Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
105.794
Cevap
135
Favori
3.660.423
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> [Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    2138 Mesaj
    hatem ben arfa haberleri görüyorum. inandırıcı değil malum ben arfa bony, remy gibi her fırsatta yazılan bir isim ama aklıma şu geldi; ben arfa'nın kariyerinde en çok skor ürettiği sezon nice'de 4-3-1-2'de 10 numara oynadığı sezondu. hatem ben arfa olmasa bile başka bir 10 numarayla babel'i cenk'in yanına atıp 4-3-1-2'ye dönmek bizim de bu oyunu kenarlara aşırı halde yığma işinden kurtuluş yolumuz olabilirdi aslında.

----tolgay----medel-----oğuzhan---
    ------------10 numara------------
    ----------cenk---babel-----------

geçen sene bi kaç maçta buna dönmüştü hoca 10 numarada talica ile, işe de yaramıştı. zorluk seviyesi yüksek, etkili kanat oyuncularının olduğu maçlarda tabi bi nebze tehlikeli fakat son sivas maçı gibi, içerdeki akhisar maçı gibi kilit açmakta zorlandığımız maçlarda görmek isterdim.
    Sezon başında Çin'e gidildiği için hatta devre arası da bu tarz bir durum vardı ne oldu bilmiyorum Şenol Hoca buna trip atıyor. Takım geçtiğimiz sezonlarda ki gibi iyi bir kamp dönemi geçirmedi büyük ihtimal buna kızgın hoca. Devre arası sorunların çözülüp 2. yarı fırtına gibi eseceğimizi ve çok nadir puan kaybı yaşayacağımızı düşünüyorum.

Liderden de, 2,3. den de hala ses çıkamıyor çünkü Bu ligin ağası hala Beşiktaş bunun farkındalar emin olun!

Valla hocam bunlar maç seçiyorlar bariz belli olmaya başladı,bu noktadada iş hocamıza ve başkanımıza düşüyor,sert şekilde uyarmaları lazım,milyon euroları almasını biliyorlar keyifleri istedikleri maçta dediğiniz gibi köpek gibi oynuyorlar ama lig maçlarının çoğunda ağır modda takılıyorlar yok öyle bir dünya,goruceksiniz Bayern maçlarında nasıl yırtacaklar kendilerini ama bilmiyorlarki yada bilerek mi bilmemezliğe veriyorlar seneye Cl ye gitmenin yolu şampiyon olmaktan geçiyor veya 2.inci neyse aklıma geldikçe sinir oldum,lens konusunda katılmıyorum size 3-4 maç 11 oynadımı bu adam hayır bir oynat dene açılsın adam ama hocamız hiç şans vermiyor eminim daha iyi oynar Q7 den

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MrWrong kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Umarım bu sevimli hayalet Casper ın bonservisini almazlar

|
    |
    selates kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Takımımızda belirli bir sistem,planlamalar olsa dediğiniz gibi 2.yarı doğru düzgün puan vermeyizde işte

|
    |
    ysynn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    taliscanın bonservisini almayız. ama keşke devre arasında kurtulabilsek.
    |
    |

Bizim spor yazarları ve muhabirler özellikle aspordakiler ne bilgisiz ve sürekli hayatı toz pembe görüyorlar şaşırıyorum

Erman toroğlunu eleştiriyoruz ama adam net konuşuyoruz

Serdar sarı dağ quaresma. Mario gomeze asist yapıyordu dedi yahu o zaman adam yedekti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bu bünye bir şaklabanı daha izleyemez.

|
    |
    Lawagolem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

16/17 de 2 gol 13 asist yapmış yani 15 gole katkıda bulunmuş. Beşiktaş'ın attığı gol sayısı ise 73. Gerçekten tek başına şampiyon yapmış.
    |
    |
    Muhafız. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3.sene niye şampiyon yapamıyor benzini mi bitti

|
    |
    Muhafız. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 8 - Bang&Olufsen H3 - Sony WF1000XM3
  • Yarbay
    10067 Mesaj
    Quaresma 'nın direk olarak gelişine kestiği ortalar da çok tehlikli oluyor yalnız.
    Tamam ben de rahatsız oluyorum ama bu kadar yüklenilmez adama.Bizim taraftaların ortası yok.Beşiktaş'ın futbolcusuna hakaret edemezsin sen.Fotoğrafını karalayamazsın küfür edemezsin aile fotoğrafının altına ! Haddin değil.

Sorun Q7 falan değil.Sorun plan..Bakın plan, plan , plan..Bu kadar net..Diğer yandan Talisca da varken bütün ihalenin Q7'ye kalması çok saçma.

