Şimdi Ara

Beşiktaş için sezonun transferi: Slaven Bilic

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Transfer sezonuna girdiğimizde kimin antrenörümüz olacağını sabırsızlıkla bekliyorduk. Slaven Bilic açıklandığında bazılarımız hayal kırıklığı yaşadı bazılarımız ise mutlu oldu. Hazır maçlarında takımın galip gelememe serisi taraftarlar arasında hemen homurtuya sebebiyet vermişti. Ancak her şey lig başladığında, takımı gerçek anlamda seyretmeye başladığımızda gün yüzüne çıktı.

BÜYÜK TAKIM HOCASI

Slaven Bilic'in aklında sürekli topa sahip olma, rakip takımı oyundan düşürme, rakip takımın konsantrasyonunu bozma planları var. Bu yüzden defansta sürekli pas yapabilen iki stoper oynatıyor: Escude, Sivok. Slaven Bilic, büyük takımın sakin ve pas oyunuyla rakibini düşüreceğini biliyor. O, Samet Aybaba'nın "Büyük takım çift forvet oynar" mantalitesini "Büyük takım pas yapan stoperle oynar" şeklinde takıma uyguladı ve şuan da başarılı gözüküyor. Ortasaha üçlüsünün birbirine yakın oynaması da bu olaya eklenince Beşiktaş, her maç %60'lık topa sahip olma yüzdesi ile oynuyor. Ne olursa olsun rakibe topu vermek istemiyor.

Önder Özen, "Takıma kenardan talimat değil taktik veren antrenör istiyoruz." demişti. Beşiktaş artık golü yiyince panik yapmıyor, Bilic'in karizmatik duruşu futbolcuyu rahatlatıyor. Carvalhal, "Büyük takımlar 2 maç üst üste kaybetmez" demişti. Bilic de Trömsö maçındaki hatalardan sonra oyunculara sert uyarısını yaptı ve "aptalca hatalar yapmamamız gerekiyor" mesajını verdi.

SOSYALİST BİRİ

Bilic takımda sosyalist bir hava yaratmak istediğini söyleyerek, takımın beraberce hareket ettiğini, herkesin çabaladığını, çalışmayanın burada barınmayacağını her defasında anlatmaya çalışıyor. Takım olarak defans yapıp takım olarak hücum yapıyoruz. Yardımlaşma üst seviyede. Hak edene formayı veriyor. İlk zamanlardaki Dentinho denemelerinden Gökhan'ın performansından sonra vazgeçmesi, bu konuda ısrarcı olmaması bunu gösteriyor.

AKILCI VE YARATICI BİR "ANTRENÖR"

Saçma oyuncu ısrarlarında bulunmuyor. Samet Aybaba, döneminde 70. dakikada defans oyuncusu çıkarır ve onu taraftarın önüne yem olarak atardı. Bilic ise Trömsö maçındaki hatalarından sonra Escude'ye sahip çıktı ve onu bir sonraki maça gözü kapalı yazdı. Ersan'ın yoğun çabasını görmezden gelmedi ve çabasından ötürü teşekkür etmeyi bildi. Her oyuncuyu kazanmaya çalışıyor.

Slaven Bilic tam bir "antrenördür". Antrenör, "train" kelimesinden gelir. "Train" anlamı eğitmektir. Bilic oyuncularını eğitmeyi çok iyi biliyor. Nerede, ne yapmaları gerektiğini anlatıyor, onların gelişimine katkıda bulunuyor. Veli'nin her maçtaki yükselen performansına eğilirseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Muhammed'i oyunda tutma çabasında bulunurken eleştri yapmayı ihmal etmiyor: "Bazen kibirli davranışları var". Oyuncuları sadece yetenek yönünden değil mental yönden de rahatlatıp hazırlamaya çalışıyor. Sezon içinde Gökhan Töre, Muhammed, Oğuzhan, Serdar, Pedro gibi oyuncuların performansının nasıl yükseldiğini ve milli takımda süre almaya başladıklarını göreceğiz.

Beşiktaş'ın yıllardır olmayan kadro istikrarını yakalamaya çalışıyor. Kadro istikrarı şampiyon olmak isteyen bir takım için çok önemli bir etken. Kazanan takım olgusuna çok önem veriyor ve kadroyu kolay kolay bozmuyor. Oyuncu hamlelerini çok iyi hesaplıyor. Oyuncularından en iyi verimi almaya çalışıyor.

İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Almanca'yı akıcı şekilde konuşması, avukat olması ve gitar çalması bu akılcı ve yaratıcılığının önemli bir etkeni ancak bunları ön plana çıkarmak istemiyor. Çünkü onun için önemli olan futbol, takım. Sezon başında statın olmaması, bütçemizin kısıtlı olması dolayısıyla taraftarın beklentilerini düşük tutmasını istedi. Her teknik adam şampiyonluklar yaşamak ister ancak o beklentiler düşük olsun ki baskı olmasın üstümüzde diyerek başladı. Bu da bence akılcılığın önemli bir parçası.

