Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2966. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
104.887
Cevap
123
Favori
3.775.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29642965296629672968
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ligde sampiyon olmayabiliriz ama bu kötü futbolu ve bitse de gitsek der gibi sahada uyuyan futbolcuları izlemeyi hak etmiyoruz...

Kim müdahale eder bilmiyorum ama birinin daha fazla geç olmadan ayakları yere basmayan bu tipleri uyarması lazım.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Hocanin inatciligina mudahale edemeyiz ama mitrovicin ben bugunku performansini begendim gayet ayagi yere saglam basiyordu mudahaleleri de yerindeydi. Mitrovic de aboubakar, lens, negredo, medel tayfasindan aslinda. Hic sans verilmeden taraftarlar tarafindan cop ilan edilenler kervaninda ama parasini kenara birakirsak kotu adam degil bence.

Aynen ben de beğendim özelikle dikkat edip onu izledim topsuz alanda bile. Oyuna hakim bi görüntü çizdi. Fatih de güzeldi. Kupa maçlarında mutlaka fatih ve mitroviç oynamalı. Hatta kanatta Orkan ı da görmemiz lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ckmz17

icerde osmanliya banko beraberlik yaz aha buraya yaziyorum

Ölüm gibi kapanırlar.Ayni taktikle devam edersek 0-0 biter dediğin gibi beraberlik olur.

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Abartılı bir ifade olmuş. Milne ve Lucescu var evvela ondan önce

• Bu takıma bir pideci bir de OOS şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asmodian1 -- 25 Kasım 2017; 23:32:8 >
  • bana pasör, zeki, yaratıcılığı olan, oyundan kopmayan bir 10 numara tüm kilidi çözecekmiş hatta faydalanamadığımız oyuncuların bazılarından da faydalanmamızı sağlayacakmış gibi geliyor, çok mu iyimserim yoksa ?
  • Hayır, ters top, uzun top değildi. Taç atışından kazandığımız toptu bu.

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Bunun dışında benzer görüntüleri maçta sık sık gördük. Yardıma gelen, yaklaşan, boşluğa kaçan futbolcu yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Talisca ilk piyasaya çıktığında gizli forvet gibi oynuyordu Benfica'da. Hani SS diye tabir edilen, forvetin biraz arkasında konumlandığın pozisyon. Daha sonra merkezdeki ikiliden birisi oldu, 10 numara oynamadı.
  • Türkiye'nin en iyi teknik direktörlerinden birine ve en kaliteli geniş kadrosuna sahibiz. Tudor gibi hiçbir başarısı olmayan adam doğru düzgün yedeği olmayan takımıyla bize 6 puan fark atıyor ve biz hocayı eleştirmeyeceğiz? Kimi eleştireceğiz peki? Bir takımın sistemi olur oyuncular vasıfsızdır yeteneksizdir pozisyona giremiyordur, gol atamıyordur önemli değil önemli olan takımın oyun kimliği. Sosa-Gomez-Olcay-Töre dörtlüsü varken oynadığımız sistem bu dört oyuncu gidince yok olmasını sorgulamayacak mıyız? Quaresma denilen sirk topçusu bile o sistemde inanılmaz oynuyordu tanıyamıyorduk kendisini. Şimdi kimin ne yaptığı belli değilken herkes kafasına göre takılıyorken bunun sorumlusu kim?

•  [Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

evet biz yine bu istatistige gore cok iyi yerdeyiz puan durumu acisindan bence.ilk 10 da besiktasin b si yok almadigimiz adabayor istemedigimiz gomis ve flort ettigimiz eto siralamadalar
    birde istenmeyen burak yilmaz var
    besiktasin begnemeyip istemedigi 4 futbolcuda listede komik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ckmz17 -- 25 Kasım 2017; 23:42:31 >
  • şampiyon olacağız bu sene de herkes görecek!
  • Taliscanin oynayabilecegi tek sistem 4-1-2-1-2. Orta ikili ve forvet ikilisinin arasinda barinabilir. Yada cok iyi bir ortasaha ikilin bir de aboubakar gibi forvetin olacak o zaman da fazla goze batmaz takima zarar vermez sahada barindirabilirsin en azindan gecen sezon oguzhanin çabalari ile idare ettik bir de aboubakar vardi iste.
    Quaresmaya gelirsek bu adamin modern futbolda barinabilecegi bir sistem yok zaten. Kaleci ve stoper haric butun takimi ona gore kurarsan anca oynatabilirsin sol bekin bile kalipli uzun ve hava hakimiyeti olan adam olacak düşünün.
    Forvet hattina gelelim. Takimda quaresma gibi gol atamayan bir adam varken negredoyu aldi yonetim. Negredo da gomez tipinde leblebici degil. E aboubakar kadar hareketli ve degisik meziyetlere de sahip degil. Bu sefer mecbur cenke muhtac kaliyoruz o da arkasinda taliscanin oynuyor olmasinin ceremesini cekiyor. Alanyaya attigi golu hatirlayin. Tamam bir tane de kacirdi ama %50 gole cevirme orani hic kotu degil forvet icin.
    Kisaca bu sezon birbirini yukseltmek yerine tam tersine performansini dusuren adamlar toplandi takima. Atiba tolgay necip varken medel alindi tek merkez ortasahamiz oguzhan. Forvet rotasyonumuz iyi ama negredo bu takima uygun degil. Bu sezonu ben sadece yonetime yazarim. Ama onlarin da eli kisitliydi cok kizamiyorum ve törenin talihsiz bir sakatligi oldu o sakatlanmasa atiba tolgay oguzhanli sistemi oynayabilirdik sag kanada töreyi koyarak ama quaresma varken bu mumkun degil.

