Şimdi Ara

Benzinli Araba Almayın, Aldırmayın! (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
5
Favori
35.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanane kardeş, ister alır ister almayız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takumi_Fujiwara

Dizel alacaksın, aynı modelin muadili benzinli versiyonundan hatrı sayılır miktarda az yakmayacaksın, bunun üstüne hatrı sayılır miktarda fazla para ödeyeceksin, sen de benzinli versiyonunu alan da kabaca %5-7 arası zarar ederek satacak fakat sen pahalıya aldığın için ana paran daha fazla eriyecek lakin benzinliden pahalıya sattım diye kendini avutacaksın. Temel matematik oldukça basit bir bilimdir.
    Yılda 20 bin km üstü yapılmıyorsa dizel gereksiz

Aradaki farklı yatırın dövize altına hem paranız değerlenir... arasında 3-5 bin tl fark olanlar için demiyorum tabi...

Katılıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında ne benzinli ne de dizel alamayacağız, böylece bu kavga da sona erecek
  • Bu ülkede tükettiğin ve ya hiç tüketmediğin için dahi vergi ya da daha doğrusu haraç alıyor fahiş oranlarda bizi çok seven ve hizmetkarımız olan devletimiz.Benzinli alma dizel al ne değişti? Ondan haracını almıyormu? Örneğin kendi adıma yapabildiğim lüzumsuz yere arabamı kullanmıyorum varsın otoparkta yatsın ne yapayım.

• Bugüne kadar 1.3 punto ve 1.3 punto evo’da 4.5 litre yakıt tüketimim vardı Bartın’da. (Günde 60 km işe git gel yapıyordum, ekonomi önemliydi)

İstanbul’a gelince yeni kasa dizel astra k aldım, 2 yılın sonunda 15.850 km’de aracı sattım. Tüm zamanlar yakıt ortalamam 6.2 civarındaydı.

Şuanda araç bakıyorum ve ilk kez benzinli araştırıyorum. 2016 320i ed almak üzereyim ama 8.5 litreyi göze aldım da 10 litre bandına çıkarsa diye de tırsmıyor değilim. Adam akıllı bir test bulamadım, limitörle 90’a ayarlayıp video çekmişler e5’te. Yahu istanbul 7 tepe ve yer gök yokuş. 8.5 civarı yakacağıma emin olsam direk alacağım ama 10-12 bandına gelirse sıkıntı olur.

Premium sınıfa geçmek ve biraz aracımı büyütmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

üçtür benzinli araba alıyorum.
    akaryakıt fiyatları ve dizel araç alım fiyatları değişmediği sürece de böyle devam edeceğim.
    (benzin-dizel akaryakıt fiyatları ve benzin-dizel araç fiyatlarının aynı olması gerektiğini düşünüyorum.)
    çünkü zaten banka kampanyaları ile benzin bana 6.3x0,9= 5,67 tl ye geliyor.
    e daha neden dizel motor sesi dinlemek için çırpınayım ki?
    Banka kampanyasi derken? Biraz bahsedebilirmisiniz?

• 8 - 10 lt altı imkansız benzinli sedan için, ya lpg taktıracaksınız ta da hibrit modellere yöneleceksiniz. Ayrıca 1.3lt dizel az yakan bir motor üstüne Punto 'da hafif. Astra daha ağır araç tüketim normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Bugüne kadar 1.3 punto ve 1.3 punto evo’da 4.5 litre yakıt tüketimim vardı Bartın’da. (Günde 60 km işe git gel yapıyordum, ekonomi önemliydi)

İstanbul’a gelince yeni kasa dizel astra k aldım, 2 yılın sonunda 15.850 km’de aracı sattım. Tüm zamanlar yakıt ortalamam 6.2 civarındaydı.

Şuanda araç bakıyorum ve ilk kez benzinli araştırıyorum. 2016 320i ed almak üzereyim ama 8.5 litreyi göze aldım da 10 litre bandına çıkarsa diye de tırsmıyor değilim. Adam akıllı bir test bulamadım, limitörle 90’a ayarlayıp video çekmişler e5’te. Yahu istanbul 7 tepe ve yer gök yokuş. 8.5 civarı yakacağıma emin olsam direk alacağım ama 10-12 bandına gelirse sıkıntı olur.