Şampiyon olmak için bütün doğru adımları atan bir teknik adam var ama hiç şampiyonluk lafı etmiyor. Belki şampiyon oluruz, belki şampiyon olamayız ama Bilic şimdiden gönlümüzü kazandı. Önder Özen ve Slaven Bilic'i yedirtmelim kimselere.

• Adalı olsa Heynckes gelirdi.
  • haklısın eline sağlık

samet aybabayı ararsınız ya da ararız diyen çok adam vardı buralarda..

bi keresinde üşenmedim konu açtım yarım sayfa aybabayı eleştirdim

sezon başı destekliyordum ama ne zaman kirli çamaşırlar ortaya döküldü sürekli gol yemekten kurtulamadık sinirlendim kendisine

bilic umarım 4-5 yıl çalışır
  • uzun zamandır 2-3 yıl çalışan teknik direktör yok beşiktaşta şu sorunu çözsek iyi olacak. adamlar 1 senede ne verebilirler ki önünü açmak lazım. yazı için eline sağlık
  • Elinize sağlık çok güzel bir yazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazı çok güzel ama katılmadığım nokta var orda sivok ne aga ya pas atan adam demişin birde
  • 2 maglubiyete bakar. Her maci alirsan super tabi. Asil onemli olan sezon sonu ligi nerede bitirecegimiz.
  • Bu sene şampiyon olmasak bile t.d değiştirmemeliyiz

• İstikrar yoksunu bir takımız 2 mağlubiyet sonrası göreceğiz Bilic'e desteği..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

İstikrar yoksunu bir takımız 2 mağlubiyet sonrası göreceğiz Bilic'e desteği..

Katılmamak elde değil.

Kan uyumu vs.Bilic tam aradığımız gibi bir adam ama olurda 2-3 yenilgi alırsak o zaman düşünemiyorum...
  • atiba da iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaguarr1903

Bu sene şampiyon olmasak bile t.d değiştirmemeliyiz

e bi zahmet değiştirmeyelim her sene her sene hoca mı değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noldu La

quote:

Bi zahmetGörende aynı 10 senede 2 3 td değiştirdik sanartaraftar şampiyon olamayınca hemen galeyana geliyor bilic e bu baskı yapılmamalı .bi zahmet lafı pek uymuyor bize yani

• quote:

quote:

quote:

Bi zahmetGörende aynı 10 senede 2 3 td değiştirdik sanartaraftar şampiyon olamayınca hemen galeyana geliyor bilic e bu baskı yapılmamalı .bi zahmet lafı pek uymuyor bize yani

Bi zahmet deme amacım takım yeni yapılanmaya girdi oyuncuların çoğu genç bilic'in de ilk senesi yani bu sene şampiyon olmadı diye yollamak saçma olur diyeydi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bi zahmet deme amacım takım yeni yapılanmaya girdi oyuncuların çoğu genç bilic'in de ilk senesi yani bu sene şampiyon olmadı diye yollamak saçma olur diyeydi.

Onu zaten anladım da benim de demeye çalıştığım bazı taraftarlar bi zahmet lafını söyletmeyecek kadar anlayışsız ve vurdumduymaz maalesef bende bunu söylemeye çalıştım.yani şampiyon olamayınca bi zahmet lafı falan yalan oluyor bazıları için

• quote:

bende bunu yazmak için girmiştim. bursa ve gs maçlarında mağlubiyet alırsak başlarlar burda biliç istifa diye.

Maalesef taraftar olarak tahammülümüz hiç yok , kaç tane T.d geldi Beşiktaşımıza ama adamlara hiç şans vermedik , ard arada alınan kötü sonuçlarda hemen istifalarını istedik.

Şu anda takım Bilic ile beraber çok güzel bir hava yakaladı, umarım böyle gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allochthonous

quote:

bende bunu yazmak için girmiştim. bursa ve gs maçlarında mağlubiyet alırsak başlarlar burda biliç istifa diye.

Maalesef taraftar olarak tahammülümüz hiç yok , kaç tane T.d geldi Beşiktaşımıza ama adamlara hiç şans vermedik , ard arada alınan kötü sonuçlarda hemen istifalarını istedik.

Şu anda takım Bilic ile beraber çok güzel bir hava yakaladı, umarım böyle gider.

Bilic, diger hocalardan farkli bir kisilik. Bu sepeten ona gosterilen sabir da farkli olacaktir bence.

•  Beşiktaş için sezonun transferi: Slaven Bilic

Fikret Başkan klonlanmış beyler.

• Bilic'i hiç sevmiyorum çünkü 98 dünya kupasında boban'a atmadığı pasları unutamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

Bilic'i hiç sevmiyorum çünkü 98 dünya kupasında boban'a atmadığı pasları unutamıyorum

@MicrosoftluFasulye Sen manyak misin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.