Şimdi Ara

[Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58.446
Cevap
66
Favori
1.355.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29172918291929202921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Quaresma'nın sağ çizgide yatmasını, bilerek kırmızı gördüğü Avrupa maçından sonra sahaya kaptan çıkmasını yönetim mi istedi?
    Adem'i Kadıköy atmosferini bilmiyor diyerek oynatmamasını yönetim mi istedi?
    Bursa maçında, gs maçında... oyuna Necip'i almasını yönetim mi istedi?
    Tolgay yattığı yerden dürüm yerken Dorukhan'ı oynatmamasını, Love takla ata ata giderken Güven'i oynatmamasını yönetim mi istedi?
    Kulüp aleyhine haber yapan gazetecilere, bipçilere sırf milli takımda destek olsunlar diye barbekü partileri vermesini yönetim mi istedi?
    Necip'i Oğuzhan'dan daha yetenekli görüp hep ona şans vermesini, Oğuzhan'ı kulübeye hapsetmesini yönetim mi istedi?

Taktik, sistem, analiz hataları... Liste uzar gider. Evet, en büyük suç yönetimde ama Güneş'i de suçsuz gibi göstermeyin.

Trabzon maçında yenilmemiz için elinden geleni yapıp ŞL'den eden de kendisi. Enkazı bıraktı, gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10 Numara

Quaresma'nın sağ çizgide yatmasını, bilerek kırmızı gördüğü Avrupa maçından sonra sahaya kaptan çıkmasını yönetim mi istedi?
    Adem'i Kadıköy atmosferini bilmiyor diyerek oynatmamasını yönetim mi istedi?
    Bursa maçında, gs maçında... oyuna Necip'i almasını yönetim mi istedi?
    Tolgay yattığı yerden dürüm yerken Dorukhan'ı oynatmamasını, Love takla ata ata giderken Güven'i oynatmamasını yönetim mi istedi?
    Kulüp aleyhine haber yapan gazetecilere, bipçilere sırf milli takımda destek olsunlar diye barbekü partileri vermesini yönetim mi istedi?
    Necip'i Oğuzhan'dan daha yetenekli görüp hep ona şans vermesini, Oğuzhan'ı kulübeye hapsetmesini yönetim mi istedi?

Taktik, sistem, analiz hataları... Liste uzar gider. Evet, en büyük suç yönetimde ama Güneş'i de suçsuz gibi göstermeyin.

Trabzon maçında yenilmemiz için elinden geleni yapıp ŞL'den eden de kendisi. Enkazı bıraktı, gitti.
    Şenol Hoca benim için geçen sene Konya maçında 1-0 ken forvet çıkarıp orta saha almasıyla sonra 1-1 olunca tekrar forvet almasıyla bitmiştir. Pepe'nin devamlı uzun top atmasını engellemedi bile 1 sene boyunca. Ljajic olmasa hala uzun topa devam edecektik.

Yönetim de suçlu hoca da suçlu.

Adamın elindeki kadroyu her sene bozarsan tabii ki zorlanır ama bu GS maçında Necip ile başlamasını haklı kılmaz. Kagawa ile başlasaydık eminim şu an şampiyonduk.

• Lyon taraftarı neden Marceloyu sevmiyor bilmiyorum ama Marcelo Lyondan ayrılacam diye açıklama yapmadım diye twitterdan yazmış altına bu gifi atmış Lyonlu birisi ayrıca uzun zamandır takip ediyorum Marcelonun twitlerinin altına genelde olumsuz yorumlar yazılıyor Beşiktaşa geri dön tarzında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 25 Mayıs 2019; 20:11:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Senol hocanin kotu oldugu donemler oldu. Yanlis tercihler yaptigi, yanlis polemige girdigi veya inat ettigi seyler oldu. İnanin yonetimin son yillarda yaptiklarinin yaninda devede kulak kalir.

Her şey en tepeden başlar.Yayılır adım adım..

Anlamayanlar oldu.Sanıyorlar ki başka adam gelse o sövdükleri adamlar oynamayacak.Evet tabi ki hocanın hataları oldu belli kurgusundan düşüncesinden sıyrılmaması bize çok zarar verdi.Ama Şenol Guneş böyle .4 yıl öncede böyleydi şimdi gittiği yerlerde de böyle.Neymiş Trabzonspor'a kıyak geçmiş.Tabi canım öyle.İlk 2 sene Trabzonspor yok muydu ? Neymiş golden sonra sevinmemiş.Arkadaş sen o ara takımın ne rezil oynadığını görmüyor musun ? Biz seviniriz taraftarız ama hoca olarak orada kim bilir neler düşünmüştür adam ?
    Çok övülen Avcı ne yapıyor ? O da bazı inatları yüzünden liderliği vermedi mi son haftalarda ? Samet hocanın inadı yok muydu ? Bilic'in yok muydu ? Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.Göstersinler sisteminde kadro tercihlerinde esnek olan geçişleri çok rahat yapabilen bir yerli teknik adam ? Gösteremezler,yok çünkü

