Şimdi Ara

Beyin Tümörü - Sonuç Açıklaması Yorum (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
11
Favori
96.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
802 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu güncel olsun arkadaşa yardım olsun, Lütfen kendini bırakma
  • Allah şifa versin kardesım Kenzül arş duasını oku.Allah büyüktür.Herkes er yada geç ölüp gidecek önemli olan öbür taraf.İbadetle geçirmeye çalış günlerini ve ümitvar ol
  • Bundan 17 sene önce babama da kanser teşhisi koydular. Beyincikte tenis topu büyüklüğünde bir tümör olduğunu söylediler. Tümör beyincikte olduğu için herhangi bir cerrahi işlem ihtimali yoktu, uzun süre kemoterapi ve radyoterapi aldı şimdi sağlıklı elhamdülillah Allah'tan asla ümit kesmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah acil şifalar versin yeriniz nerde ise forumdas arkadaslarla bulusup ziyaretinize gelmek isteriz

• crashserkan kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Gelmeye çalışırım ben de. Ne desem zor ne desem size yarım gelebilir. Ama hepimiz aynı durağa bilet aldık. Pes etmeden gitmek yarım yaşamak demek. Pes etmeyin. Sağlıcakla

• Dostum Uğur Türe'ye gitmeni öneririm. Yeditepe Üniversitesi Koşuyola hastanesinde kendisi. Hastaneyi arayıp durumun acil olduğunu söyleyip randevu alın. Yanın Gazı Yaşargil'de oluyor bazen. Türkiye'nin hatta dünyanın sayılı beyin cerrahlarından biridir Uğur Hoca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenBilgini

Şöyle düşün kafatası kapalı bir kutu tümör ise büyüyen bir şey, o büyüdükçe beyin dokusuna baskı yapıyor baskı yaptıkça beyinde baskı yaptığı yerin fonksiyonu bozuluyor mesela görme merkezi,ağrı duyusunu hissetme merkezi gibi gibi. Solunum gibi yaşamsal fonksiyonlar beyinde değil beyin sapındadır o yüzden oraya zarar vermesi zor. Kemoterapi ve radyoterapi alıyorsan tümörler küçüldükçe kaybettiğin fonksiyonların bir kısmını geri kazanırsınız, ölen hücre ölür ama ona yapacak bir şey yok. Ya da cerrahi ile alınırsa daha kötü olmadan bu da iyi bir şey. Ölüme yaklaştıran tek şey tümörün ordan vücuduna yayılması, kemik iliği karaciğer akciğer gibi hayati şeylere yayılırsa sıkıntı olur.
    Konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun diyorum ama buradaki yazılan bazı yazılar sadece kafasını karıştırır moralini bozar, dr güveniyorsa devam etsin güvenmez ise başka bir onkolog beyin cerrahisinden görüş alsın
    Tekrar geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REM -- 7 Ekim 2019; 4:24:2 >

• Geçmiş olsun Allah şifa versin

• Umutsuzluk ve moral bozukluğu insanı bitiren en önemli faktördür. Burada olumsuz yorum yapıp moralini dahada bozmaya sebep olan kişileri dikkate alma.

Verende alanda Allahtır. Bu dönemde maneviyata yönelmek daha faydalı olacaktır.

Koskaca evreni ve bu düzeni yaratan, karşılığinda cennetten köşkler vermek için insanları hastalıklar ve çeşitli olumsuzluklarla sınayan Allahın gücü şüphesiz size şifa vermeyede yeter. Maneviyata yönelmek bu dönemde önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForYouM -- 6 Ekim 2019; 22:28:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoXVII

Katılıyorum. Gelmeye çalışırım ben de. Ne desem zor ne desem size yarım gelebilir. Ama hepimiz aynı durağa bilet aldık. Pes etmeden gitmek yarım yaşamak demek. Pes etmeyin. Sağlıcakla
    ben forumda halen iyi insanlarin bir köşelerde yaşadığını dusunmekteyim her ne kadar kendilerini belli etmeselerde..

