Şimdi Ara

Beşiktaşın CL de 14 Puan Toplaması Başarı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Son leipzig maçına 7 yerli oyuncu ile çıkmış ve çatır çatır oynayıp kazanmışız. Bir de başarı mı diye küçümseyici algı mı oluşturmaya çalışıyorsun. Hepinizin derdi Beşiktaş ın taraftar sayısının her geçen gün katlanarak artması. Genç neslin tercihinin büyük bir oranla Beşiktaşa kayması. Tir tir titriyor renkli takımlar, bütün görsel ve yazılı medyası Beşiktaşa karşı oluşan bu sempatiyi durdurma peşinde. Ama nafile, yaklaşıyor, yaklaşmakta olan korktukları son.
  • Buyuk bir basarisizlik. Sen git deplasmanda 3 macini da kazan ic saha da 4 puan kaybet. Hatta bunlardan birini grup sonuncusuna kaybet. 18 puan disinda her sonuc basarisizlikti. 14 puanda buyuk basarisizlik. En azindan 16 yapip bu yil en yuksek puan toplayan takim olmaliydik. Senol gunes seni asla affetmeyecem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ?
  • ELbette başarı. Şu ana kadar hiçbir kulubumuz bu kadar puan toplamadı.

• Değil. 16 puan bandı ŞL'de başarı sayılır. Seneye de gidersek inşallah dengeli bir grupta 16 puanı da görüp bir liderlik daha elde ederiz. Allah teknik ekibe ve futbolcularımıza zeval vermesin, hedef belli, istikamet belli, haydi çocuklar!
  • Basari tabi ki

Her ne kadar grup cok disli olmasa da kaybetmeden bir sl grubundan 1. cikmak buyuk basari bir Turk takimi icin.

Bence sikinti kendini dev aynasinda gormek. Yok real madrid gelsinmis, bayern ciksa da dengeli olurmus falan bu masallari gecmek lazim. Besiktas bu sene hic bir elit avrupa takimi ile oynamadi bunu gormemek icin kor olmak gerek. Disine gore gelecek bir eslesmeyle ust tura cikabilir besiktas.

• uAslAnkara kullanıcısına yanıt
    Bir de bunlar cikti basimiza. Neymis elit takimla oynamamisiz. Avrupanin en elit takimlari vardar ve ostersudsa elenenler diyor bunu. Elit olmayan porto 23 kez sampiyonlar liginde oynamis sampiyonlar ligini kazanmis bir takim. Elit olmayan monaco gecen yil yari final oynamis. Diger elit olmayan 4. Torba takimi da bundesliga ikincisi 60 milyon euroya adam satiyor. Elit dedikleri takimlarda heralde bayern real barca. Bu takimlarda sadece 3 grupta var. Isin ilginci de bu elitlerden 2 tanesi de grubu 2.bitirdi. Yani elit olmayan takimlara gecildiler. 3 yil once grupta gectimiz tothennam reali gecti. Psg desen elit takim degil. Sam ligi sam yok daha. Nasil olacaksa.

• tekrarlanmayan başarı tesadüfidir.

tıpkı GS nin UEFA kupası başarısı

Fenerbahçe'nin ŞL çeyrek finali ve UEFA yarı finalinden dönmesinin

bir tekrarı olmaması gibi

Buda şansa keder elde edilmiş bir neticedir.

3 tane içi boş takımla ŞL grubu oyna gruptan lider çık diye sevin.

Ama başarı noktası şu;

Türk takımları açısından bir daha Beşiktaş'ta dahil hiç bir Türk takımının elde edemeyeceği bir başarı çıtasının en üst seviyesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 8 Aralık 2017; 10:5:6 >
  • Galatasaray' ı 3-0 yenmek kadar büyük bir başarı değil
  • oguzozan O kullanıcısına yanıt
    Yalnız Galatasaray'ı 3-0 ve daha farklı yenebilen çok Türk takımı var ( Başakşehir Kasımpaşa Fenerbahçe Bursa Rize vs) ama şampiyonlar liginden lider çıkan başka Türk takımı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzozan

Galatasaray' ı 3-0 yenmek kadar büyük bir başarı değil

Adam yenilmesiyle gurur duyuyor lan HAHAHAAHAHAHAHAAHAAJAHAAAHAHA

BEŞİKTAŞ ADAMI YENİLMEKLE GURUR DUYAR HALE GETİRİR..