Kaldı ki bence ne Guti ne Sergen bu yapıda başarılı olamaz.Özellikle sene başında işler kötü giderse sezon çok sıkıntılı geçer.Sergen hiç çekemez bu yönetimi.
    Her hocanın hatası olur. Olacakta, sonuçta insanlar onlarda. Bizim için burdan yazması çizmesi kolay. Ama gelip sorsunlar hocalara. Nelerle uğraşıyorlar. Özellikle bizim gibi sistemi olmayan, kara düzen tutturmuş ve hiçbir anlayışı olmayan bir ülkede işleri hiçte kolay değil.

Düşünün Cenk satılıyor ve üstüne Cl gelirleri olmasına rağmen hoca "önce oyuncu maaşlarını ödeyelim" diyor. Demek ki görünenin çok daha fazlası kulübün içinde varmış. Onca oyuncu satışı, Cl geliri ve stat gelirleri olmasına rağmen bunlar yaşanmış ve hala yaşanıyor. Ama ne yazık ki son 2 senede ANÇ ve ET gibi isimlerin olmayışı başarısız olmamıza neden oldu. Aynı durum Gs'de de vardı ama bir şekilde A.Albayrak gibi isimlerle bunu kapattılar. Adam cebinden 10 milyon € falan koymuştu 3-4 ay önce.

Tüm bunlar olurken bizim yönetim ne yaptı? Takım içi disiplin ve yönetimi yapamadığı gibi, dışardan takıma gelen oklara karşı kılını kıpırdatmadı. ŞEnol hoca elinden geldiğince toparlamaya çalıştı. Son 3 hafta bu kadar olumsuzluğa rağmen potaya girdik. Ama bu dönemde yönetimin bir arka çıkışını, tavrını veya herhangi bir söylemini duyanınız oldu mu?

Yahu adamlar ŞEnol hoca alehine twet atıyor, yöneticiler o tweeti beğeniyor! Tamam ŞEnol hocayı istemeyebilirsin ama hiç olmazsa kol kırılsın yel içinde kalsın! Yönetim takımın ve hocanın arkasında durmayacak kim duracak?

Kısacası bu sistem olduğu sürece ŞEnol gider Lucescu gelir ama değişen birşey olmaz. Bugün Sergen gelsin diyoruz ama bu durumları yaşar yaşamaz yönetime tekme tokat dalıp gider.

• 10 Numara kullanıcısına yanıt
    Adamlar alışmış loserlığa çok seviyolar hocalarını takım son 2 sene 3.ve 4. olmuş hala çok ararız diyor. Kafa yapısı ilginç.
    Adam gizli kapaklı işini halletti bizden de son ana kadar parasını alacak şimdi de milli takımdan gelsin milyon eurolar gel keyfim gel.
  • 10 Numara kullanıcısına yanıt
    Hocanın suçu yok dıye kimsenın yazdıgını sanmıyorum zaten

Evet hataları oldu diyoruz yani . Daha ne diyelim? Yazıyoruz zaten bunları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yabancı hocalar arasından Jorge Jesus tercihide değerlendirilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

Adamlar alışmış loserlığa çok seviyolar hocalarını takım son 2 sene 3.ve 4. olmuş hala çok ararız diyor. Kafa yapısı ilginç.
    Adam gizli kapaklı işini halletti bizden de son ana kadar parasını alacak şimdi de milli takımdan gelsin milyon eurolar gel keyfim gel.
    Gerek medya (A spor başta olmak üzere) gerek başka merciler ağzımıza ederken, ne başkan ne de yönetim tek bir laf etmedi. F. Terim, Hasan Ş. maç içinde adamları tokatlıyor, itiyor medyadan ses yok! Neden yok? Çünkü korkuyorlar. Biz de asalım kralım demiyoruz ama bu tip insanlar bunlardan anlıyor.

Gs maçı sonrası başkan çıktı zoraki konuştu! Ondan önce A.gücü maçında penaltı atışı sadece bizim maçta tekrar edildi (bence tekrar edilmesi normal ama diğer maçlarda VArdan dönmemişti). Hatırlayın Konya maçıydı hakem Atibaya çizgiye bastı diye sarı vermişti. Ondan sonra aynı pozisyon için sarı verilenleri gördünüz mü?

Hadi takımı yönetemiyorsun, disiplin yok, maaşlar yok. Maaşların olmadığı yerde disiplinde olmaz o ayrı konu. Tüm bu durumu bile bile bu tip krizleri yıllarca idare etmiş ANC gibi isimleri yönetimden uzaklaştırdın. Yerine gelen yöneticiler takım hakkında eleştiri yapanların yorumlarını beğendi! Yahu takıma sahip çıkmıyorsunuz bari köstek olmayın!

