Şimdi Ara

Beslenme Programım Sizce Nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece bilgili ve tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim bilgi kirliliği olmaması açısından.

Beslenme Programım kas kaybı yaşamadan hatta kas kütlesini çoğaltarak yağ yakımı yapmak. Sizce uygunmudur. Bu arada aşırı yağlı olduğumu söyleyebilirim. Boy 1.78 Kilo 86
    Günlük 94 gr yağ , 112 gr karbonhidrat , 173 gr protein , toplam 2000 kalori alıyorum günlük
    Kalori dağılımım : %22 karbonhidrat , %43 yağ , % 35 protein

--1. Öğün

* Yumurta 5 tam
    *Yulaf 65 gr

--2. Öğün

*Bulgur pilavı pişmiş olarak 150 gr
    *Haşlanmış tavuk göğsü 150 gr
    *10 gr badem
    *Marul soğan salata

--3. Öğün

*Bulgur pilavı pişmiş olarak 100 gr
    *Haşlanmış tavuk göğsü 150 gr
    *Brokoli

--4. Öğün
    *100 gr ton balığı,
    *100 gr lor peyniri
    *maydonoz , soğan

• Protein fazla karb az bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gray Fullbuster

Protein fazla karb az bence

Hocam proteinin tam ayarında olduğunu çok eminim, karbonhidratı daha da imkanı yok çoğaltamam kilo verme olayım büyük ölçüde sekteye uğrar zaten yeteri kadar yağ da alıyorum gün için de ki enerji durumum da iyi kendimi halsiz vs hissetmiyorum. Ama sizede hak vermem lazım şuanki vücut durumumu bilmediğiniz için, çok yağlıyım laf olsun diye demiyorum gerçekten çok yağlı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan Çur -- 26 Mart 2017; 16:25:59 >
  • Hocam 5 yumurtadan 1 tanesinin sarısını yiyin 1 tam geri kalan 4ü beyaz olsun, ayrıca her gün ton balığı yemeyin.Haftada 2 idealdir ton balığı için. ara öğünlere meyve falan ekleyin daha iyi olur kolay gelsin bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiss Ya Matilda -- 26 Mart 2017; 19:26:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Çur

quote:

Orijinalden alıntı: Gray Fullbuster

Protein fazla karb az bence

Hocam proteinin tam ayarında olduğunu çok eminim, karbonhidratı daha da imkanı yok çoğaltamam kilo verme olayım büyük ölçüde sekteye uğrar zaten yeteri kadar yağ da alıyorum gün için de ki enerji durumum da iyi kendimi halsiz vs hissetmiyorum. Ama sizede hak vermem lazım şuanki vücut durumumu bilmediğiniz için, çok yağlıyım laf olsun diye demiyorum gerçekten çok yağlı .

Her halükarda yağı ve proteini kısıp karbı artırman taraftarıyım. Olay kaloride bitiyor ama bu kadar fazla proteine gerek yok. Yağsız vücut ağırlığının 2 katı protein yeterlidir yağ yakarken. Fazla karb fazla kilo yapmaz. Fazla kaloriler fazla kilo yapar.

• Hocam o protein miktarı azaltırsam kesinlikle kas kaybı yaşayacağımı düşünüyorum çünkü diyettim amacım 15 kilo vermek , kilo verdikten sonra clean bulk yapacağım, karbı biraz daha çoğaltırsam bence bu kilo verme olayı 6 7 ay sürecek oysaki bu şekilde hesabıma göre ayda 4 kilo vereceğim ki ideal rakam olarak adlandırılır ayda 4 kilo , ama yinede biraz düşüneceğim önerinizi hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan Çur -- 26 Mart 2017; 22:25:25 >
  • Kiss Ya Matilda kullanıcısına yanıt
    Günde bir elma yiyorumda yazmayı unutmuşum hocam :) , hocam yumurta sarıları yağ kaynağı olarak kullanıyorum sağlıklı yağ ayrıca protein malum :) somon balığına param yetse keşke ton almamda öğrenciyiz be hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Çur

Günde bir elma yiyorumda yazmayı unutmuşum hocam :) , hocam yumurta sarıları yağ kaynağı olarak kullanıyorum sağlıklı yağ ayrıca protein malum :) somon balığına param yetse keşke ton almamda öğrenciyiz be hocam :)

Zararlı hocam o kadar ton balığı yemek bi araştırın bence
  • Ton balığını hergün yemek zararlı içindeki metallerden ötürü. karbonhidrat miktarı da ne kadar yoğun spor antremanın olduğuna bağlı olarak değiştirilebilir. Yağ çok yüksek yumurtanın sarısını yemeyin. Ayrıyetten yumurtanın sarısı çok fazla kolesterol içermektedir yani günde 5 yumurta sarısı sağlıksızdır.

Ek olarak fikir sormuşsun ama herkesin fikrine yanlış diyorsun. Bence kendi bildiğini yap yanlış olduğunu kendin görmeden tatmin olmayacak gibisin
  • Tabiki aşırı ton balığı tüketmenin zararlı olduğunu bende duydum , ama ben kırmızı et yiyemiyorum, somon yiyemiyorum, zaten yumurtadan , tavuktan, lordan protein alıyorum gün içinde mecburi başka kaynak lazım çünkü amino asit zinceleri farkı yumurta balık ve tavukta buna benim yararıma , yumurtadaki kolostrol iyi huylu kolostrol serdar aktolga ve birçok dünya şampiyonu yumurtayı sarısıyla öneriyorlar , adamlar 10 15 tane yiyorlar sarısıyla ölmediler daha :) birde eskide kaldı o yumurtanın sarısı zararlı olayı Türkiye bu olayı aşalı 2 3 sene oldu hocam Canan Karatay atıyo ortaya birşey inanıyorduk bizde eskide kaldı o zamanlarhttps://www.youtube.com/watch?v=nhiCi6wYVVE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan Çur -- 27 Mart 2017; 3:17:46 >

• Her gun bunlarimi yiceksin bu nasil program sen o 5 tam yumurta ile kolostrol ve yag pompasina donersin.

Tek tavuk etle olmaz ek baklagillerde yemem lazim sebze sen her gun bunlari yersen miden kaldirmaz yiyemen zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gladyo38 G kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle sorum sakın yanlış anlama kaç yıldır profosyenel olarak fitness veya body buillding ile uğraşıyorsunuz ?
    2.si 35 40 yıl tavuk yiyerek yaşayan insanlar var.
    3. eskidendi yumurtada koloströl adam öldürür muhabbeti , yumurtadaki kolöstrol iyi huylu kolostrol. Biraz araştır sende fikrini değiştireceksin.
    4. Baklagiller konusunda haklısında hocam bir süre sonra ekleyeceğim şuan bunları bile hazırlamaya üşeniyorum, kuru fasülye , nohut , barbunya malum zor pişiyor , iyice bıkkınlık gelir :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.