• tesadüf.
  • Tesadüf. Avrupa liginde bile böyle basit gruplar yok. Geçen seneki monaco porto leibzig olsaydı Beşiktaş 2 puanla bitirirdi grubu
  • Forumda muhtemelen 20 yıl bir takımın 14 puan almasının başarı olup olmadığını bile tartışamayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arst2004 -- 8 Aralık 2017; 14:19:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

tekrarlanmayan başarı tesadüfidir.

tıpkı GS nin UEFA kupası başarısı

Fenerbahçe'nin ŞL çeyrek finali ve UEFA yarı finalinden dönmesinin

bir tekrarı olmaması gibi

Buda şansa keder elde edilmiş bir neticedir.

3 tane içi boş takımla ŞL grubu oyna gruptan lider çık diye sevin.

Ama başarı noktası şu;

Türk takımları açısından bir daha Beşiktaş'ta dahil hiç bir Türk takımının elde edemeyeceği bir başarı çıtasının en üst seviyesidir.

Adam monaco porto ve leipzig e ici bos dedi lan.

Bu kafaya ulaşmak icin ne iciyorlar ne kullanıyorlar merak ediyorum.

Grupta real tottenham olsa besiktas lider çıksa diyecekleri su olurdu muhtemelen;

Real eski real degil, tottenham ici boş takim.

Vallahi gülüp geciyorum. E madem porto ici boş takim, ostrsunds ve vardar nedir peki?

• pyp P kullanıcısına yanıt
    Bir bakalım

Monaco gidenler:

Mendy City'e

Bernardo Silva City'e

Bakayoko Chelsea'ye

Mbappe PSG'ye

Hani Dirar'ı ve Maximin'i saymıyorum bile ayıp olmasın diye

Bu 4 futbolcu Monaco'nun lig şampiyonluğu ve şampiyonlar ligi Yarı finalinin baş mimarları

Sen bu futbolcuların taşıdığı başarıya ulaşmış, ama bu sene o takımda olmayan ve transferleri ile de yerleri doldurulamayan bir takımdan bahsediyoruz. yani içi boşaltılmış.

Porto:

Zaten son 5-6 senedir eskisi gibi değiller. Hulk'lu Witsel'li jenerasyon, yada Mourinho'nun kurduğu sistem son birkaç yıldır işlemiyor. Üstelik ekonomik olarakta kötüler, çünkü sistem çöktü, eskisi gibi ucuza futbolcu da bulamıyorlar.

Ama onlara da bakarsan, Andre Silva, Ruben Neves, Martins İndi yi kaybettiler.

Bak sen sadece Beşiktaş açısından bakıyorsun, ben ise Gültekin Onay - Emek Ege ile başlayan şimdilerde ise Mert Aydın ile devam eden Gol programı, Goal.com web sitesi ve Avrupa'nın 3 büyük liginden maç izleyen bir futbol sever olarak değerlendiriyorum.

sadece büyük Avrupa takımlarının Türkiye'deki maçları da değil Mesela 2 Mart 2013 Barnabeu daki 2-1 lik El classico

24 Ağustos 2014 Ajax - PSV

11 Ocak 2015 Roma - Lazio

15 Ocak 2012 Milan - İnter

Bunlar en net hatırladıklarım. Meslek turist rehberliği olduğu için seyahat imkanım da çok, gittiğim maçlarda

Senin beni yargıladığın nokta Beşiktaş'a giydiriyormuşum gibi geliyor olması yada Beşiktaş konusunda destekleyici konuşmamam konusu.

Ama dediğim gibi ben Galatasaray'lı da değilim, Fenerbahçeli'de.

Olay benim için tamamen futbol odaklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Bir bakalım

Monaco gidenler:

Mendy City'e

Bernardo Silva City'e

Bakayoko Chelsea'ye

Mbappe PSG'ye

Bu 4 futbolcu Monaco'nun lig şampiyonluğu ve şampiyonlar ligi Yarı finalinin baş mimarları

Sen bu futbolcuların taşıdığı başarıya ulaşmış, ama bu sene o takımda olmayan ve transferleri ile de yerleri doldurulamayan bir takımdan bahsediyoruz. yani içi boşaltılmış.