Hocanın bir çok hatasını sayarız. Sayıyoruz da. Teknik taktik işler, oyuncu tercihleri vs. Evet hatalı olduğu yerler çok var. İlk 2 yıl çok güzel oyun vardı. Son 2 yılın ilk yarıları çok kötüydü. Herkes eleştiriyor fakat bunlar sadece buz dağının görünen kısmı. Ya görünmeyen kısımlar ne olacak? Larinler Roccolar ne olacak?

Takım adam akıllı bonservis ödememiş üstüne oyuncu satmış üstüne Cl gelirleri gelmiş. Geçen görmüştüm takıma 160 milyon € girdi olmuş 2 senede. Hadi bu para oyuncu maaşları-bonservis paralarına gitsin. Yahu 2 sene de artan borç oranı bu parayla aynı! Para gelmese tamam hadi diyecem ama...

Görüldüğü gibi yönetim son 2 senedir çok kötü. Hala aynı isimlerle yola devam edilecek! Kulübü dışarıdan doğrayanları geçtim, hala olacak.
    Peki bizi içten doğramaya kimler devam edecek?

Bu takım içteki ve dıştaki düşmanlarla uğraşırken son 3 haftaya potada girdiyse bu yönetimden çok oyuncu ve teknik ekibin öz verisidir. Eğer yönetim bu öz verinin çeyreği kadar destek olabilseydi bugün şu anda çok başka şeyler konuşacaktık...

• artik önümüze bakalım giden gitti , yeni hoca-transfer duyumu fln yok mu hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pitx1 kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam yönetim konusu ayrı bir facia ben takımın teknik yapısı ile ilgili yorumlar yapıyorum. ŞG adlı kişinin bizim taraftarımızın iyi niyetini sürekli suistimal etmesinden bahsediyorum. Yoksa yönetim ve fo konusu başlı başına bir facia ben de hiç yakıştıramıyorum böyle bir yönetimi takımımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkayzer -- 25 Mayıs 2019; 22:44:27 >
  • Baş suçlu yönetim zaten hatta tek bir isim Fikret Orman. İş yapan adamları küstürüp gönderdi ekipten, elde kaldı sosyal medya yıldızları fotoğraf çektirip paylaşmaktan başka bir iş yapmayan adamlar..Kulüp üzerindeki hakimiyetini kaybetti, özenerek kurduğu düzeni gene kendi elleriyle yıkıp perişan etti.

Ve gel şimdi bu beceriksiz,heyecanını yitirmiş yönetimden yeni sezon için güzel işler yapmasını bekle.
  • bu uyuz yönetim pektemekle sözleşme uzatırsa şaşırmam en iyi kadroyu 4. yapan şenol denen td bozuntusunu bile gönderemeyip milli takıma gitsin de kurtulalım mantığındaki çapsızlardan her şey beklenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _legendmaster_ -- 25 Mayıs 2019; 23:1:52 >
  • baş suçlu yönetim. şenol güneş ise son 1,5 yılda kontrolü gereğinden fazla kaybetti, hataları normal karşılanabilecek düzeyden çok fazla oldu, tüm olumsuzluklara rağmen doğru yapılabilecek şeyleri dahi yanlış yapmaya başladı.

son durumumuzun sorumluluğunu yönetim ve hoca olarak yüzdelik olarak paylaştıracak olursak %50-%50 olmaz. %51 yönetim - %49 hoca dahi olsa bu ayrımı yönetimden yana yapmak gerekir.

• Yabancı teknik direktör her kim olursa olsun macera aramaktan başka bir işe yaramaz. Beşiktaş'ın macera arayacak ve yıllarını çöpe atacak zamanı yok bu borçla üstüne daha fazla borç ekleyecek hali hiç yok.

Yönetim akıllıca karar vermek yerine popülizm ve sosyal medyaya göre karar verirse geçmiş olsun şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louie-Andy Anderson

Yabancı hocalar arasından Jorge Jesus tercihide değerlendirilebilir.
    Bize kaça gelir? Şu durumda bu riske girerler mi, girilir mi bilemem.

