DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Beyaz Ayakkabı Temizliği.?
66
Cevap
6
Favori
59.790
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Beyaz Ayakkabı Temizliği.?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 13:31:04 Konu Sahibi
      Malum havalar yavaştan ısınmaya başlar gibi olunca kaldırdığım Adidas Stan Smith'leri de çıkarayım dedim..Ayakkabılar beyaz olunca kirleri de gözden kaçmıyor malesef özellikle bağcıkların o bölümler ve kıvrım bölümleri

Stan Smith'in siyahı da vardı ben de fakat ön taraftan açıldı gittiler üstelik ne topa vurdum ne zarar vericek bir şey yaptım giydikçe açıldı gitti

Şimdi bunları makineye atsam açılır diye korkuyorum o yüzden nasıl temizlemeliyim sizce ? Taktik ve stratejlirinizi paylaşırsanız sevinirim

Bu arada ayakkabıların hâli de bu şekilde pek de kirli değil gibiler ama

|
      |

• Yüzbaşı
      433 Mesaj
      07 Mart 2009 13:37:28
      at makineye hiç bir şey olmaz

• Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 13:46:47 Konu Sahibi
      Bunların önleri yapıtşrıma olunca ve diğer Stan Smith'ler de açılıverince tırsıyorum makineye atmaya
      |
      |

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      07 Mart 2009 13:48:31
      Ayakkabıcılarda Spor ayakkabı temizleyicisi vardır veya marketlerde migros vs bnde var köpürtüyo ayakkabıyı fırça ile siliyosun bez ile kirli köpüğü alıyorsun mis gibi oluyor
      |
      |

Karadeniz Teknik Üniversitesi
      Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (2011)
    • Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 13:53:02 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: KaraDeluq

Ayakkabıcılarda Spor ayakkabı temizleyicisi vardır veya marketlerde migros vs bnde var köpürtüyo ayakkabıyı fırça ile siliyosun bez ile kirli köpüğü alıyorsun mis gibi oluyor

Migros'a vs. gidersem bakayım hocam sağol..Fakat bunlarun markası falan var mı direk Spor ayakkabı temizleyicisi diye mi geçiyor?
      |
      |

• Yarbay
      8792 Mesaj
      07 Mart 2009 13:53:23
      Bezin ucuna çamaşır suyu damlatıp onunla sil. Ben öyle yapıyorum, harika oluyor.
      |
      |

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 77 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı
    • Yüzbaşı
      892 Mesaj
      07 Mart 2009 13:55:39
      bu ayakkaptan bndede var çok silmiom hafif kirli olunca daha gzl oluo
      |
      |

• Yüzbaşı
      580 Mesaj
      07 Mart 2009 13:58:31
      cif .... bizim burdaki adidasa sordum beyaz superstarı nasıl temizlerim diye cif i önerdi nemli beze az döküp sil dedi hala üşengeçliğimden yapmadım ama biraz pis hali daha güzel duruyor sanki
      |
      |

• Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 13:59:20 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Bezin ucuna çamaşır suyu damlatıp onunla sil. Ben öyle yapıyorum, harika oluyor.

Çamaşır suyu zarar vermez mi ya ? Bildiğimden de değil de hani çamaşır suyu deyince hep leke aklıma gelir benim de

quote:

Orjinalden alıntı: berkcanvardali

bu ayakkaptan bndede var çok silmiom hafif kirli olunca daha gzl oluo

Hocam öyle de iplerin olduğu o bölümler motor yağı gibi olmuş ya kara kara

-------------

Bi de aylardır dolapta duruyor diğer ayakkabıların yanında kötü bi koku sarmış ayakakbıyı O kokudan nasıl kurtulacam ben yahu ayaklara da sinmesin sonra
      |
      |

• Yarbay
      5498 Mesaj
      07 Mart 2009 14:01:33
      pamuk ve tiner ;)
      |
      |

Elder Scrolls Online - Ebonheart Pact - PS4 - PSN id: healerzaris
    • Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 14:07:55 Konu Sahibi
      @kirman : Cif'i denicem hocam şuan için en kısa yol o gibi Bakalım mutfağı karıştırayım cif için bulursam deneme aşamasına geçicem

@Zaris : Hocam önerin için teşekkürler

Ayrıca ipleri bi çıkardım bütün pislik ortaya çıktı be!

|
      |

• Yüzbaşı
      307 Mesaj
      07 Mart 2009 14:42:45
      cif yada camasir suyu temziler ama bir muddet sonra sararir al eline uygun bir firca sabun ac muslugu yika
      |
      |
    • Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 14:45:50 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: nech84

cif yada camasir suyu temziler ama bir muddet sonra sararir al eline uygun bir firca sabun ac muslugu yika

Hocam sabun malesef o siyah yerleri sökemiyor cif de sarartır dedin kuşkulandım valla
      |
      |

• Yüzbaşı
      307 Mesaj
      07 Mart 2009 15:41:39
      fircayla yapinca cikarir ya dene bi olmazsa ciflersin :)
      |
      |
    • Binbaşı
      1513 Mesaj
      07 Mart 2009 15:45:12
      diş fırçası + cif
      |
      |

COMINGSOON
    • Binbaşı
      1569 Mesaj
      07 Mart 2009 15:45:21
      Dostum git ''SMART Sneaker Cleaner Renovator Spor Ayakkabı Temizleyici (Kir ve Leke Sökücü)'' al tüm derdin bitsin
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      07 Mart 2009 15:53:09
      ayakkabı ayağına biraz büyükmüş anlaşılan... heryerinde çatlaklar ve kabarıklar var. bu konu çok önemli belli bir yaşı geçtiysen ayağına tam olanı cuk diye oturmuş olanı alacaksın
      |
      |

• Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 16:00:53 Konu Sahibi

quote:

Orjinalden alıntı: denyc

ayakkabı ayağına biraz büyükmüş anlaşılan... heryerinde çatlaklar ve kabarıklar var. bu konu çok önemli belli bir yaşı geçtiysen ayağına tam olanı cuk diye oturmuş olanı alacaksın

Hocam arka kısımdan ve parmakların ucuna kadar fazlalık yok uzunluk-numara olarak tam diyebilirim

Alıntıları Göster

Valla şimdi diş fırçasını alıp ciflemeye gidiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

Dostum git ''SMART Sneaker Cleaner Renovator Spor Ayakkabı Temizleyici (Kir ve Leke Sökücü)'' al tüm derdin bitsin

Hocam nerlerde satılır bu dediğin ?
      |
      |

• Binbaşı
      1447 Mesaj
      07 Mart 2009 16:16:07
      quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

bunu yazmak için kaç dakika harcadın
      |
      |

• Yarbay
      3338 Mesaj
      07 Mart 2009 16:31:41 Konu Sahibi
      Evet elime aldım diş fırçasını ardından bir de bez..Önce bezi cifleyip genel olarak sildim ayakkabıyı sonra diş fırçası ile kıvrımlı yerleri fırçaladım..Genel anlamda sonuç aldım hatta ilk eklediğim resme göre baya bi sonuç aldım ama bazı yerler fırçayla bile çıkmadı

Önce

Sonra

Şimdi ikincisini temizlemeye gidiyorum

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.