Porto:

Zaten son 5-6 senedir eskisi gibi değiller. Hulk'lu Witsel'li jenerasyon, yada Mourinho'nun kurduğu sistem son birkaç yıldır işlemiyor. Üstelik ekonomik olarakta kötüler, çünkü sistem çöktü, eskisi gibi ucuza futbolcu da bulamıyorlar.

Ama onlara da bakarsan, Andre Silva, Ruben Neves, Martins İndi yi kaybettiler.

Bak sen sadece Beşiktaş açısından bakıyorsun, ben ise Gültekin Onay - Emek Ege ile başlayan şimdilerde ise Mert Aydın ile devam eden Gol programı, Goal.com web sitesi ve Avrupa'nın 3 büyük liginden maç izleyen bir futbol sever olarak değerlendiriyorum.

sadece büyük Avrupa takımlarının Türkiye'deki maçları da değil Mesela 2 Mart 2013 Barnabeu daki 2-1 lik El classico

24 Ağustos 2014 Ajax - PSV

11 Ocak 2015 Roma - Lazio

15 Ocak 2012 Milan - İnter

Bunlar en net hatırladıklarım. Meslek turist rehberliği olduğu için seyahat imkanım da çok, gittiğim maçlarda

Senin beni yargıladığın nokta Beşiktaş'a giydiriyormuşum gibi geliyor olması yada Beşiktaş konusunda destekleyici konuşmamam konusu.

Ama dediğim gibi ben Galatasaray'lı da değilim, Fenerbahçeli'de.

Olay benim için tamamen futbol odaklı.

İyi de bu takımlar ne kadar kadrosal anlamda kötü olursa olsun, deplasmana gidiyorsan puan kaybetme ihtimalinin çok yüksek olduğu takımlardır.

Porto deplasmanı, Monaco deplasmanı Leipzig deplasmanı.. bunlardan 3 er puan alıp gruptan lider çıkmak tesadüf değil başarıdır. Tesadüf diye bir şey yoktur, ben doktora yapıyorum bilim insanıyım. Her şeyin matematiksel olarak karşılığı vardır. İddada bile Son Maçta Beşiktaş’a 9 oran verildi. Beşiktaş yedeklerle aldı maçı ve sen buna tesadüf diyorsan futbol bilmiyorsun denektir.

Monaco Porto Leipzig üçü de içi boş değil. Monaco be Porto Avrupa’nın köklü takımlarından sadece Leipzig biraz tecrübesiz ama adamların oyuncu kalitesi bile beşiktaştan çok çok yularda. Kadro değeri neredeyse iki katı.

Neyse bloğu basıp geçeyim boş boş tartışıyoruz

• şu gruba fb veya gs’yi koy,son maça avrupa ilgi umuduyla çıkıp leipzig deplasmanından fark yiyip elenirdi.saygı duyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son leipzig maçına 7 yerli oyuncu ile çıkmış ve çatır çatır oynayıp kazanmışız. Bir de başarı mı diye küçümseyici algı mı oluşturmaya çalışıyorsun. Hepinizin derdi Beşiktaş ın taraftar sayısının her geçen gün katlanarak artması. Genç neslin tercihinin büyük bir oranla Beşiktaşa kayması. Tir tir titriyor renkli takımlar, bütün görsel ve yazılı medyası Beşiktaşa karşı oluşan bu sempatiyi durdurma peşinde. Ama nafile, yaklaşıyor, yaklaşmakta olan korktukları son.
  • pyp P kullanıcısına yanıt
    Mendy City'e

Bernardo Silva City'e

Bakayoko Chelsea'ye

Mbappe PSG'ye

Monaco Boru değildi, şimdi Bor'un pazarı kadar değeri yok.

burada Beşiktaş ile eşleşti, 2 maçta 4 puan çıkardı, Deplasmanda yendi diye söylemiyorum.

2017-2018 yılı transfer dönemi bittiğinde goal.com gibi web siteleri ve forumlarda, seviyeli spor programlarında bile söylenen bir durumdu. hatta Bir çok Beşiktaşlı Monaco çıksın diye dualar ediyordu.

Başarı olarak adlandırmamız için önce Beşiktaş'ın seneye de şampiyonlar ligine katılması, sonra da gruptan bu seneki gibi çıkması gerekir ki, başarı diyebilelim. Ama benim yaptığım şey Beşiktaş'ın bu durumunu küçümsemek mi? Asla hayır, önemli bir neticeye imza atmış, ilk defa gruptan bir Türk takımı lider çıkmıştır. İstatistiğe yazarsın bunu.

