle giderdim okula.

17 yaşında çalışmaya başladım sanayide.

Şu anda çok kazanmıyorum ama söylediğin fiyatlar çok yüksek değil. Senin sadece öğrenci olarak isteklerin çok. Konu bu kadar net.

30 yıl önce de gir bir işe çalış denirdi. Para kazanmak isteyen ticaret yapsın. Bir yerde maaşla çalışayım dersen sömürülürsün yüzde 80 ihtimalle. Eline geçen de fatura kira yemeğe gider.

Ne anlatıyorsun sen ya ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3BDE25B43

Dediklerinin hiçbiri benim çevremde yok. Çevrem çok geniştir bu arada.

Sen dışarı çıkınca algıda seçicilik yapmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Gözün kör kulağın duymaz olmuş senin.

Alıntıları Göster

Zengin bir semtte oturmuyorum. İstanbul Gültepe. Yarı varoş yarı alt gelirli bir mahalle. Sokaklar 100000 lik arabalardan geçilmiyor. Araç park edecek yer yok. otoparklar dolu.Köyde yaşıyorsun sanırım. Profilin açamayacak kadar cesaretli olmasaydın bakacaktım nerde oturduğuna. Ekonomi sanki bi tek Türkiyede kötüymüş gibi algılar üretmeyin. Tüm avrupa kırılıyor. Hala sözümün arkasındayım çoğunuzun hesabında acaba kaç para var. Yoksa gelip boş boş buraya gelip goy goy yapacagınıza gidip çare arardınız .

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.