• Ah şu Oğuzhan 10 numara oynamayı öğrenebilseydi herşey şimdi farklı olurdu ama milli takımda da bizde de denendi Bir türlü olmadı.Nasil olacak bilmiyorum.Anadolu maçlarında kilit açmadan olmuyor maalesef.Golü bulamadıkça direnç artıyor.İç saha maçlarında 4-4-2 denemek lazım.Tolgay Quaresma'ya getirsin ortalasin dursun.İcerde Cenk'le Negredo belki vurur kafayı iki kişi olunca.

Devre arası bir sihirli değnek 10 numara lazım.Yoksa olacak gibi değil.

Beşiktaş'a karşı oynamak o kadar kolayki artık.Quaresma'yı demarke topla buluşturma.Zaten bitiyoruz.Tek gol.silahimiz Babel'in topu soldan alıp sağa çekip vurması :D :D O da adamın imza golü zaten.Her maçta da olmuyor işte.

Bir de şu var.Cok tuhafima giden.Tolgay iyi deniliyor.Nedeni de Oğuzhan gol ve asist yapmıyormuş.Tolgay'ın ben Liverpool maçından beri gol attığını hatırlamıyorum.Oğuzhan eğer formda olsa kilit açıcı işleriyle bu takımın çehresini değiştirir.Karabük maçındaki Babel'e yaptığı asistten lazım bize.Ah Oğuzhan vah Oğuzhan yani.

Şenol Hocayı her yerde en çok ben savunmuşumdur.Ama bir önlem düşünmezse yeni bir plan bulamazsa külahlar değişir.Şenol hocanın en büyük özelliği eldeki kadroyu en verimli şekilde kullanmaktı.Sisteme göre oyuncu değil oyuncuya göre sistem düzenlemekti.Bu maharetini konuşturma zamanı geldi hatta geçiyor.

Çok özledim ısıran basan coşkulu Beşiktaş'ı.Geçen sene icerdeki Konya maçı neydi öyle ya.Vodafone Parktaki maçlar şölen havasında geçerdi.Hoca yap şeklini ve topla şu takımı artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kairros.

quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Orijinalden alıntı: selates

Kapanan takımlara karşı çözüm üretecek tek kişi var o da Şenol Güneş.

Üretiyor mu? Hayır.

Tabii ki eleştirilir, eleştirilecek de.

Talisca ve Cenk Tosunla ilk 3e giremezsin başka hoca ile 34 yaşında Quaresma ile bu kadar oluyor.

Ne oldu birader? 2 hafta önce burada talisca övüyordun bana çok iyi hatırlıyorum. Ne oldu bir anda?

Överken bonservisi alınmasın diyordum mevcut kadroya göre konuşuyorum. Stoper Tolgayı mı koyacaksın 10 numaraya yoksa 2li mücadeleye bacağını sokmayan sadece ayağına top isteyen Oğuzhanı mı oynatacaksın 10 numarada? Çok bariz şekilde 2 senedir inanılmaz transfer hataları var çok iyi transferler diyorlar bunları oynatan Şenol Güneş. Başka hoca oynatamaz. Bilic Demba Ba ve Sosayla derbilerde gol atamadan koca sezonu bitirdi.

• quote:

Hayır, ters top, uzun top değildi. Taç atışından kazandığımız toptu bu.

Bunun dışında benzer görüntüleri maçta sık sık gördük. Yardıma gelen, yaklaşan, boşluğa kaçan futbolcu yok.