• Tesekkur ederim bu konu icin. Ne denebilir pek bilemiyorum ama bence yapabileceginiz en guzel sey, bu vesileyle insanlara bir mesaj vermek. Adil olmaya dair. Sadece kendinin, kendi sevdiklerinin hakkini, hukukunu savunmak degil, bir karincanin bile iyiligini dusunmek.

Ben olsam yerinizde oyle yapardim. Belki birkac gorselle birlikte. Daha etkili olacaktir. Kendiniz nasil bir hayat surdunuz bilemiyorum ama bir insanin dahi hayatina bir anlam katmis olmak, %100 saglikli da olsaniz yapilabilincek en guzel sey. Gorusmek uzere :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PunisherLord -- 6 Ekim 2019; 22:36:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah acil şifalar versin kardeşim. Kolay değil ama moralini yüksek tutmaya çalış. Allah’tan ümit kesilmez,inşAllah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah acil şifalar versin.. Keşke elimizden birşey gelse

• Hocam Allah şifa versin. Allah yardımcınız olsun inşallah sadece sizin değil tüm hastaların şifaya kavuşması dilegimle. Karamsarlik etmeyin boşu boşuna ömür biçmek de yanlış birşey belki ben bugün öleceğim sen 10 sene saha yaşayacaksın Allah'ın bileceği iş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah acil şifalar versin. Bu kadar insan seni seviyoruz kendini topla bizim için dualarımız seninle
  • Allah yardımcın olsun kardeşim inşallah bir yol bulunur

• Rahmetli babamda da beyinde tumor vardı,dedikleriniz artı konusamama olmustu, tumor beyne basınc yaptıgı icin oldugu soylendi. Kortizonla tumorun sisligi imdirilip konısma ve yurume normale dondu. Ama surekli cozum degildi.
    Beyln cerrahı aradık, olumlu sonuc alamadık, en iyi ihtimal felc dediler,beyin, tumoru kazırken hasar gorur dediler. Işın tedavi aldı iki seans ve ciddi bir iyilesme yasadı. Umutlandık ama bir seyi bilmlyorduk, asla beylnde tumor dogrudan olmazmıs, bir yerden metastaz olurmus ve bizdede oyle cıktı akcigerde kanser cıktı. Bu arada kemoterapide alıyordu vucut cok zayıf dustu alerjik reaksiyon oldu, biopsi alınamadı, o arada bagısıklık sistemi cöktü ve kaybettik. Bunu niye anlattım
    beyin tumorunuz varsa kanser taraması ( adı met ti galiba emln degilim) yaptırın asıl kokenini bulup onu tedavi edin, ameliyat olmanız sıkıntıysa ışın tedavisi ile tumoru yakmayı deneyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk_Kazan -- 6 Ekim 2019; 23:45:9 >
  • Kardeşim senle bir tüm şifa bekleyenlere Allah acil şifalar versin ..senin için dua ediyoruz kendini bırakma herşey Allah'tan..gaybi sadece ve sadece Allah bilir. 5 aymis 5 yılmis önemli değil ömrümüz bereketli olsun

• ilk_Kazan İ kullanıcısına yanıt
    Başınız sağolsun çok üzüldüm birebir yakın durumlar. Işın tedavisini alamıyorum belli bir süresi varmisy. Kemoterapi de alamıyorum. Kortizonlu ilacı kullanıp yetinmeye çalışıyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktorun kim ? Ben beynimde portakal kadar tümörle 12 sene yaşadım !!!!!!!!!!!!!! 21.9.12 Tümörüm alındı, bir daha ömür boyu sol tarafını kullanamazsın dediler, 9-10 halısaha gelirim!!! Kimse ömür biçemez. Prof. DR. Mehmet Yaşar Kaynar'dan derhal randevu al ve ona gözük. Gittiğinde mutlaka beni Muhammed Emir yönlendirdi. Merkez sinir sistemi üzerinde oligodendroglioma adında tümörü varmış ve siz ameliyat etmişsiniz benle de konuşun de. Her cerraha güvenme. Ben 12 sene araştırdım. Bu adam kusursuz bir adam ve insan.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.