Şimdi Ara

Berberimle Yaşadığım Münazara

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Berberim önceden beni 15'e tıraş ederdi, sonra 20 yaptı hatta bir ara 50 tl birden aldı. Bugün sabah 9 da mesaj attım berberim saat 1 gibi gelicem kolay gelsin yazdım, gel ama fiyatlara zam geldi 40 oldu haberin olsun yazmış. Yaw bu ne görgüsüzlük birader.

• Adama bak ya sanki insan değil koyun tıraş ediyor  

• Eski berberin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Gitmicem ula ona inat karşısında ki berbere gidicem basıcam 50 lirayı mis gibi olucam tıraşımı, sonra eski berberimin dükkanının önüne gelicem telefondan kameramı açıp saçlarımı tarıcam   

• Gitme o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müzik teorisini naptınız hocam, yattı mı kafanıza?

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Şu majör, minör pek çözemedim. diyez # ile gösteriliyor. Majör de aynı şekilde gösterilmiyor mu? Majör nota da akorları majör olarak yazmıyoruz. Örneğin Fmajör akorunda fa sol la si do akorlarını kullanıyoruz. İyi de bunlar niye minör o zaman majörün ne anlamı oluyor? Ableton da piano roll da majör de hep beyazlar ile yazıyorum aslında siyah majör olmuyor mu? Minör de'de hem siyah hem de beyaz yazabiliyoruz yani hem minör hem diyez olabiliyor.

Piano roll da ilk bar da faminör ile başlıyorum mesela en alt akor o. 2. bar da c2 yani dominör ile başlıyorum en altta sonra 4-5 li akorlar yazıyorum. Scale özelliği var ableton live 11'in şimdi fminör akoru yazarken kulağıma güzel gelen bir akor yazıyorum scale'i açıyorum yazdığım nota yanlış mesela, düzeltiyorum bu sefer kulağıma kötü geliyor. Ne iş anlamadım.

• Yazıda demiştim ama hocam diyez ile major-minor farklı şeyler. Diyez ve bemol sesleri yarım ses aşağı yeken ya da yükselten işaretler. Major ve minor ise gam.

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Mesela hocam d re d# re diyez +1transpose yani yarım ses yukarı dimi. majör ya da minör ile alakası yok öyleyse. diyezi majör ve minör de kullanıyor muyuz peki? şarkı da bemol varsa mı #oluyor? yani bbemol bir şarkı aslında b# mi? ya da fminör de # kullanıyorsam f#m mi oluyor? teşekkürler

• 6 ay önce 65 tele ye traş olmuştum ama artık bıraktım traş olaylarını. 6 ayda karım 390tele.

• 6 aydır tıraş olmuyor musunuz?

• KristalTürk K kullanıcısına yanıt

şimdi saç sakal tıraşı oluyorum adam ilgileniyor baya az para verince de ayıp oluyor. ya tamam 40 olsun kardeşim sen niye 40 oldu haberin olsun yazarsın ki. onu da geçtim benden zamanında 50 aldı. dengesiz para oluyor. kimisi geliyor 5 lira sakala atıyor ben 10 veriyorum.

• Berbere gitmek bile lüx oldu artık. Ben de 3 aydır gitmiyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bizim burada bi tane suri berber var. gitsem mi diyorum 15 e tıraş ediyormuş sonra diyorum sen milliyetçi bir erkeksin sakın!

• En son çare olarak tercih edilebilir hocam bence hiç paran yoksa yani

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • youtube
    Şimdi Baktığım Her Yer Suriyeli Olmuş ( Vine )
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=YvhpAynFKm4

• Saçı (3 numara gibi) kesen iyi, kullanışlı, sağlam bir makine tavsiyesi verecek var mı? Omikron çok kolay bulaşıyormuş.

• Hocam bunları en güzel şekilde yazarak değil de konuşarak anlatabilirim. Bu şekilde çok karışıyor. # yarım ses ince, b yarım ses kalın demek. F# ile Gb aynı notadır. Sadece Fa'dan yarım ses ince, Sol'den de yarım ses kalın bir nota. Akor da 3'lü ses demek bu arada. Tabi sadece 3 tane ses ile oluşturmak zorunda değilsiniz. O 3 ses arasındaki ilişki akorun major ya da minor olduğunu belirliyor.

• aynen saç traşı olmuyorum 6 aydır. severim zaten uzun saçı çok sallamam berberleri. birde dandik traş makinası alıp kafayı sürekli 3'e vurup gezen asker kaçağı tayfa var...  özellikle pandemide bu tayfa sayı olarak patlama yaşadı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.