Eğer UEFA'da kesin bir başarı yoksa bu risk alınmaz. Kaldı ki bu adamın istediği oyuncular alınabilir mi orası da muamma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hala 35 yaşında Pepeye yıllık 4.5 milyon eurodan nasıl sözleşme imzaladık ve takımın en iyi omurgası Marceloyu harcadık orada takıldım. Çünkü Pepenin gelişi öyle bir yan etki yaptı ki Atiba ve Oğuzhan direk çöktü çünkü Pepenin egoist uzun topları yüzünden bu oyuncular taraftarın hedef tahtası haline geldi. Bide Burak Yılmaz yerine Negredo tercihi ama daha kötüsü Negredo yerine Cenk Tosunun oynaması amborga koyacağımız ligde en büyük hatalardan biriydi. Bilmem hatırlar mısınız Fegholi yerine Sinan Gümüşü oynatıyordu Fatih Terim bazen 1 oyuncu tercihi bile her şeyi değiştirir.
  • şu anda bildiğim kadarıyla sattığın kadar al zımbırtısına tabii olmayan tek takım biziz. yalnız tabi bonservise öyle yüksek paralar ödeyecek durumumuz da yok malum.

yine de iyi araştırma, doğru kiralık hamleler, 2-3 milyon bonservisli rhodolfo, marcelo, beck, atiba vs gibi detay oyuncularla güzel işler yapılabilir fakat yönetimde onu yapacak irade yok. araştırma arama tarama denen şey son 2 yılda 0'a indi. biraz gelecek hocaya bağlı olacak bu durum.

sergen yalçın gelirse iyi olabilir fakat transfer işi yine umut güner ve onun önderliğinde menajerlere kalır. yalnız abdullah avcı gelirse bu işe kafa yoracaktır. istediğim 2 hoca bu ikisi olduğundan bunları söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Bu kadar adamı gönderemezsin.Gönderirsen yerlerini dolduramayacağın için 4.olursun yine.Ne para var ne altyapıdan gelen.Nasıl olacak ?
    Zaten şu anki 23 kişilik kadroya bile 4 net transfer şart.

Sen bu kadar adam gönderirsen eğer kalite olarak değil sayısal olarak da zayıf kadro olur o kadar kolay değil bu işler.Yönetimi bilmiyor musunuz ?

Alıntıları Göster
    İyi de kardeşim bu oyuncuların bizi şampiyon yapamayacağını görmedik mi? Gördük.
    Bu oyuncuların bize hiçbir yararı yok.
    Onların yerine kim oynasa bizi zaten ilk 5 e sokardı. Lens ne oynadı Allah aşkına? Onun yerine kim olsa daha fazla katkı verirdi.
    Adriano ne oynadı? Hiç.
    Sol bek bulamaz mıyız ucuz ve devamlı oynayacak? Motta gibi mesela, bedava.

İstersek her türlü adam buluruz. Bu oyuncuların bizi getireceği yer seneye de 3.lük olur.

• hüsnü güreli denilen varlığın gs kutlamasında ne işi var

• drkayzer kullanıcısına yanıt
    Dark Saga kullanıcısına yanıt
    Saygı değer arkadaşlar hepimiz üç aşağı beş yukarı paralel şeyler söylüyoruz. Aslında hem benzer tespitleri yapıp hemde farklı fikirler ortaya koymak çok doğru birşey. Bilinçli inlar bu şekilde konuya yaklaşır. Sadece 1 tane günah keçisi aramakta doğru değildir.

Keşke sadece sorunumuz teknik-taktik kısmı olsa. Hatırlayın Bilic döneminde sorun buydu. Yani Okyanusta geçerdik derede boğulurduk. Liverpool'u ele sonra git Bruge elen! Son 4 haftaya lider gir ama 34. haftada 3. ol! Hadi derbi kazanmadın ama son haftalarda Konya-A.hisar-Antep gibi takımlara puan da verilmez ki!

Şenol hoca geldi bunu aştı. Derbileri kazandık. Tek Fener'e yenildik. Çünkü Lawagolem'in dediği gibi araştıran bulan, takımı bir arada tutan ve en önemlisi sahip çıkan bir anlayışa sahiptik. Şuan bunun tam tersi. Baksanıza Metin A. ve Umut G. gibi yöneticiler kaç tane adamı harcadı! Belirli aracılarla iş yapmaktan başka vizyonu yok bunların.

Bir yerde okumuştum Sosa-Atiba-Fabri-Rhodolfo-Marcello-Beck-Gomez vs bu şekilde alınmıştı. Bu oyunculara ödediğimiz maks. bonservis ise 10 milyon € olmamıştı. Sergen mesela bunlarla ilgili tartışır baktı olmuyor ana avrat söver öyle gider. Guti desen sistemi olan bir takımda çok iyi işler yapar ama aynı şey onun içinde geçerli. Hatta oyuncuyken güzel tespitler yapmıştı. Geriye Avcı-Luce gibi isimler kalıyor.

Çünkü bu isimler bu tip takımları idare edebilirler. Bir yere kadar sözde geçirebilirler. Mesela Terim tamda bu profilde biri. İşte bu yüzden işin bu kısımlarını bilen hocalar olmalı. hele Tayfun gibi hocalar kulübe dahi yaklaşmaması gerekir.

• 
Sayfa: önceki 29172918291929202921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.