Premium sınıfa geçmek ve biraz aracımı büyütmek istiyorum.
    Tamamen kullanima bagli , piyasada alinabilir duzeydeki ender performansa sahip ozel bir arac ied

Eco proda 7 litre yi gecmez

Uzun yolda bassaniz bile 6.5 u gecmez

Sport modda tapa gaz gezerim diyorsaniz 9-10 litreler yakar

Forumda f30 yakit tuketimleri konusu vardi o konuya bir gozatin derim

Araca alisinda 5.5 litre felan yakarsiniz

Ek olarak bmw premium bir aractir.sigorta kasko bakim masraflari yuksektir buda aklinizda bulunsun

• quote:

Orijinalden alıntı: möhkem

6 ayda bir kampanya gelirse işte biraz ucuza benzin alırım diye avutuyor kendini arkadaş.
    O kampanyalar benzine geliyorsa dizele de geliyor..
    Kafaya bak cam gibi pırıl pırıl...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinli araç kullanıyorum, çok memnunum. Sessiz, performans daha iyi, motoru daha uzun ömürlü. Bir defa dizel aldım pişman oldum. Pişman olma nedenim yukarıdaki saydıklarımı kaybedip benzinlisine göre hepi topu 80 km fazla gitmesiydi. (1.4 tsi- 1.6 tdi)

• quote:

Orijinalden alıntı: möhkem

Alıntıları Göster
    kredi ya da banka kartlarının ayda bir yaptıkları kampanyalardan bahsediyorum.
    4x100 tl = 40 tl puan gibi.

bu cevabım yorumunuza maydanoz olan john efendiye.
    kredi kartı kampanyaları 6 ayda bir değil her ay olur, ayrıca dizel aracı olanın kampanya ile ne işi olur?
    sen kendini dizele 30 bin tl fazla verip az yakıyor abie diye avuturken bırak ben de böyle avutayım.
    senin bakım masraflarını daha katmadım bile.
    efendi ol üslübuna dikkat et canımı sıkma.

• DPF siz bir dizel aracı bedava verseler kulanılmaması alınmaması lazım, bu nasıl bir cehalet?
    inanılır gibi değil, biraz okuyun araştırın, yazık ki ne yazık
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    Her ay 40 lira indirim alacağım diye 400 liralık yakıt aldıracak kampanyanın içine tüküreyim.

Bu kampanyayı her ay kullanan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Bana eli yüzü düzgün kampanya göster bakayım.

Nöbetçi mayfa gibi hareketler yakışmıyor sana, bir derdin varsa özele yaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Her ay 40 lira indirim alacağım diye 400 liralık yakıt aldıracak kampanyanın içine tüküreyim.

Bu kampanyayı her ay kullanan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Bana eli yüzü düzgün kampanya göster bakayım.

Nöbetçi mayfa gibi hareketler yakışmıyor sana, bir derdin varsa özele yaz...
    kampanyanın içine tüküreceksen burada ondan faydalananlara laf etmen gerekmez. katılmazsın olur biter.

fazla uzatma, özele gerek yok derdin varsa burdan çözelim.
  • Tamam. Hemem siparişi iptal ediyorum.

Öncelikle kampanyalarla ucuza geliyor safsatasını bir kenara bırak, her ay 400 liralık yakıt alacaksın ki, 40 liralık denizde damla misali benzin alacaksın.

Yıllardır dizel kullanırım, yok bakımı pahalı yok o pahalı yok bu pahalı laflarının palavra olduğunu kendim iyi bilirim.

Ayrıca; laflarına sözlerine dikkat etmesi gereken sensin.

Varsa sıkıntın özelden yaz, yoksa konuşma...

• john mclane kullanıcısına yanıt
    derdin ne aslan parçası senin? ha anlat bakayım da bileyim?
    Hadi koçum, hadi devam et bekleme yapma bordo klavyeli

• Bu konuya "Otomobil Genel" bölümünün en gereksiz konusu ünvanı verilmeli...
  • Bir insan hem benzinli arabaya binip hemde neden sikayet eder ki ? Zorla mi benzini dayatiyorlar ?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.