Ama kağıt ve saha üzerine baktığında 1 sene önce başarının mimarı olan futbolcuların hepsinin gittiği bir Monaco

Genç yetenek ağını kaybetmiş, oyuncu da satamadığı için ekonomik dar boğaza girmiş, 15 tane futbolcu gönderirken, sadece 2 tane transfer yapan ve geçen sene kiralık gönderdikleri genç ağırlıklı, şehirde ve kulüp tesislerinde fazla vakit geçirmeyen ve sanki yeni bir transfermiş gibi görebileceğin çaylak kolej takımı görünümünde ki Porto

ve kurulalı daha 8 sene olan (2009 yılında kuruldu zaten bırakta tecrübesi olmasın. Nabi Keita gibi adama sadece siyafi fizikli çok koşan diye 70 milyon bonservis verilen, deplasman maçında taraftarın uğultusundan kulağı rahatsızlanan furbolcunun kalitesini tartışmayalım istersen) Almanya'nın 2. Hoffenheim'ı, bizim burada zamanın Gençlerbirliği oftaş / Haccettepsi veya özlemle beklenen Altınordu gibi bir takım işte.

Tekrar söylüyorum aşağalama değil, küçümseme değil. Ancak Beşiktaş olmasaydı bu grupta bu takımları içinde bulundukları futbolun gerçeklikleri doğrultusunda söylediklerim, bir çok kişinin de söylediği, yazdığı çizdiği gerçekler (Mert Aydın, Emek Ege, Mehmet Demirkok, Fuat Akdağ) işin içine Beşiktaş girince neden bu kadar büyültülüyor onu anlayamıyorum.

2 senedir lokum gibi Şampiyonlar ligi kurası çekiyor Beşiktaş. Ballı mı diyorum hayır.

Ama şu 3 takımdan lider çıkan gruptan, sanki grupta Real Madrid, Bir Barceolana, Bir Dortmunda vardı da ona rağmen gruptan lider çıktık gibi abartılmasının anlamı yok.

2-1 lik Fenerbahçe -Chelsea maçını Kadıköy'de izlemiştim, muhteşem bir atmosfer ve harika bir geri dönüşe şahit olmuştum. ama maçtan çıktıktan sonra, o zamanlar msn var tabi, şimdi nasıl Beşiktaşlılar istim üzerinde havada, o zamanda öyle. Evinde o dönemin iyi takımlarından Anderlecht(ön eleme), İnter, Cska, PSV yi yenmiş, Sevilla'yı elemiş, millet havalarda, internette Şampiyonlar ligi şampiyonu sanki Fener. internet dediysem o zamanlar MSN chat moda, daha Skype'ın yüzüne bakan yok, İnstagram, Twitter portakalda vitamin. Msn'deki durum bildirimim, aynen şuydu

CHElmesinler aklınızı SEAkerler topunuzu.

oraya gidip kaybedeceği çok belliydi, Başında Avram Grant gibi bir hoca olmasına, takım Mourinho'dan sonra bocalamasına rağmen ve o Chelsea gitti final oynadı.

Yine bir başka sezonda ise yine hoca krizine rağmen, Bayern Münihi kendi evinde yenerek şampiyon oldu.

İşte başarı olayı budur, tekrar ettirir, kendini hemde en kötü döneminde olsan bile. Ama onun dışında nasıl ki dağılan kadrosu ile bir Monaco varsa, 2 senedir şampiyon olan takımın iskeletini koruyup, 1-2 takviye ile takımını güçlendiren, ne oynadığını bilen, sistemi oturtan bir Beşiktaş arasında, Monaco be boru mu deme istersen. başarıysa, seneye görelim, Bak 17 senedir, UEFA kupası ile avunan bir GS var, soran başarı, ama o seneden sonra 3 tane köy takımına elen di UEFA'da Galatasaray, bu seneki, Tromsö bir takım daha vardı unuttum.

Şampiyonlar liginde zaten 21 senedir Türkiye grup aşamalarında temsil edildi, Beşiktaş'tan önce 3 kez gruptan çıkabilmişlerdi.

Beşiktaş 4. oldu ama ülke açısından ilk olan lider çıkmak.

Buradan bile ben sana bir tablo çıkartabilirim,

Türk takımlarının Avrupa başarısızlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 8 Aralık 2017; 14:16:59 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.