Heh bu fotograflar daha iyi anlatiyor sorunu. 2. ve 3. fotoda quaresmanin konumuna iyi bakin. 2'de yuzu kaleye donukken 3. de cizgiye dogru dondugunu ve en sonunda kendini cizgiye sıkıştırdığıı goruyoruz.
    Sonraki fotograflara gecelim. Sizce burada sorun quaresma degil quaresma disindaki herkes yani oyle mi ? Herkesin quaresmaya gore oynamasi gerek yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ckmz17

evet biz yine bu istatistige gore cok iyi yerdeyiz puan durumu acisindan bence.ilk 10 da besiktasin b si yok almadigimiz adabayor istemedigimiz gomis ve flort ettigimiz eto siralamadalar
    birde istenmeyen burak yilmaz var
    besiktasin begnemeyip istemedigi 4 futbolcuda listede komik

tamda demek istediğim bu Talisca,Quaresma,Cenk Tosun bu takımın el freni bunlara rağmen geçen sene şampiyon olduk bu sene şampiyonlar liginde iyi bu 3lü ama ligde rezaletler. Quaresmanın yerine Lensi monte etmezse hoca daha çok böyle ah vah yaparız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon

Türkiye'nin en iyi teknik direktörlerinden birine ve en kaliteli geniş kadrosuna sahibiz. Tudor gibi hiçbir başarısı olmayan adam doğru düzgün yedeği olmayan takımıyla bize 6 puan fark atıyor ve biz hocayı eleştirmeyeceğiz? Kimi eleştireceğiz peki? Bir takımın sistemi olur oyuncular vasıfsızdır yeteneksizdir pozisyona giremiyordur, gol atamıyordur önemli değil önemli olan takımın oyun kimliği. Sosa-Gomez-Olcay-Töre dörtlüsü varken oynadığımız sistem bu dört oyuncu gidince yok olmasını sorgulamayacak mıyız? Quaresma denilen sirk topçusu bile o sistemde inanılmaz oynuyordu tanıyamıyorduk kendisini. Şimdi kimin ne yaptığı belli değilken herkes kafasına göre takılıyorken bunun sorumlusu kim?

Hay ağzına sağlık.

Hala biatçı takılan, köle, aklının sınırlarına prangalar vuran, acayip derecede şaşırdığım bir sürü sorgulamayan insan var. Gerçekten akıl alır gibi değil.

• Leon kullanıcısına yanıt
    yedegi olmayan gs demissin dostumda bunlar kagit uzerinde olan seyler lens var ne yapiyo ? bak cop yasin bile kac mac sonra oyuna girdi bi gol bi asist yapti yani ne demek oyun kazandirdi mac kazandirdi maca etki etti evet senin yedek kulubendeki klass topculrin hangisi oyuna girip yada baslayip fark yaratti ? kagit uzerinde yildiz olabilirler ama sahada yoklar onemli olan istenileni verebilmek tolga cigerci denen adam 6 golle oynuyo maicon dene stoper bile 4 golu var bu gidisle gomis besiktastan daha cok gol aticak

• Ligin en az gol yiyen takımıyız
    Ama gol atamıyoruz bu sistemle işimiz zor

Taliscayı hemen kesmemiz lazım ...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kairros.

quote:

quote:

Kapanan takımlara karşı çözüm üretecek tek kişi var o da Şenol Güneş.

Üretiyor mu? Hayır.

Tabii ki eleştirilir, eleştirilecek de.

Talisca ve Cenk Tosunla ilk 3e giremezsin başka hoca ile 34 yaşında Quaresma ile bu kadar oluyor.

Ne oldu birader? 2 hafta önce burada talisca övüyordun bana çok iyi hatırlıyorum. Ne oldu bir anda?

Överken bonservisi alınmasın diyordum mevcut kadroya göre konuşuyorum. Stoper Tolgayı mı koyacaksın 10 numaraya yoksa 2li mücadeleye bacağını sokmayan sadece ayağına top isteyen Oğuzhanı mı oynatacaksın 10 numarada? Çok bariz şekilde 2 senedir inanılmaz transfer hataları var çok iyi transferler diyorlar bunları oynatan Şenol Güneş. Başka hoca oynatamaz. Bilic Demba Ba ve Sosayla derbilerde gol atamadan koca sezonu bitirdi.

Koca forumda benimle ayni dusunen tek kisiniz hocam. Adama vermisler quaresma ve talisca gibi iki sistem icine dahil edilmesi imkansiz adami al bunlarla sampiyon yap bizi deniyor. Senol gunes yine de bu adamlarim guclu yonlerini ortaya cikartacak bir seyler yapmaya calisiyor. Nedir onlar ? Taliscanin uzun boyu ve destek forvet oynayabilmesi-quaresmanin orta acabilmesi. O yuzden ikisinden de vazgecemiyor mecburen.

• 
Sayfa: önceki 29642965296629672968
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.