Diğer konu onu sat. bunu sat diyorsunuz.Borçlar var diyorsunuz.Oyuncu satmak ile borç kapanmaz arkadaşlar.Onu sat bunu sat ee ne oldu ? Hadi bakalım Babel-Tosic-Cenk gitti diyelim.Bakın daha Ozi-Talisca'yı saymadım..Bunlar da gitti dyelim.Hani sat sat diyorsunuz ya. Arda-vida-Ba-Arfa falan geldi..Eee ne olacak ? Takım daha mı iyi olacak ? Belki .Ama kağıt üstünde takım bütünlüğünde takımda büyük düşüş olacak.Ve 4.sırada falan bitiririz yani böyle.Saçmalamayın yani hemen gaza gelmeyin.İyi ki takımı siz yönetmiyorsunuz .

Oyuncu satılır evet.Ama önce bir alternatifini alırsın bulursun sportif başarıda gelmiş ise eğer şartlar da anlaşılırsa oyuncu gider.Ama öyle hemen pat diye sat olmaz.Kimi oynatacaksın ? Aynı değerde aynı katkıyı verecek adamı bulacak mısın hemen ? Başarı ve oyuncu satışlarının istikrarlı olması lazım.Bu olursa bir sonraki Cenk mevzusu"başka bir oyuncu Cenk değil" olduğunda sana ıkına ıkına 20 değil 50 verecekler.Çünkü tanınır olacaksın.Bunun ilk adımı da hemen aç gözlülük yapıp da satmak değildir.

Başkan'ın yaptığı 10 numara .Beşiktaş'ın oyuncularına teklifler gelmesi doğaldır diyor adam.Vallaha eğer gerçekten böyle yapacaksa davranacaksa harika.Yani hedef şaşırtmak için konuşmuyorsa.Başarı gelirse zaten Babel için seneye de teklif gelir.Cenk için de gelir.Neymiş Cenk artık olmayacakmış ondan hemen satmamız lazımmış.Len ne biliyorun Babel yaşlıymış.Ya sene sonunda 3.şampiyonluğu alınca ve de Bayern karşısında da iyi futbol sergileyince "inşallah.Oyuncular bu maç kişisel olarak performans verirlerse değerleri daha da yükselir". nasıl fiyatlarında azalma olacak bir yazıverin de bilelim..

Cenk Babel satılmaz ise Bayern maçlarında da iyi oynarlarsa 20 değil 30 olurlar.Bilmem anlayanınız var mı ? Neymiş Fernandes olayında elimizde kalmış.Ya Fernandes olayı ile bir mi bu durumlar ? Ayrıca her oyuncu aynı mı olacak ? İyi be Fernandes de oldu diye hemen satalım sonra oyuncu kalmasın elde avuçta başarı için 1 yıl daha bekleyelim ! Siz de yine sövün dürün.

Evet özellikle yerli oyuncular da motivasyon da düşebilir ama şu anda sezon bitmedi.Daha devre arasındayız.Böyle bir şey olmaz.Ayrıca daha önemli maçlar olacak.Motivasyon falan düşmeyecektir.
    |
    |

• Yarbay
    3058 Mesaj
    Her oyuncu değerini bulursa satılır ama mühim olan yerine alınacak oyuncunun vasfı. Bonservis falan olmasın diye gidip Negredo'yu alıyoruz. FB gidip RvP'ye dünyanın parasını gömüyor. GS De Jong'u Donk'u falan alıyor. Takımın acil ihtiyacı olan yere böyle transfer yaparsın tek tük ama kulüplerin geleceğini kurtarmaz bu hamleler. Bizim menajerlerin elinde oyuncak olmaktan kurtulup Afrika ve G. Amerika piyasasını çok daha etkili bir şekilde taramamız şart.

Bakın transfer nasıl yapılır;

Niasse - 2013'de Akhisar'a €250,000 - 2014'de Lokomotif Moskova'ya €5,500,000. Sadece bir yılda kazanılan paraya bakın. 2 sene sonra da L. Moskova €17M'a Everton'a sattı.

Bakambu - 2014'de Socheux'dan Bursaspor'a €1.8M. Ligimizde 1 sene oynadı, sene sonunda Villareal'e €7.5M'a satıldı. La Liga'da 15 maçta 9 gol. Gidin bakalım şimdi €15M'a alabiliyor musunuz.

Ndiaye - 2015 yılında Osmanlıspor'a €350,000'e geldi. Sene başında GS €7.5M verdi.

Akhisar, Bursa, Osmanlı'nın yapabildiğini biz neden yapamıyoruz muamma. Özellikle bizim ligimizde atletik siyahi futbolcular genelde iyi iş yapıyor (Abubakar örneğin ) Doğru düzgün bir scout ekibi kurmak, bu işi menajer Ahmet'e Mehmet'e havale etmeden gerçekleştirmek bu kadar mı zor anlamıyorum.

Hadi bir tane de dışarıdan örnek vereyim. Hani biz Talisca şöyle Talisca böyle diyoruz ya. Sene başında PSV Lozanzo'yu €8M civarı bir paraya Meksika'nın Pachuca takımından aldı. Arkadaş 1995 doğumlu, Eredivise'de 16 maçta 11 gol 7 asist ile oynuyor. Arsenal ve Liverpool'un ilgilendiği söyleniyor ve konuşulan rakam £42,000,000.

Pepe'de gelsin Negredo'da ama böyle adamlar bulamazsak bu çarkı çevirmemiz kolay değil.

• Onbaşı
    39 Mesaj

franco,milosevic,aras,boyko,mitrovic gibi örnekler olduğu için yönetim garanti transfer istiyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asmodian1 -- 27 Aralık 2017; 10:32:40 >
    |
    |
    Fabrice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Ugurhasgul1903

Arkadaşlar sizce Q7 yi neden kesmiyor Şenol hocamız?,aceba ben bunu kesersem takımda huzursuzluk yaratır, ortamın iyice içine eder diye mi korkuyor nedir?, yoksa biz buradan izleyici gözüyle görüyorsak adam teknik direktör gözüyle kesmesi gerektiğini hayli hayli görüyordur yani

Çnkü Lens yeterli değil.Lens'de formayı alacak güç oyun göremiyor demek ki.Lens'in pek çalışmadığını pek katkı yapamadığını ben bile görüyorum girdiği maçlarda.Hiç kimse 3 dk 5 dk yazmasın adam o sürede bile ışık verir belli eder en azından hırsını gösterir.Diğer yandan Lens gibi oyuncuların belli bir forma ulaşması için üst üste oynaması lazım.1 maç oynasın 3 maç kenarda tut böyle verim alamazsın.Bu yüzden Lens gelsin istemedim çünkü böyle olacağını biliyordum.Şenol hoca Q7 benim as oyuncum diyor.Gelecek olanın as oyuncumu kesecek performans vermesi lazım diyor.Bu kadar basit.Lens onu gösteremedi.
    Lens seneye artık.O da kalırsa.

O beğenilmeyen Cenk son 10 dk girip yazmadan çıkmıyordu 3 sene önce.Cenk oyuna giriyordu her maç atıyordu.5 dk 10 dk 15 dk demeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 27 Aralık 2017; 10:40:13 >

• Yüzbaşı
    339 Mesaj
    [18 Temmuz 2020 21:39:06 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: Ugurhasgul1903

Valla hocam bunlar maç seçiyorlar bariz belli olmaya başladı,bu noktadada iş hocamıza ve başkanımıza düşüyor,sert şekilde uyarmaları lazım,milyon euroları almasını biliyorlar keyifleri istedikleri maçta dediğiniz gibi köpek gibi oynuyorlar ama lig maçlarının çoğunda ağır modda takılıyorlar yok öyle bir dünya,goruceksiniz Bayern maçlarında nasıl yırtacaklar kendilerini ama bilmiyorlarki yada bilerek mi bilmemezliğe veriyorlar seneye Cl ye gitmenin yolu şampiyon olmaktan geçiyor veya 2.inci neyse aklıma geldikçe sinir oldum,lens konusunda katılmıyorum size 3-4 maç 11 oynadımı bu adam hayır bir oynat dene açılsın adam ama hocamız hiç şans vermiyor eminim daha iyi oynar Q7 den

Aynen bayern maçında başa baş mücadele edeceklerine herkes emin ama Anadolu deplasmanında herkesin tüyü diken diken gene puan kaybedeceğiz diye. Bu paşalara sağlam bir şok lazım kendilerine gelmeleri için.

Hoca antremanda ve sahada görmeden inanmadan oynatmıyor. İlerde açılır diye bakmıyor son durumuna bakıyor. Lens hocayı inandırıncaya kadar böyle olacak bence. Hocanın felsefesi bu değiştirmiyor.

• Yarbay
    2642 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sertancanluksenburg

Quaresmayı sevmeyen Beşiktaş’a ihanet etmiştir bu adam Porto’da yıllık 3-5 milyon euor alırken buraya geldi sizin yaptığınız terbiyesizlik reziller

Porto'da yılda 400-450 bin euro civarı para alıyordu.

3-5 milyon aldığını kanıtlamazsan eğer adam değilsin.

Porto kime 3-4 milyon vermiş ki q7 ye versin bol keseden salladı arkadaş.

|
    |
    Enkei kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
kolayoto.com
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.